Licensed to A Friend Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/10/2019 09:55 AM
                      Foley Middle All Comers - 3/28/2019                      
                                   3/28/2019                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Foley Middle School  'A'                           13:22.82   10   
     1) Wilson, Jordan 7                2) Forthsye, Cora 7               
     3) Himes, Maria 6                  4) Roberts, Sara 8                
     13:22.814 (13:22.814)
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Foley Middle School  'A'                           10:56.52   10   
     1) Begley, Chris 8                 2) Davidson, Avery 7              
     3) Smith, Zack 7                   4) Jakubowski, Hayden 8           
       2:46.896 (2:46.896)        5:32.670 (2:45.774)        8:32.336 (2:59.666)
      10:56.517 (2:24.181)
  2 Lee County Middle School  'A'                      10:57.04    8   
     1) Noe, Dylan 6                    2) Evans, Kaleb 8                 
     3) Shuler, Ethan                   4) Fox, Jack 8                    
       2:56.907 (2:56.907)        6:10.394 (3:13.487)        8:39.227 (2:28.833)
      10:57.040 (2:17.813)
  3 Model  'A'                                         11:28.87    6   
     1) Kutty-Poffenberger, Sahil 8     2) Dolen, Bailey 8                
     3) Mayer, Asher 8                  4) Lochmueller, Chase 8           
       2:47.526 (2:47.526)        5:46.572 (2:59.046)        8:45.204 (2:58.632)
      11:28.864 (2:43.660)
  4 Farristown  'A'                                    13:24.36    5   
     1) Lahamer, Ahyam 6                2) Lanter, A.J. 7                 
     3) Thompson, Alex 6                4) Kooistra, Cade 6               
       3:29.126 (3:29.126)        6:47.958 (3:18.832)       13:24.354 (6:36.396)
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edwards, Emma              7 Foley Middle             21.71   1  10   
  2 St. Onge, Cadence          7 Foley Middle             22.07   1   8   
  3 Huguely, Ananiah           7 Caudill Midd             22.69   1   6   
  4 Groce, Rachel              7 Caudill Midd             23.61   1   5   
  5 Forthsye, Cora             7 Foley Middle            x28.84   1 
  6 Sheets Brooks, Lauren      7 Farristown               29.71   2   4   
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Combs, Landon              8 Foley Middle             17.46   2  10   
  2 Taylor, Caiden             7 Caudill Midd             18.42   1   8   
  3 Daugherty, Luke            8 Farristown               20.37   3   6   
  4 Ballard, Gino              7 Foley Middle             20.44   2   5   
  5 Wenger, Alexander          7 Caudill Midd             20.85   1   4   
  6 Hammitt, Grayson           7 Caudill Midd            x21.08   1 
  7 Prather, Blain             8 Farristown               21.13   3   3   
  8 Bryner, Jordan             7 Caudill Midd            x21.23   2 
  9 Dandaneau, Tristan         7 Caudill Midd            x21.44   1 
 10 Griffin, Scott             8 Lee County M             22.67   1   2   
 11 Smith, Jacob              12 Estill Count             22.68   2   1   
 12 McTeer, John              12 Estill Count             24.24   2 
 13 Lanter, A.J.               7 Farristown              x24.99   3 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McDowell, Emma             6 Caudill Midd             14.94   3  10   
  2 Thompson, Destiny          7 Lee County M             15.49   2   8   
  3 Koontz, Sophia             8 Model                    15.69   4   6   
  4 Blevins, Molly             8 Farristown               15.82   3   5   
  5 Burke, Rachel              8 Farristown               15.84   3   4   
  6 Bays, Callie               6 Lynn Camp Mi             15.89   2   3   
  7 Seals, Anna                8 Farristown              x15.95   2 
  8 Hechemy, Carlie            6 Foley Middle             16.21   3   2   
  9 Edwards, Emma              7 Foley Middle             16.28   3   1   
 10 Boggs, Raina               7 Farristown              x16.41   3 
 11 Muncie, Alyssa            12 Estill Count             16.42   4 
 12 Willis, Avyn               7 Caudill Midd             16.47   2 
 13 Mullins, Cate              8 Caudill Midd            x16.49   2 
 14 McKune, Ava                6 Caudill Midd            x16.53   3 
 15 Mosely, Maelyn             8 Caudill Midd            x16.59   1 
 16 Jones, Kenzie              7 Caudill Midd            x16.64   2 
 17 Patton, Faith              7 Farristown              x16.80   4 
 18 Richardson, Regan          6 Foley Middle            x16.86   1 
 19 Kim, Hannah                7 Model                    16.99   2 
 20 Abrams, Kelsey             6 Caudill Midd            x17.18   1 
 21 Horn, Angel                7 Caudill Midd            x17.21   2 
 22 Young, Faith               5 Farristown              x17.30   4 
 23 Bingham, Aleya            12 Estill Count             17.50   4 
 24 Miller, Presslee          12 Estill Count            x17.66   4 
 25 Graham, Jiali              8 Model                   x17.71   1 
 26 Moberly, Sarra             6 Foley Middle            x18.23   1 
 27 Bayer, Maudella            8 Model                   x18.43   1 
 28 Goosey, Madison           12 Estill Count            x18.76   4 
 29 Perch, Kyra                7 Foley Middle            x18.97   1 
