Licensed to A Friend Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/6/2018 08:43 PM
                 Coal Miner's Memorial Invitational - 4/6/2018                 
                                 Harlan County                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
  CoalMiners: ! 12.84  4/15/2016   Kathryn Hunter, Knott County Central        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Daniels, Alyssa           11 Perry County                      13.63   3  10   
  2 Higgins, Jada             11 Knott County           13.68      13.88   1   8   
  3 Brown, Monica             10 Knox Central           14.29      14.04   1   6   
  4 Mchargue, Phebe           11 Harlan Count           13.34      14.11   1   5   
  5 Wood, Hannah              10 Harlan Count           14.43      14.21   1   4   
  6 Miracle, Lenia             9 Bell County            16.01      14.29   2   3   
  7 Frazier, Sameerah         11 Letcher Coun           13.74      14.30   1   2   
  8 Vanover, Alexis           10 Middlesboro            14.34      14.63   1   1   
  9 Fletcher, Presley          7 Knott County           14.00      14.73   1 
 10 James, Kayla              10 Middlesboro            14.64      14.75   1 
 11 Hudson, Abigail            9 Perry County                      15.18   3 
 12 Hubbard, Johnna            7 Knox Central                      15.76   3 
 13 Epperson, Grace           10 Hazard                 15.26      15.83   2 
 14 Jones, Raegan              7 Harlan                            16.20   2 
 15 Smith, Kyra               12 Oneida Bapti           16.41      16.37   2 
 16 Geerlings, Leidy          11 Oneida Bapti                      16.44   3 
 17 Nolan, Samantha           10 Red Bird               16.57      16.79   2 
 18 Hariston, Ajiyah           9 Bell County                       16.99   2 
 19 Ntabwoba, Deborah         11 Red Bird                          18.78   3 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
  CoalMiners: ! 27.74  4/15/2016   Sarah Hunter, Knott County Central          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mchargue, Phebe           11 Harlan Count           28.88      29.32   1  10   
  2 Wood, Hannah              10 Harlan Count           30.89      29.69   2   8   
  3 Miracle, Lenia             9 Bell County            29.08      29.93   1   6   
  4 Smith, Gracie             11 Letcher Coun           30.32      30.38   1   5   
  5 James, Kayla              10 Middlesboro            29.24      30.67   1   4   
  6 Jackson, Halee             8 Red Bird                          31.01   3   3   
  7 Frazier, Sameerah         11 Letcher Coun           30.30      31.40   1   2   
  8 Fletcher, Presley          7 Knott County           31.02      31.78   2   1   
  9 Delk, Katelyn              9 Middlesboro            30.44      32.18   1 
 10 Wilson, Kara              12 Red Bird               30.04      32.20   1 
 11 Owens, Emma                7 Harlan                            32.27   3 
 12 Morales, Haley            11 Bell County                       32.37   2 
 13 Ashley, Madison           11 Knott County           32.00      33.29   2 
 14 Jones, Raegan              7 Harlan                            33.77   3 
 15 Ledford, Jayla             9 Perry County                      33.94   3 
 16 Cobb, Isabella             9 Hazard                            34.25   3 
 17 Geerlings, Leidy          11 Oneida Bapti           35.44      35.31   2 
 18 Slockon, Ellen             9 Oneida Bapti                      35.77   3 
 19 Brown, Tyliah              7 Knox Central                      36.82   2 
 20 Combs, Sydney              9 Hazard                            37.33   3 
 21 Brown, Monica             10 Knox Central           29.24      39.59   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
  CoalMiners: ! 1:06.27  4/7/2017    Madison Little, Leslie County             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Blakely, Morgan           10 Harlan Count                    1:10.87   3  10   
  2 Kincer, Karlee            11 Letcher Coun         1:12.90    1:11.10   2   8   
  3 Grigsby, Brooklyn         11 Middlesboro          1:11.97    1:11.48   1   6   
  4 Morton, Ella               9 Harlan                          1:12.06   3   5   
  5 Boggs, Bali               10 Harlan Count         1:14.37    1:14.12   2   4   
  6 Phipps, Emily              9 Knox Central         1:11.85    1:14.51   1   3   
  7 Spangler, Reaghan          9 Letcher Coun         1:19.75    1:18.08   2   2   
  8 Haney, Alicia             10 Hazard                          1:18.35   2   1   
  9 Larew, Kennadi             7 Middlesboro                     1:19.56   1 
 10 Braman, Katie              9 Hazard                          1:20.37   3 
 11 Mckeehan, Faith            9 Knox Central                    1:21.65   3 
 12 Fultz, Jeana              11 Bell County          1:21.63    1:22.69   2 
 13 Parrott, Carman T00       11 Whitley Coun                    1:23.92   2 
 14 Mutesi, Darlene            8 Oneida Bapti         1:28.23    1:24.18   2 
 15 Slockon, Ellen             9 Oneida Bapti         1:31.74    1:24.47   3 
 16 Harris, Abby              10 Bell County                     1:24.82   2 
 17 McReynolds, Mary           8 Perry County         1:12.61    1:25.31   1 
 18 Vanover, Madison T00       9 Whitley Coun                    1:30.27   3 
 19 Pace, Mia                  7 Harlan               1:33.52    1:31.84   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
  CoalMiners: ! 2:41.00  4/15/2015   Kennedy Howard, Leslie County             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rose, Grace                9 Middlesboro          2:40.67    2:44.72   10   
  2 Bryson, Lucy              10 Harlan               2:43.23    2:47.46    8   
  3 Blakely, Morgan           10 Harlan Count         2:50.19    2:47.50    6   
  4 Browning, Brea            11 Bell County          2:48.24    2:50.86    5   
  5 Owens, Whitney T00         9 Whitley Coun                    2:56.90    4   
  6 Goins, Alli                9 Letcher Coun         3:06.54    2:58.28    3   
  7 Madden, Ariel              8 Harlan Count         3:09.32    3:00.66    2   
  8 Hays, Madison             10 Knott County         3:02.20    3:02.95    1   
  9 Stone, Abby T00            7 Whitley Coun                    3:03.61  
 10 Slone, Eden               11 Knott County         2:54.17    3:04.15  
 11 Walker, Keely              8 Perry County                    3:05.65  
 12 Schneider, Makena          8 Middlesboro          3:08.34    3:18.77  
 13 Crawford, Samantha        12 Letcher Coun         2:52.86    3:33.91  
 14 Dowdy, Anna               10 Oneida Bapti         4:19.05    4:15.55  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
  CoalMiners: ! 6:17.96  4/15/2015   Kacey Troutt, Letcher County Central      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, Mallory             8 Middlesboro          5:55.23    5:58.54!  10   
       1:22.070 (1:22.070)        2:53.635 (1:31.566)        4:29.849 (1:36.214)
       5:58.538 (1:28.689)
  2 Blakely, Morgan           10 Harlan Count         6:20.60    6:02.28!   8   
       1:24.783 (1:24.783)        2:59.087 (1:34.305)        4:34.625 (1:35.538)
       6:02.277 (1:27.653)
  3 Brannon, Jazmine           8 Bell County          6:29.96    6:16.24!   6   
       1:25.244 (1:25.244)        3:01.230 (1:35.986)        4:41.057 (1:39.828)
       6:16.238 (1:35.181)
  4 Larew, Kennadi             7 Middlesboro          6:20.48    6:20.55    5   
       1:22.842 (1:22.842)        2:59.549 (1:36.707)        4:40.320 (1:40.772)
       6:20.549 (1:40.229)
  5 Bryson, Lucy              10 Harlan               6:26.14    6:28.88    4   
       1:23.610 (1:23.610)        3:02.752 (1:39.142)        4:47.900 (1:45.149)
       6:28.877 (1:40.978)
  6 Owens, Whitney T00         9 Whitley Coun         6:35.51    6:31.37    3   
       1:24.413 (1:24.413)        3:02.469 (1:38.056)        4:48.292 (1:45.824)
       6:31.368 (1:43.076)
  7 Farley, Summer             8 Harlan Count         6:55.17    6:33.15    2   
       1:24.817 (1:24.817)        3:00.687 (1:35.871)        4:47.690 (1:47.003)
       6:33.147 (1:45.458)
  8 Gayheart, MaKenna          8 Perry County         6:34.87    6:42.72    1   