 30 Clark, Lilly               6 Foley Middle            x19.70   1 
 31 Harris, Ali                7 Farristown              x20.56   4 
 32 Couch, Taylor              7 Lee County M             24.21   3 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Moren, Patrick             8 Caudill Midd             12.57   1  10   
  2 Speller, Reece             8 Caudill Midd             13.71   1   8   
  3 Agosto, Ian                7 Lynn Camp Mi             13.74   4   6   
  4 Turpin, Spencer            8 Caudill Midd            x13.84   1 
  5 Woolery, Hayden           12 Estill Count             13.95   3   5   
  6 Rodriguez, Juan            8 Farristown               14.03   2   4   
  7 Lemmer, Ru                 8 Farristown               14.12   2   3   
  8 Kutty-Poffenberger, Shal   8 Model                    14.17   4   2   
  9 Hix, Canyon               12 Estill Count             14.26   3   1   
 10 Compton, Nikolas           8 Caudill Midd            x14.40   4 
 11 Asher, Luke                6 Caudill Midd            x14.43   5 
 12 Helton, Dalton             7 Lynn Camp Mi             14.47   5 
 13 Lochmueller, Chase         8 Model                    14.52   3 
 14 Hatton, Tyler              9 Estill Count            x14.74   3 
 15 Robertson, Jeremiah        8 Foley Middle             14.81   1 
 16 Boucher, Jerry             8 Foley Middle             14.94   4 
 17 Todd, Trenton              8 Foley Middle            x15.18   1 
 18 Mullins, Karter            8 Foley Middle            x15.19   2 
 19 Rhodes, Rylan              7 Caudill Midd            x15.25   4 
 20 Cole, Adam                 8 Caudill Midd            x15.37   2 
 21 Estes, DeWayne            12 Estill Count            x15.44   3 
 22 Pendleton, Michael         8 Lee County M             15.48   4 
 23 Smith, Jacob              12 Estill Count            x16.27   3 
 24 Dolen, Bailey              8 Model                   x16.41   2 
 25 Combs, Nathan              8 Lee County M             16.63   4  16.623
 26 Flores, Ayden              7 Foley Middle            x16.63   1  16.626
 27 Shelton, Landyn            6 Lee County M            x16.70   3 
 28 McTeer, John              12 Estill Count            x17.17   3 
 29 Browning, Hayden           7 Foley Middle            x17.51   2 
 30 Jackson, Javaris           6 Farristown              x17.55   1 
 31 Mckinney, Hayden           6 Foley Middle            x19.86   2 
 32 Hogan, Austin              6 Lee County M            x20.99   1 
 33 Olson, Kalib               6 Lee County M            x23.87   4 
 34 Lyons, Charles             7 Lee County M            x24.96   5 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Foley Middle School  'A'                            2:21.59   10   
     1) Richardson, Regan 6             2) Hechemy, Carlie 6              
     3) Todd, Hadlee 8                  4) St. Onge, Cadence 7            
  2 Foley Middle School  'B'                           x2:23.33  
     1) Spencer, Abigail 6              2) Short, Madison 6               
     3) Edwards, Emma 7                 4) Bogie, Haley 6                 
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Estill County Middle School  'A'                    2:01.74   10   
  2 Foley Middle School  'A'                            2:03.24    8   
  3 Farristown  'A'                                     2:04.00    6   
  4 Lee County Middle School  'A'                       2:24.14    5   
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burns, Katie               7 Farristown             6:42.03   10   
  2 Turner, Michelle           7 Farristown             7:21.81    8   
  3 Himes, Maria               6 Foley Middle           7:36.50    6   
 -- Wilson, Jordan             7 Foley Middle               DNF  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shuler, Ethan                Lee County M           5:44.76   10   
  2 Lahamen, Ahmad             8 Farristown             5:55.87    8   
  3 Sizemore, Carter           8 Caudill Midd           5:58.78    6   
  4 Sundys, Nicholas           7 Caudill Midd           6:05.13    5   
  5 Kutty-Poffenberger, Sahi   8 Model                  6:22.36    4   
  6 Gritton, Alex              7 Oneida Bapti           6:23.57    3   
  7 Lamb, Carter               7 Caudill Midd          x6:25.22  
  8 Kooistra, Cade             6 Farristown             6:33.77    2   
  9 Begley, Chris              8 Foley Middle           6:51.10    1   
 10 Noe, Dylan                 6 Lee County M           6:56.16  
 11 Evans, Kaleb               8 Lee County M          x6:57.89  
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Model  'A'                                          1:07.34   10   
     1) Koontz, Sophia 8                2) Graham, Jiali 8                
     3) Wilson, Emma 8                  4) Petrey, Madelynn 8             
  2 Estill County Middle School  'A'                    1:07.39    8   
     1) Angel, Haley 12                 2) Miller, Presslee 12            
     3) Bingham, Aleya 12               4) Muncie, Alyssa 12              
  3 Foley Middle School  'A'                            1:09.03    6   
     1) Edwards, Emma 7                 2) St. Onge, Cadence 7            
     3) Spencer, Abigail 6              4) Todd, Hadlee 8                 