       1:27.068 (1:27.068)        3:11.339 (1:44.272)        5:01.956 (1:50.618)
       6:42.713 (1:40.757)
  9 McAuley, Sarah             9 Letcher Coun         7:13.00    7:12.14  
       1:39.183 (1:39.183)        3:33.077 (1:53.894)        5:41.019 (2:07.943)
       7:12.140 (1:31.121)
 10 Crawford, Samantha        12 Letcher Coun         6:19.22    7:35.83  
       1:36.459 (1:36.459)        3:32.414 (1:55.956)        5:26.995 (1:54.581)
       7:35.829 (2:08.834)
 11 Burton, Kylie              9 Knox Central         7:49.24    7:38.37  
       7:38.369 (7:38.369)
 12 McCown, Kaci               9 Knott County                    7:41.94  
       7:41.938 (7:41.938)
 13 Smith, Hevannah           10 Knott County         8:28.36    7:54.75  
       7:54.741 (7:54.741)
 14 Runions, Rachel            8 Bell County                     8:00.69  
       1:41.815 (1:41.815)        3:48.034 (2:06.220)        6:03.355 (2:15.321)
       8:00.685 (1:57.331)
 15 Johnson, Payton           11 Knox Central         8:42.87    8:13.06  
       8:13.058 (8:13.058)
 16 Dowdy, Anna               10 Oneida Bapti         9:34.82    9:34.98  
       1:56.937 (1:56.937)        4:28.073 (2:31.136)        7:05.523 (2:37.451)
       9:34.980 (2:29.457)
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
  CoalMiners: ! 13:44.97  4/7/2017    Mallory James, Middlesboro               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, Mallory             8 Middlesboro         12:50.13   13:18.04!  10   
     13:18.033 (13:18.033)
  2 Brannon, Jazmine           8 Bell County                    13:41.67!   8   
     13:41.666 (13:41.666)
  3 Rose, Grace                9 Middlesboro                    14:19.29    6   
     14:19.288 (14:19.288)
  4 Farley, Summer             8 Harlan Count        15:10.38   14:51.18    5   
     14:51.179 (14:51.179)
  5 Epperson, Breanna         12 Harlan Count        14:06.61   15:06.18    4   
     15:06.173 (15:06.173)
  6 McAuley, Sarah             9 Letcher Coun        15:24.42   15:46.19    3   
     15:46.188 (15:46.188)
  7 Crawford, Samantha        12 Letcher Coun        14:17.00   16:41.30    2   
     16:41.292 (16:41.292)
  8 Thomas, Cassidy           10 Bell County                    17:43.03    1   
     17:43.026 (17:43.026)
  9 Bow, Kaylee                7 Knox Central        19:14.47   17:45.23  
     17:45.228 (17:45.228)
 -- Johnson, Katelynn         11 Whitley Coun                        DNF  
 -- Sloan, Katie               8 Knox Central        21:35.93        DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
  CoalMiners: ! 18.04  4/15/2016   Alex Brock, Bell County                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gambill, Erin             12 Perry County           17.49      18.90   1  10   
  2 Stephens, Abby            11 Harlan Count           20.02      19.12   1   8   
  3 Boggs, Bali               10 Harlan Count                      19.57   2   6   
  4 Schroeder, Katy           10 Oneida Bapti                      19.93   2   5   
  5 Morales, Haley            11 Bell County            20.24      20.95   1   4   
  6 Vanover, Alexis           10 Middlesboro                       21.05   2   3   
  7 Hatfield, Haven            8 Middlesboro            19.77      21.07   1   2   
  8 Meade, Bailee              7 Knox Central           23.29      21.98   2   1   
  9 Helle, Kelsey             11 Letcher Coun           22.27      23.01   1 
 10 Pryor, Tracey             10 Harlan                 23.60      23.05   2 
 11 Mboya, Abbi                8 Oneida Bapti           25.84      25.82   2 
 -- Jett, Khaci                9 Perry County           21.74         DQ   1  Hooking
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
  CoalMiners: ! 53.74  4/15/2016   Kali Nolan, Harlan County                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Crase, Reagan             10 Perry County                      51.77!  2  10   
  2 Brown, Monica             10 Knox Central           53.84      53.92   1   8   
  3 Hatfield, Haven            8 Middlesboro            56.66      56.91   1   6   