  4 Lee County Middle School  'A'                       1:15.69    5   
     1) Couch, Taylor 7                 2)                                
     3) Caudill, Isabella 6             4) Thompson, Destiny 7            
  5 Foley Middle School  'B'                           x1:28.10  
     1) Bogie, Haley 6                  2) Richardson, Regan 6            
     3) Hechemy, Carlie 6               4)                                
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Farristown  'A'                                       54.04   10   
     1) Blevins, Finley 6               2) Kelley, Braden 6               
     3) Keener, Nolan 5                 4) Shackelford, Sebastian 7       
  2 Farristown  'B'                                      x57.44  
     1) Mullins, Lucas 7                2) Lemmer, Ru 8                   
     3) Nickel, Cameran 7               4) Rodriguez, Juan 8              
  3 Estill County Middle School  'B'                      59.98    8   
     1) McTeer, John 12                 2) Hatton, Tyler 9                
     3) Withrow, Blaze 12               4) McLaughin, Jeffery 12          
  4 Foley Middle School  'A'                            1:00.69    6   
     1) Robertson, Jeremiah 8           2) Waller, Clayton 8              
     3) Boucher, Jerry 8                4) Ballard, Gino 7                
  5 Lee County Middle School  'A'                       1:05.27    5   
     1) Combs, Nathan 8                 2) Pendleton, Michael 8           
     3) Shelton, Landyn 6               4) Griffin, Scott 8               
  6 Lee County Middle School  'B'                      x1:07.96  
     1) Head, Connor 8                  2) Hogan, Austin 6                
     3) Lyons, Charles 7                4) Olson, Kalib 6                 
  7 Estill County Middle School  'A'                   x1:29.06  
     1) Estes, DeWayne 12               2) Smith, Jacob 12                
     3) Woolery, Hayden 12              4) Hix, Canyon 12                 
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Seals, Anna                8 Farristown             1:16.50   1  10   
  2 Whittaker, Skylar          7 Caudill Midd           1:16.73   2   8   
  3 Roberts, Sara              8 Foley Middle           1:17.21   2   6   
  4 Blevins, Molly             8 Farristown             1:17.31   1   5   
  5 Burke, Rachel              8 Farristown            x1:20.11   1 
  6 Mullins, Cate              8 Caudill Midd           1:21.62   2   4   
  7 Horn, Angel                7 Caudill Midd          x1:22.19   2 
  8 Willis, Avyn               7 Caudill Midd          x1:22.97   2 
  9 Bingham, Aleya            12 Estill Count           1:29.04   2   3   
 10 Helton, Kristen            7 Lynn Camp Mi           1:29.71   1   2   
 11 Perch, Kyra                7 Foley Middle           1:31.26   1   1   
 12 Mason, Maegan              8 Farristown            x1:32.21   1 
 13 Miller, Presslee          12 Estill Count           1:35.80   2 
 14 Daugherty, Sophia          6 Farristown            x1:36.87   1 
 15 Witzel, Sydney             5 Farristown            x1:37.27   1 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fox, Jack                  8 Lee County M             59.83   2  10   
  2 Jakubowski, Hayden         8 Foley Middle           1:01.59   1   8   
  3 Turpin, Spencer            8 Caudill Midd           1:03.36   1   6   
  4 Davidson, Avery            7 Foley Middle           1:05.11   2   5   
  5 Wickersham, Garrett        8 Farristown             1:07.09   1   4   
  6 Mullins, Lucas             7 Farristown             1:07.87   1   3   
  7 Powell, Nicholas           8 Caudill Midd           1:08.33   2   2   
  8 Asher, Luke                6 Caudill Midd          x1:08.74   1 
  9 O'Donley, Ian              8 Caudill Midd          x1:08.85   2 
 10 Lahamen, Ahmad             8 Farristown            x1:09.12   1 
 11 Kutty-Poffenberger, Shal   8 Model                  1:09.74   2   1   
 12 Gibson, Kaden              7 Farristown            x1:13.08   3 
 13 Parker, Dakota             8 Farristown            x1:14.15   3 
 14 Dolen, Bailey              8 Model                  1:17.38   2 
 15 Mayer, Asher               8 Model                 x1:20.09   2 
 16 Thompson, Alex             6 Farristown            x1:25.35   2 
 17 Smith, Jacob              12 Estill Count           1:26.68   3 
 18 Shelton, Landyn            6 Lee County M           1:29.93   3 
 19 Ryan, Conner               6 Farristown            x1:39.16   1 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Huguely, Ananiah           7 Caudill Midd           1:05.58   10   
  2 Groce, Rachel              7 Caudill Midd           1:09.02    8   
  3 Todd, Hadlee               8 Foley Middle           1:18.71    6   
 -- Sheets Brooks, Lauren      7 Farristown                 DNF  
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Combs, Landon              8 Foley Middle             53.73   2  10   
  2 Taylor, Caiden             7 Caudill Midd             56.07   1   8   
  3 Wenger, Alexander          7 Caudill Midd             58.76   2   6   
  4 Dandaneau, Tristan         7 Caudill Midd            x58.89   1 
  5 Hammitt, Grayson           7 Caudill Midd          x1:00.14   1 
  6 Bryner, Jordan             7 Caudill Midd          x1:01.36   2 
 -- Mckinney, Hayden           6 Foley Middle                DQ   2 
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencer, Abigail           6 Foley Middle           3:07.20   10   
  2 Burns, Katie               7 Farristown             3:08.83    8   
  3 Turner, Michelle           7 Farristown             3:21.87    6   
  4 Short, Amber               8 Foley Middle           3:23.54    5   
  5 Helton, Kristen            7 Lynn Camp Mi           3:39.48    4   
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shuler, Ethan                Lee County M           2:35.88   10   
  2 Blevins, Finley            6 Farristown             2:42.43    8   
  3 Davidson, Avery            7 Foley Middle           2:45.35    6   
  4 Woolery, Hayden           12 Estill Count           2:49.88    5   
  5 Smith, Zack                7 Foley Middle           2:54.12    4   
  6 Lochmueller, Chase         8 Model                  2:54.82    3   
  7 Kutty-Poffenberger, Sahi   8 Model                  3:01.50    2   
  8 Kooistra, Cade             6 Farristown             3:03.27    1   
  9 Fox, Jack                  8 Lee County M           3:06.45  
 10 Head, Connor               8 Lee County M          x3:11.80  
 11 Noe, Dylan                 6 Lee County M          x3:15.21  
 12 Estes, DeWayne            12 Estill Count           3:21.18  
 13 Smith, Jacob              12 Estill Count          x3:41.38  
 14 Thompson, Alex             6 Farristown            x3:41.70  
 -- Hatton, Tyler              9 Estill Count               DNF  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McDowell, Emma             6 Caudill Midd             30.32   2  10   
  2 Blevins, Molly             8 Farristown               32.44   2   8   
  3 Burke, Rachel              8 Farristown               32.98   2   6   
  4 Koontz, Sophia             8 Model                    33.25   1   5   
  5 Thompson, Destiny          7 Lee County M             33.80   1   4   
  6 Bays, Callie               6 Lynn Camp Mi             33.84   1   3   
  7 Jones, Kenzie              7 Caudill Midd             34.57   3   2   
  8 Patton, Faith              7 Farristown              x35.10   1  35.096
  9 McAffee, Addison           7 Farristown              x35.10   3  35.100
 10 Horn, Angel                7 Caudill Midd            x35.18   2 
 11 Willis, Avyn               7 Caudill Midd            x35.39   2 
 12 Mullins, Cate              8 Caudill Midd            x35.49   3 
 13 McKune, Ava                6 Caudill Midd            x35.66   2 
 14 Kim, Hannah                7 Model                    36.06   1   1   
 15 Himes, Maria               6 Foley Middle             36.27   2 
 16 Bingham, Aleya            12 Estill Count             37.60   3 
 17 Miller, Presslee          12 Estill Count             38.11   3 
 18 Whittaker, Skylar          7 Caudill Midd            x41.10   2 
 19 Perch, Kyra                7 Foley Middle             41.27   1 
 20 Goosey, Madison           12 Estill Count            x41.32   3 
 21 Shepherd, Charity          7 Farristown              x46.01   1 
 22 Harris, Ali                7 Farristown              x46.67   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Moren, Patrick             8 Caudill Midd             25.77   1  10   
  2 Speller, Reece             8 Caudill Midd             27.62   1   8   
  3 Stewart, Wyatt             8 Caudill Midd            x27.74   1 
  4 Agosto, Ian                7 Lynn Camp Mi             28.05   2   6   
  5 Lemmer, Ru                 8 Farristown               28.73   2   5   
  6 Hix, Canyon               12 Estill Count             28.86   3   4   
  7 Kutty-Poffenberger, Shal   8 Model                    29.51   2   3   
  8 Asher, Luke                6 Caudill Midd            x30.82   1 
  9 Kelley, Braden             6 Farristown               30.93   2   2   
 10 O'Donley, Ian              8 Caudill Midd            x31.06   1 
 11 Evans, Kaleb               8 Lee County M             31.96   3   1   
 12 Pendleton, Michael         8 Lee County M             32.56   3 
 13 Mullins, Karter            8 Foley Middle             32.96   1 
 14 Keener, Nolan              5 Farristown              x33.19   2 
 15 Dolen, Bailey              8 Model                    35.29   2 
 16 Flores, Ayden              7 Foley Middle             35.39   1 
 17 Smith, Jacob              12 Estill Count             35.99   3 
 18 Browning, Hayden           7 Foley Middle            x37.42   1 
 19 McLaughin, Jeffery        12 Estill Count            x38.14   3 
 20 Case, Cademon              6 Farristown              x38.47   2 
 21 Mckinney, Hayden           6 Foley Middle            x43.84   2 
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sizemore, Carter           8 Caudill Midd          13:50.25   10   
  2 Sundys, Nicholas           7 Caudill Midd          13:53.95    8   
  3 Gritton, Alex              7 Oneida Bapti          13:55.63    6   
  4 Lamb, Carter               7 Caudill Midd         x14:37.66  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Farristown  'A'                                     5:24.12   10   
     1) Seals, Anna 8                   2) Blevins, Molly 8               
     3) Burke, Rachel 8                 4) Burns, Katie 7                 
       2:44.641 (2:44.641)        4:01.649 (1:17.008)        5:24.113 (1:22.464)
  2 Foley Middle School  'A'                            5:42.23    8   