  4 Woody, Bailey             11 Middlesboro            58.21      58.24   1   5   
  5 Boggs, Bali               10 Harlan Count           59.42      58.46   1   4   
  6 Throne, Krista            10 Oneida Bapti                      59.71   2   3   
  7 Morales, Haley            11 Bell County            58.94      59.81   1   2   
  8 Cornett, Mekenzie          9 Harlan Count         1:01.34    1:00.76   2   1   
  9 Helle, Kelsey             11 Letcher Coun           59.62    1:03.99   1 
 10 Meade, Bailee              7 Knox Central                    1:06.94   2 
 11 Stewart, Tonia            10 Harlan                          1:08.72   2 
 12 Nuquay, Emmantoria        11 Oneida Bapti                    1:23.30   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
  CoalMiners: ! 52.84  4/15/2016   Knott County Central, Knott County Central  
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Perry County Central  'A'                                      55.39   2  10   
     1) Minks, Sydnie 9                 2) Stollings, Emily 10            
     3) Crase, Reagan 10                4) Daniels, Alyssa 11             
  2 Harlan County  'A'                                  56.50      55.62   1   8   
     1) Mchargue, Phebe 11              2) Stephens, Abby 11              
     3) Middleton, Reanna 11            4) Wood, Hannah 10                
  3 Letcher County Central  'A'                         57.77      57.68   1   6   
     1) Kincer, Karlee 11               2) Smith, Gracie 11               
     3) Frazier, Sameerah 11            4) Johnson, Rebecca 12            
  4 Oneida Baptist Institute  'A'                     1:02.30      57.82   1   5   
     1) Field, Emilie 10                2) Nwangwu, Oluchi 11             
     3) Ramos, Mariama 9                4) Schroeder, Katy 10             
  5 Red Bird  'A'                                     1:00.82      58.57   1   4   
     1) Ngwej, Estelle 11               2) Wilson, Kara 12                
     3) Price, Macey 11                 4) Jackson, Halee 8               
  6 Middlesboro  'A'                                    58.97      58.90   1   3   
     1) James, Kayla 10                 2) Hatfield, Haven 8              
     3) Delk, Katelyn 9                 4) Vanover, Alexis 10             
  7 Hazard  'A'                                       1:03.98    1:03.17   1   2   
     1) Cobb, Isabella 9                2) Epperson, Grace 10             
     3) Dawhare, Izabella 10            4) Haney, Alicia 10               
  8 Bell County  'A'                                  1:05.45    1:11.40   1   1   
     1) Hurst, Ashley 8                 2) Hariston, Ajiyah 9             
     3) Thomas, Cassidy 10              4) Runions, Rachel 8              
 -- Knox Central  'A'                                 1:06.80         DQ   2 
     1) Gray, Layla 7                   2) Brown, Tyliah 7                
     3) Sloan, Katie 8                  4) Hubbard, Johnna 7              
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
  CoalMiners: ! 1:58.22  4/15/2016   Harlan County, Harlan County              
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Perry County Central  'A'                                    1:56.57!  2  10   
     1) Gambill, Erin 12                2) Stollings, Emily 10            
     3) Crase, Reagan 10                4) Daniels, Alyssa 11             
  2 Harlan County  'A'                                2:02.06    1:57.89!  1   8   
     1) Wood, Hannah 10                 2) Mchargue, Phebe 11             
     3) Blanton, Madison 11             4) Stephens, Abby 11              
  3 Letcher County Central  'A'                       2:02.52    2:02.58   1   6   
     1) Kincer, Karlee 11               2) Smith, Gracie 11               
     3) Frazier, Sameerah 11            4) Johnson, Rebecca 12            
  4 Red Bird  'A'                                                2:03.57   2   5   
     1) Ngwej, Estelle 11               2) Wilson, Kara 12                
     3) Price, Macey 11                 4) Jackson, Halee 8               
  5 Middlesboro  'A'                                  2:03.14    2:06.30   1   4   