     1) Himes, Maria 6                  2) Spencer, Abigail 6             
     3) Short, Amber 8                  4) Roberts, Sara 8                
       2:53.377 (2:53.377)        4:16.383 (1:23.006)        5:42.227 (1:25.844)
  3 Foley Middle School  'B'                           x5:58.88  
     1) St. Onge, Cadence 7             2) Bogie, Haley 6                 
     3) Hechemy, Carlie 6               4) Forthsye, Cora 7               
       2:59.471 (2:59.471)        4:27.355 (1:27.884)        5:58.877 (1:31.522)
  4 Estill County Middle School  'A'                    6:06.93    6   
     1) Miller, Presslee 12             2) Goosey, Madison 12             
     3) Bingham, Aleya 12               4) Angel, Haley 12                
       3:19.335 (3:19.335)        4:49.579 (1:30.244)        6:06.923 (1:17.344)
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Foley Middle School  'A'                            4:29.79   10   
     1) Jakubowski, Hayden 8            2) Smith, Zack 7                  
     3) Begley, Chris 8                 4) Combs, Landon 8                
       2:21.442 (2:21.442)        3:28.252 (1:06.810)        4:29.788 (1:01.536)
  2 Farristown  'A'                                     4:31.52    8   
     1) Lemmer, Ru 8                    2) Mullins, Lucas 7               
     3) Wickersham, Garrett 8           4) Lahamen, Ahmad 8               
       2:17.081 (2:17.081)        3:26.285 (1:09.204)        4:31.518 (1:05.233)
  3 Estill County Middle School  'A'                    5:19.55    6   
     1) Hix, Canyon 12                  2) Woolery, Hayden 12             
     3) McTeer, John 12                 4) Estes, DeWayne 12              
       2:42.249 (2:42.249)        3:55.417 (1:13.168)        5:19.546 (1:24.129)
 
Event 25  Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Whittaker, Skylar          7 Caudill Midd           3-06.00      1.06m  10   
 -- Boggs, Raina               7 Farristown                  NH            
 -- McAffee, Addison           7 Farristown                  NH            
 
Event 26  Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stewart, Wyatt             8 Caudill Midd           4-08.00      1.42m  10   
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O    O    O  XXO    X 
  2 Shackelford, Sebastian     7 Farristown             4-06.00      1.37m   8   
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Agosto, Ian                7 Lynn Camp Mi           4-06.00      1.37m   6   
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O  XXO   XO  XXX 
  4 Wright, Reagan             8 Caudill Midd           4-04.00      1.32m   5   
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O    O   XO  XXX 
  5 Boucher, Jerry             8 Foley Middle           4-02.00      1.27m   3.50
     3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O    O  XXX 
  5 Begley, Chris              8 Foley Middle           4-02.00      1.27m   3.50
     3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O    O  XXX 
  6 Deeb, Will                 7 Caudill Midd         xJ4-02.00      1.27m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O   XO  XXX  XXX 
 -- Bryner, Jordan             7 Caudill Midd                NH            
     3-10 
      XXX 
 
Event 27  Girls Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Burns, Bethany             7 Caudill Midd             61-06     18.74m  10   
  2 Baker, Rachel              7 Foley Middle             43-10     13.36m   8   
  3 Rameriz, Shea              7 Farristown               41-11     12.77m   6   
  4 Moberly, Sarra             6 Foley Middle             38-02     11.63m   5   
  5 Mendez, Allison            6 Foley Middle            x37-09     11.50m 
  6 Hoover, Trinity            7 Caudill Midd             37-01     11.30m   4   
  7 Abrams, Kelsey             6 Caudill Midd            x36-09     11.20m 
  8 Closterman, Peighton       8 Farristown               36-02     11.02m   3   
  9 Edwards, Emily             6 Caudill Midd            x34-04     10.46m 
 10 Speace, Courtney           7 Farristown              x27-08      8.43m 
 11 Clark, Lilly               6 Foley Middle            x25-04      7.72m 
 12 Linville, Delany           6 Farristown              x24-09      7.54m 
 13 Puckett, Paige             6 Foley Middle            x22-04      6.80m 
 
Event 28  Boys Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lamb, Carter               7 Caudill Midd             82-04     25.09m  10   
  2 Haselwood, Hayden          7 Farristown               71-02     21.69m   8   
  3 Evans, Tristan             8 Farristown               68-09     20.95m   6   
  4 Schreffler, Gavin          8 Caudill Midd             67-00     20.42m   5   
  5 Wright, Reagan             8 Caudill Midd            x64-07     19.68m 
  5 Todd, Trenton              8 Foley Middle             64-07     19.68m   4   
  7 Sparks, Brently            7 Farristown              x62-05     19.02m 
  8 Woolery, Hayden           12 Estill Count             56-00     17.06m   3   
  9 Barnhill, Ian              7 Farristown              x55-05     16.89m 
 10 Hatton, Tyler              9 Estill Count             55-01     16.78m   2   
 11 Compton, Nikolas           8 Caudill Midd            x51-08     15.74m 
 12 Withrow, Blaze            12 Estill Count            x51-06     15.69m 
 13 Shearer, Kyle              8 Farristown              x46-11     14.30m 
 14 Witzel, Carson             7 Farristown              x46-09     14.24m 
 15 McTeer, John              12 Estill Count            x40-10     12.44m 
 16 Taylor, Colton             7 Caudill Midd            x39-05     12.01m 
 17 Ryan, Conner               6 Farristown              x29-03      8.91m 
 -- Hix, Canyon               12 Estill Count                ND            
 
Event 29  Girls Long Jump
====================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Boggs, Raina               7 Farristown            11-06.00      3.50m  1  10   
  2 McAffee, Addison           7 Farristown            11-05.75      3.49m  1   8   
  3 Lochmueller, Presley       8 Model                 11-01.00      3.37m  1   6   
  4 Roberts, Sara              8 Foley Middle          11-00.25      3.35m  1   5   
  5 Thompson, Destiny          7 Lee County M          10-07.50      3.23m  1   4   
  6 Jones, Kenzie              7 Caudill Midd          10-06.00      3.20m  1   3   
  7 Tevis, Sydney              7 Caudill Midd          10-04.50      3.16m  1   2   
  8 Witzel, Sydney             5 Farristown            x9-01.00      2.76m  1 
  9 Patton, Faith              7 Farristown            x8-11.50      2.73m  1 
 10 Graham, Jiali              8 Model                  8-08.50      2.65m  1   1   
 11 Hays, Olivia               8 Farristown            x8-07.50      2.62m  1 
 12 Parther, Abby              6 Farristown            x8-04.75      2.55m  1 
 12 Bogie, Haley               6 Foley Middle           8-04.75      2.55m  1 
 14 Hoover, Trinity            7 Caudill Midd          x8-04.50      2.55m  1 
 15 Richardson, Regan          6 Foley Middle          x7-10.50      2.40m  2 
 16 Miller, Presslee          12 Estill Count           7-09.00      2.36m  2 
 16 Bayer, Maudella            8 Model                 x7-09.00      2.36m  1 
 16 Short, Madison             6 Foley Middle          x7-09.00      2.36m  2 
 19 Shepherd, Charity          7 Farristown            x6-08.00      2.03m  1 
 20 Beal, Taryan              12 Estill Count           5-10.00      1.77m  1 
 21 Goosey, Madison           12 Estill Count          x3-11.00      1.19m  1 
 
Event 30  Boys Long Jump
====================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Stewart, Wyatt             8 Caudill Midd          16-10.50      5.14m  1  10   
  2 Wright, Reagan             8 Caudill Midd          15-06.00      4.72m  1   8   
  3 Shackelford, Sebastian     7 Farristown            13-11.00      4.24m  1   6   
  4 Wickersham, Garrett        8 Farristown            13-10.50      4.22m  2   5   
  5 Deeb, Will                 7 Caudill Midd         x13-09.50      4.20m  1 
  6 Strong, Trent              8 Farristown           x12-10.00      3.91m  2 
  7 Dandaneau, Tristan         7 Caudill Midd         x12-09.00      3.88m  2 
  8 Woolery, Hayden           12 Estill Count          12-07.50      3.84m  2   4   
  9 Cole, Adam                 8 Caudill Midd         x12-07.00      3.83m  1 
 10 Mullins, Karter            8 Foley Middle          12-04.75      3.77m  2   3   
 11 Kelley, Braden             6 Farristown           x12-04.00      3.75m  2 
 12 Griffin, Scott             8 Lee County M          12-02.00      3.70m  1   2   
 13 Hix, Canyon               12 Estill Count          12-01.00      3.68m  2   1   
 14 Mayer, Asher               8 Model                 12-00.50      3.67m  1 
 15 Ballard, Gino              7 Foley Middle          11-10.00      3.60m  2 
 16 Parker, Dakota             8 Farristown           x11-07.50      3.54m  1 
 17 Hammitt, Grayson           7 Caudill Midd         x11-06.75      3.52m  1 
 18 Flores, Ayden              7 Foley Middle         x11-04.75      3.47m  2 
 18 Evans, Kaleb               8 Lee County M          11-04.75      3.47m  1 
 20 Prather, Blain             8 Farristown           x11-01.00      3.37m  2 
 20 Marks, Maddox              7 Model                 11-01.00      3.37m  1 
 22 Kutty-Poffenberger, Shal   8 Model                x11-00.00      3.35m  2 
 23 Cole, Ethan                6 Caudill Midd         x10-07.00      3.22m  1 
 24 Pendleton, Michael         8 Lee County M         x10-04.00      3.14m  1 
 25 Withrow, Blaze            12 Estill Count          x9-11.25      3.02m  2 
 26 Hatton, Tyler              9 Estill Count          x9-04.00      2.84m  2 
 27 Browning, Hayden           7 Foley Middle          x9-01.00      2.76m  3 
 28 Combs, Nathan              8 Lee County M          x8-09.00      2.66m  1 
 29 Jackson, Javaris           6 Farristown            x8-08.75      2.66m  1 
 30 McTeer, John              12 Estill Count          x8-06.50      2.60m  2 
 31 Barnhill, Ian              7 Farristown            x7-10.50      2.40m  1 
 32 Case, Cademon              6 Farristown            x6-10.00      2.08m  1 
 -- Estes, DeWayne            12 Estill Count                ND             2 
 -- Hogan, Austin              6 Lee County M                ND             2 
 -- Head, Connor               8 Lee County M                ND             2 
 -- Smith, Jacob              12 Estill Count                ND             2 
 
Event 31  Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Boggs, Raina               7 Farristown            23-05.00      7.13m  10   
  2 McAffee, Addison           7 Farristown            22-05.50      6.84m   8   