     1) Grigsby, Brooklyn 11            2) Brooks, Kiara 7                
     3) Delk, Katelyn 9                 4) James, Kayla 10                
  6 Bell County  'A'                                  2:18.26    2:12.78   1   3   
     1) Fultz, Jeana 11                 2) Morales, Haley 11              
     3) Browning, Brea 11               4) Harris, Abby 10                
  7 Hazard  'A'                                       2:10.92    2:13.34   1   2   
     1) Cobb, Isabella 9                2) Combs, Sydney 9                
     3) Dawhare, Izabella 10            4) Haney, Alicia 10               
  8 Knox Central  'A'                                 2:24.61    2:24.37   1   1   
     1) Edmonson, Summer 8              2) Hubbard, Johnna 7              
     3) Mckeehan, Faith 9               4) Brock, Kionna 7                
  9 Oneida Baptist Institute  'A'                     2:11.65    2:26.99   1 
     1) Awokoya, Ola 10                 2) Mutesi, Darlene 8              
     3) Nuquay, Emmantoria 11           4) Slockon, Ellen 9               
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
  CoalMiners: ! 4:40.31  4/15/2016   Harlan County, Harlan County              
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Letcher County Central  'A'                       4:57.49    4:50.05   10   
     1) Kincer, Karlee 11               2) Smith, Gracie 11               
     3) Bentley, Abby 11                4) Goins, Alli 9                  
       2:27.280 (2:27.280)        3:41.381 (1:14.102)        4:50.045 (1:08.665)
  2 Harlan County  'A'                                4:56.91    4:54.05    8   
     1) Madden, Ariel 8                 2) Owens, Kassydee 9              
     3) Boggs, Bali 10                  4) Blakely, Morgan 10             
       2:26.974 (2:26.974)        3:44.439 (1:17.466)        4:54.048 (1:09.609)
  3 Middlesboro  'A'                                  4:46.69    5:02.54    6   
     1) Grigsby, Brooklyn 11            2) Larew, Kennadi 7               
     3) Schneider, Makena 8             4) Woody, Bailey 11               
       2:26.557 (2:26.557)        3:48.670 (1:22.114)        5:02.532 (1:13.863)
  4 Oneida Baptist Institute  'A'                                5:21.58    5   
     1) Field, Emilie 10                2) McClanahan, Faith 10           
     3) Mutesi, Darlene 8               4) Ramos, Mariama 9               
       2:45.653 (2:45.653)        4:06.916 (1:21.263)        5:21.577 (1:14.661)
  5 Harlan  'A'                                       5:27.13    5:37.22    4   
     1) Bryson, Lucy 10                 2) Pace, Mia 7                    
     3) Morton, Ella 9                  4) Owens, Emma 7                  
       2:54.775 (2:54.775)        4:13.395 (1:18.620)        5:37.219 (1:23.825)
  6 Hazard  'A'                                       5:27.93    6:32.89    3   
     1) Haney, Alicia 10                2) Braman, Katie 9                
     3) Cobb, Isabella 9                4) Combs, Sydney 9                
       2:50.793 (2:50.793)        4:31.666 (1:40.874)        6:32.881 (2:01.215)
 -- Knox Central  'A'                                 5:44.35         DQ   Pacing
     1) Brown, Monica 10                2) Trent, Reagan 10               
     3) Phipps, Abby 9                  4) Phipps, Emily 9                
       2:32.502 (2:32.502)        3:45.729 (1:13.228)        4:53.894 (1:08.166)
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
  CoalMiners: ! 11:16.75  4/15/2016   Letcher County Central, Letcher County Ce
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Middlesboro  'A'                                 10:52.39   11:28.26   10   
     1) Rose, Grace 9                   2) Larew, Kennadi 7               
     3) James, Mallory 8                4) Schneider, Makena 8            
       2:49.338 (2:49.338)        5:36.041 (2:46.703)        8:40.449 (3:04.409)
      11:28.260 (2:47.811)
  2 Letcher County Central  'A'                      11:59.02   11:56.10    8   
     1) Crawford, Samantha 12           2) Helle, Kelsey 11               
     3) Bentley, Abby 11                4) Goins, Alli 9                  