  3 Whittaker, Skylar          7 Caudill Midd          22-05.00      6.83m   6   
  4 Hays, Olivia               8 Farristown           x16-10.50      5.14m 
  5 Witzel, Sydney             5 Farristown           x16-03.00      4.95m 
  6 Parther, Abby              6 Farristown           x16-00.50      4.88m 
 
Event 32  Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Wright, Reagan             8 Caudill Midd          31-09.50      9.69m  10   
  2 Strong, Trent              8 Farristown            26-08.00      8.12m   8   
  3 Cole, Adam                 8 Caudill Midd          26-01.00      7.95m   6   
  4 Wenger, Alexander          7 Caudill Midd         x25-01.50      7.65m 
  5 Kelley, Braden             6 Farristown            24-09.50      7.55m   5   
  6 Prather, Blain             8 Farristown           x24-06.50      7.48m 
  7 Jackson, Javaris           6 Farristown           x19-08.00      5.99m 
 -- Case, Cademon              6 Farristown                  ND            
 
Event 33  Girls Discus Throw
====================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Howard, Aubrey             7 Foley Middle             82-09     25.22m  1  10   
  2 Angel, Haley              12 Estill Count             75-00     22.86m  1   8   
  3 Lochmueller, Presley       8 Model                    64-00     19.50m  2   6   
  4 Baker, Rachel              7 Foley Middle             58-00     17.67m  1   5   
  5 Land, Cayley               8 Lee County M             55-03     16.84m  1   4   
  6 Sheets Brooks, Lauren      7 Farristown               52-03     15.92m  2   3   
  7 Hoover, Trinity            7 Caudill Midd             45-00     13.71m  2   2   
  8 Burns, Bethany             7 Caudill Midd             43-02     13.15m  2   1   
  9 Abrams, Kelsey             6 Caudill Midd            x43-00     13.10m  1 
 10 Slone, Madison            12 Estill Count            x40-10     12.44m  1 
 10 Muncie, Alyssa            12 Estill Count             40-10     12.44m  1 
 12 Edwards, Emily             6 Caudill Midd            x39-02     11.93m  1 
 13 Caldwell, Kaley            7 Caudill Midd            x37-05     11.40m  2 
 14 Rameriz, Shea              7 Farristown               37-01     11.30m  1 
 15 Closterman, Peighton       8 Farristown              x37-00     11.27m  1 
 16 Short, Madison             6 Foley Middle            x35-08     10.87m  2 
 17 Moberly, Sarra             6 Foley Middle            x34-01     10.38m  1 
 18 Bayer, Maudella            8 Model                    33-01     10.08m  1 
 19 Graham, Jiali              8 Model                   x32-09      9.98m  1 
 20 Linville, Delany           6 Farristown              x32-03      9.82m  1 
 21 Puckett, Paige             6 Foley Middle            x31-07      9.62m  2 
 22 Caudill, Isabella          6 Lee County M             28-06      8.68m  1 
 23 Clark, Lilly               6 Foley Middle            x27-00      8.22m  1 
 24 Mendez, Allison            6 Foley Middle            x25-03      7.69m  2 
 25 Wilson, Emma               8 Model                   x24-08      7.51m  2 
 26 Caldwell, Molly            8 Lee County M            x24-00      7.31m  1 
 27 Couch, Taylor              7 Lee County M            x21-04      6.50m  1 
 
Event 34  Boys Discus Throw
====================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Rodriguez, Juan            8 Farristown               86-05     26.33m  1  10   
  2 Boucher, Jerry             8 Foley Middle             82-11     25.27m  1   8   
  3 Waller, Clayton            8 Foley Middle             82-03     25.06m  1   6   
  4 Marks, Maddox              7 Model                    76-10     23.41m  2   5   
  5 Duncan, Zach               8 Caudill Midd             76-05     23.29m  1   4   
  6 Watts, Morgan              8 Farristown               76-02     23.21m  1   3   
  7 Sparks, Brently            7 Farristown              x73-00     22.25m  1 
  8 Rigsby, Jackson            7 Farristown              x71-08     21.84m  1 
  9 Todd, Trenton              8 Foley Middle            x69-08     21.23m  1 
 10 Robertson, Jeremiah        8 Foley Middle            x67-00     20.42m  1 
 11 Wood, Malachi              8 Caudill Midd             65-04     19.91m  2   2   
 12 Haselwood, Hayden          7 Farristown              x63-08     19.40m  1 
 13 Hufford Moss, Gabe         8 Farristown              x63-06     19.35m  1 
 14 Schreffler, Gavin          8 Caudill Midd            x60-03     18.36m  1 
 15 Webb, Elliot               8 Farristown              x55-04     16.86m  1 
 15 Shearer, Kyle              8 Farristown              x55-04     16.86m  1 
 17 Rhodes, Rylan              7 Caudill Midd            x53-02     16.20m  1 
 18 McLaughin, Jeffery        12 Estill Count             52-03     15.92m  1   1   
 19 Compton, Nikolas           8 Caudill Midd            x46-00     14.02m  1 
 20 Taylor, Colton             7 Caudill Midd            x45-04     13.81m  1 
 21 Gilbert, Cody              8 Lee County M             41-05     12.62m  2 
 22 Cole, Ethan                6 Caudill Midd            x39-09     12.11m  2 
 23 Cook, Dakota               8 Lee County M             39-01     11.91m  2 
 24 Drake, Jesse               6 Lee County M            x36-00     10.97m  2 
 25 Oaks, Robert               6 Lee County M            x34-01     10.38m  2 