       2:59.179 (2:59.179)        6:02.273 (3:03.094)        8:58.740 (2:56.467)
      11:56.094 (2:57.354)
  3 Bell County  'A'                                 11:51.22   12:10.67    6   
     1) Fultz, Jeana 11                 2) Browning, Brea 11              
     3) Harris, Abby 10                 4) Brannon, Jazmine 8             
       2:53.017 (2:53.017)        6:02.820 (3:09.803)        9:16.036 (3:13.216)
      12:10.667 (2:54.632)
 -- Knox Central  'A'                                13:00.92        DNF  
     1) Mcheehan, Hope 9                2) Phipps, Abby 9                 
     3) Phipps, Emily 9                 4) Bow, Kaylee 7                  
       2:50.044 (2:50.044)        5:52.321 (3:02.277)        9:17.733 (3:25.413)
 -- Harlan County  'A'                               11:55.51         DQ   Lane 0  - 3rd runner
     1) Epperson, Breanna 12            2) Madden, Ariel 8                
     3) Rowe, Taylor 11                 4) Fergeson, Cadence 7            
       3:00.642 (3:00.642)        6:06.221 (3:05.580)        8:58.804 (2:52.583)
      12:02.160 (3:03.356)
 
Girls High Jump
==========================================================================================
  CoalMiners: !  5-04  4/7/2017    Emma Bianchi, Harlan                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brown, Amber              11 Knox Central         5-03.00    4-08.00      1.42m  10   
  2 Owens, Kassydee            9 Harlan Count         4-08.00    4-06.00      1.37m   8   
  3 Blanton, Madison          11 Harlan Count         4-06.00    4-06.00      1.37m   6   
  4 King, Natalee             10 Harlan               4-02.00    4-06.00      1.37m   5   
  5 Ashley, Madison           11 Knott County         4-08.00    4-04.00      1.32m   4   
  6 Thomas, Megan             11 Knott County         4-06.00    4-04.00      1.32m   3   
  7 Stollings, Emily          10 Perry County         4-04.00    4-04.00      1.32m   2   
  8 Miracle, Lenia             9 Bell County          4-04.00    4-02.00      1.27m   1   
  9 Brock, Tasia               9 Knox Central                    4-00.00      1.21m 
 -- Couch, Allison            11 Perry County                         NH            
 
Girls Pole Vault
==========================================================================================
  CoalMiners: !  8-00  4/15/2015   Reanna Elswick, Jenkins High School         
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Visoso, Ashley            12 Knox Central         7-06.00    7-06.00      2.28m  10   
  2 Allen, Amber              11 Harlan Count         6-06.00    7-00.00      2.13m   7   
  2 Vitatoe, Abby              9 Harlan Count         6-06.00    7-00.00      2.13m   7   
  4 Hamsphire, Daniella       11 Knox Central         6-06.00    5-06.00      1.67m   5   
  5 King, Savanha             10 Knox Central                   x5-06.00      1.67m 
 
Girls Long Jump
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 15-09.50  4/7/2017    Janelle Reed, Knox Central               
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Blanton, Madison          11 Harlan Count        14-09.50   15-01.75      4.61m  10   
  2 Brown, Amber              11 Knox Central        15-00.50   14-07.00      4.44m   8   
  3 Owens, Kassydee            9 Harlan Count        13-11.50   14-00.50      4.27m   6   
  4 Anderson, Summer          12 Knott County        13-11.00   13-09.25      4.19m   5   
  5 Hudson, Abigail            9 Perry County                   13-08.00      4.16m   4   
  6 Johnson, Rebecca          12 Letcher Coun        14-06.00   13-06.00      4.11m   3   
  7 Field, Emilie             10 Oneida Bapti        12-11.00   13-04.50      4.07m   2   
  8 Fletcher, Presley          7 Knott County                   13-02.50      4.02m   1   
  9 Miracle, Lenia             9 Bell County                    12-09.00      3.88m 
 10 Mullins, Amber             9 Middlesboro         12-05.00   12-06.00      3.81m 
 11 Owens, Emma                7 Harlan                         12-04.50      3.77m 
 12 Dawhare, Izabella         10 Hazard                         11-08.50      3.56m 
 13 Brewer, Isabella          11 Perry County        13-00.00   11-08.00      3.55m 
 14 Huff, Dakota              11 Middlesboro         11-03.00   11-00.00      3.35m 
 15 Harris, Abby              10 Bell County                    10-04.00      3.14m 
 -- Smith, Mckenzie T00       11 Whitley Coun         9-11.00         ND            
 -- Gray, Layla                7 Knox Central                         ND            
 -- Pace, Mia                  7 Harlan                               ND            
 -- Lawson, Lindi T00         11 Whitley Coun         9-02.25         ND            
 
Girls Triple Jump
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 29-09  4/7/2017    Amber Brown, Knox Central                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Higgins, Jada             11 Knott County        33-03.00   32-08.75!     9.97m  10   
  2 Blanton, Madison          11 Harlan Count        29-08.25   30-08.00!     9.34m   8   
  3 Brown, Amber              11 Knox Central        31-06.00   29-08.25      9.04m   6   
  4 Owens, Kassydee            9 Harlan Count        28-09.50   28-08.25      8.74m   5   
  5 Phipps, Abby               9 Knox Central        28-03.00   27-10.00      8.48m   4   
  6 Johnson, Rebecca          12 Letcher Coun        27-08.00   26-07.00      8.10m   3   
  7 Mullins, Amber             9 Middlesboro         25-08.75   26-03.00      8.00m   2   
  8 Brewer, Isabella          11 Perry County                   24-02.50      7.37m   1   
  9 Banks, Sadie               7 Middlesboro                    22-02.50      6.76m 
 
Girls Shot Put
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 34-04  4/7/2017    Mackenzie King, Harlan                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brooks, Timesha           12 Middlesboro         32-01.50   32-09.00      9.98m  10   
  2 Fannin, Brooke            11 Knott County        29-06.00   31-04.00      9.55m   8   
  3 King, Mackenzie           12 Harlan              36-04.50   29-11.00      9.11m   6   
  4 Caldwell, Makenna         11 Red Bird            31-08.00   28-04.50      8.64m   5   
  5 Cornett, Maddie            8 Knott County        26-06.00   27-11.50      8.52m   4   
  6 Lawson, Mackenzie          8 Red Bird            26-05.00   25-11.00      7.89m   3   
  7 Woody, Lindsey             9 Bell County         23-06.00   25-02.50      7.68m   2   
  8 Turner, Breann            11 Harlan Count        24-03.00   24-10.00      7.56m   1   
  9 Trent, Reagan             10 Knox Central        26-01.50   24-05.50      7.45m 
 10 Cahill, Alyssa             9 Oneida Bapti        21-10.00   22-03.50      6.79m 
 11 Boggs, Jessica            11 Letcher Coun        23-11.50   22-02.50      6.76m 
 12 Miracle, Sydney           11 Middlesboro         22-11.00   22-00.00      6.70m 
 13 Turner, Samantha           9 Perry County                   20-09.50      6.33m 
 14 Marlow, Marissa            8 Harlan                         20-06.50      6.26m 
 15 Cates, Sarah F00             Letcher Coun                   20-05.50      6.23m 
 16 Bailey, Kathryn           11 Harlan Count        20-09.00   20-01.50      6.13m 
 17 Miracle, Kennedy           9 Bell County         19-11.00   18-06.50      5.65m 
 18 Blair, Kaitlyn            11 Perry County                   17-08.50      5.39m 
 19 Partin, Ivy                9 Knox Central                   11-09.50      3.59m 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 88-06  4/7/2017    Mackenzie King, Harlan                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 King, Mackenzie           12 Harlan                108-07     100-03!    30.55m  10   
  2 Brooks, Timesha           12 Middlesboro            87-01      86-09     26.44m   8   
  3 Boggs, Jessica            11 Letcher Coun           89-03      71-11     21.92m   6   
  4 Lawson, Mackenzie          8 Red Bird               66-09      71-07     21.81m   5   
  5 Turner, Breann            11 Harlan Count           73-02      63-06     19.35m   4   
  6 Woody, Lindsey             9 Bell County            60-08      61-04     18.69m   3   
  7 Hoskins, Kelly Beth        9 Harlan Count           57-05      60-02     18.33m   2   