 26 Lyons, Charles             7 Lee County M            x28-01      8.55m  2 
 27 Olson, Kalib               6 Lee County M            x21-07      6.57m  2 
 
Event 35  Girls Shot Put
====================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Howard, Aubrey             7 Foley Middle          31-02.00      9.49m  1  10   
  2 Angel, Haley              12 Estill Count          30-08.00      9.34m  1   8   
  3 Burns, Bethany             7 Caudill Midd          26-00.00      7.92m  1   6   
  4 Lochmueller, Presley       8 Model                 25-09.00      7.84m  1   5   
  5 Beal, Taryan              12 Estill Count          25-06.00      7.77m  1   4   
  6 Short, Madison             6 Foley Middle          23-00.00      7.01m  1   3   
  7 Hoover, Trinity            7 Caudill Midd          21-09.00      6.62m  1   2   
  8 Closterman, Peighton       8 Farristown            21-08.00      6.60m  1   1   
  9 Caldwell, Kaley            7 Caudill Midd         x21-05.00      6.52m  1 
 10 Baker, Rachel              7 Foley Middle         x19-11.00      6.07m  1 
 10 Caudill, Isabella          6 Lee County M          19-11.00      6.07m  2 
 12 Rameriz, Shea              7 Farristown            19-07.00      5.96m  1 
 13 Wilson, Emma               8 Model                 18-09.00      5.71m  2 
 14 Edwards, Emily             6 Caudill Midd         x18-02.00      5.53m  1 
 15 Mosely, Maelyn             8 Caudill Midd         x17-09.00      5.41m  1 
 16 Petrey, Madelynn           8 Model                x16-11.00      5.15m  2 
 17 Sheets Brooks, Lauren      7 Farristown           x16-07.00      5.05m  2 
 18 Moberly, Sarra             6 Foley Middle         x16-03.00      4.95m  1 
 19 Abrams, Kelsey             6 Caudill Midd         x16-02.00      4.92m  1 
 20 Mendez, Allison            6 Foley Middle         x15-07.00      4.74m  1 
 20 Slone, Madison            12 Estill Count         x15-07.00      4.74m  1 
 22 Speace, Courtney           7 Farristown           x13-04.00      4.06m  2 
 23 Couch, Taylor              7 Lee County M          13-00.00      3.96m  2 
 23 Puckett, Paige             6 Foley Middle         x13-00.00      3.96m  1 
 25 Caldwell, Molly            8 Lee County M         x11-05.00      3.47m  2 
 25 Koontz, Sophia             8 Model                x11-05.00      3.47m  2 
 -- Land, Cayley               8 Lee County M                ND             2 
 
Event 36  Boys Shot Put
====================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Boucher, Jerry             8 Foley Middle          33-08.00     10.26m  2  10   
  2 Rodriguez, Juan            8 Farristown            32-02.00      9.80m  2   8   
  3 Rhodes, Rylan              7 Caudill Midd         J32-02.00      9.80m  1   6   
  4 Hufford Moss, Gabe         8 Farristown            30-02.00      9.19m  1   5   
  5 Wood, Malachi              8 Caudill Midd          30-00.00      9.14m  2   4   
  6 Evans, Tristan             8 Farristown           x29-02.00      8.89m  1 
  7 Duncan, Zach               8 Caudill Midd         x28-03.00      8.61m  1 
  8 Watts, Morgan              8 Farristown           x28-00.00      8.53m  1 
  8 Todd, Trenton              8 Foley Middle          28-00.00      8.53m  2   3   
 10 Marks, Maddox              7 Model                 27-05.00      8.35m  1   2   
 11 Schreffler, Gavin          8 Caudill Midd         x25-06.00      7.77m  2 
 12 Witzel, Carson             7 Farristown           x24-09.00      7.54m  1 
 13 Rigsby, Jackson            7 Farristown           x24-04.00      7.41m  1 
 14 Webb, Elliot               8 Farristown           x23-00.00      7.01m  1 
 15 Waller, Clayton            8 Foley Middle         x22-04.00      6.80m  2 
 16 Smith, Jacob              12 Estill Count          21-09.00      6.62m  1   1   
 17 Cole, Ethan                6 Caudill Midd         x21-06.00      6.55m  1 
 17 Compton, Nikolas           8 Caudill Midd         x21-06.00      6.55m  2 
 19 Gilbert, Cody              8 Lee County M          20-04.00      6.19m  1 
 20 Taylor, Colton             7 Caudill Midd         x19-00.00      5.79m  2 
 21 Cook, Dakota               8 Lee County M          18-03.00      5.56m  1 
 22 Drake, Jesse               6 Lee County M         x16-00.00      4.87m  1 
 23 Oaks, Robert               6 Lee County M         x14-05.00      4.39m  1 
 24 Lyons, Charles             7 Lee County M         x14-02.00      4.31m  2 
 25 Olson, Kalib               6 Lee County M         x13-05.00      4.08m  1 
 -- McLaughin, Jeffery        12 Estill Count                ND             1 
 -- Estes, DeWayne            12 Estill Count                ND             1 
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Foley Middle School        135        2) Farristown                133   
    3) Caudill Middle School      109        4) Model                      40   
    5) Estill County Middle Schoo  37        6) Lee County Middle School   25   
    7) Lynn Camp Middle            12                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Caudill Middle School      179        2) Farristown                150   
    3) Foley Middle School        124        4) Lee County Middle School   53   
    5) Estill County Middle Schoo  52        6) Model                      28   
    7) Lynn Camp Middle            18        8) Oneida Baptist Institute    9