  8 Caldwell, Taylor           9 Red Bird                         J60-02     18.33m   1   
  9 Brewer, Tayler            10 Perry County           49-10      57-05     17.50m 
 10 Blair, Kaitlyn            11 Perry County           57-02      55-09     16.99m 
 11 Partin, Cassidy           12 Middlesboro                       53-00     16.15m 
 11 Cahill, Alyssa             9 Oneida Bapti                      53-00     16.15m 
 13 Collins, Tionna           11 Letcher Coun           60-06      51-02     15.59m 
 14 Dawhare, Izabella         10 Hazard                            48-09     14.85m 
 15 Miracle, Kennedy           9 Bell County         42-09.50      48-01     14.65m 
 16 Marlow, Marissa            8 Harlan                            47-01     14.35m 
 17 Campbell, Megan           11 Knox Central        47-11.50      44-02     13.46m 
 18 Partin, Ivy                9 Knox Central                      32-11     10.03m 
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
  CoalMiners: ! 11.44  4/15/2015   Treyton Humfleet, Bell County               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Caudill, Chandler         12 Perry County           11.25      11.35!  1  10   
  2 Carton, Jermel            12 Knox Central           11.72      11.40!  1   8   
  3 Hollingsworth, Hunter     12 Whitley Coun           12.07      11.58   1   6   
  4 Frazier, Colby            10 Bell County            12.27      11.62   2   5   
  5 Myers, Malachi            11 Knox Central           11.86      11.72   1   4   
  6 Brock, John               11 Harlan                 12.05      11.82   1   3   
  7 Asher, Tanner             11 Bell County            12.31      11.87   2   2   
  8 Adams, Austin             12 Harlan                 12.25      11.95   1   1   
  9 Mason, Alex               11 Middlesboro            12.24      11.97   1 
 10 Rose, Cam                 11 Whitley Coun                      12.29   2 
 11 Brown, Matthew             9 Harlan Count           12.21      12.57   1 
 12 Chun, Jonathan            12 Oneida Bapti           12.76      12.58   2 
 13 King, Cameron             11 Perry County                      12.69   3 
 14 Madden, Jake              10 Letcher Coun           14.05      12.76   3 
 15 Patterson, TJ             10 Middlesboro            12.95      12.77   2 
 16 Brown, Emerald             9 Oneida Bapti           13.24      12.79   3 
 17 Terry, Seth                9 Letcher Coun           13.14      13.00   2 
 18 Huff, Camree              11 Red Bird                          13.18   3 
 19 Warren, Shaun             11 Harlan Count                      13.98   2 
 20 Brown, Cyrail             12 Red Bird                          14.06   3 
 21 Justice, Ezrie             7 Hazard                            16.00   3 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
  CoalMiners: ! 23.52  4/7/2017    Xavier Gregory, Knox Central                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carton, Jermel            12 Knox Central           23.38      24.55   1  10   
  2 Lundy, Nathan             12 Knox Central           23.43      24.63   1   8   
  3 Brown, Cyrail             12 Red Bird                          24.95   2   6   
  4 Harriston, Corey          12 Middlesboro            24.08      25.28   1   5    25.277
  5 King, Cameron             11 Perry County                      25.28   3   4    25.279
  6 Parks, Will               10 Letcher Coun           25.74      25.30   2   3   
  7 Owens, Hunter             12 Harlan Count           25.69      25.49   1   2   
  8 Patterson, TJ             10 Middlesboro                       25.69   2   1   
  9 Adams, Dylan              11 Perry County           27.44      25.77   2 
 10 Allen, Jordan              8 Bell County                       26.56   3 
 11 Onouha, Jindu             12 Oneida Bapti           27.09      26.77   2 
 12 Madden, Jake              10 Letcher Coun                      26.96   2 
 13 Huff, Camree              11 Red Bird                          27.08   3 
 14 Asher, Colt                8 Whitley Coun                      27.48   3 
 15 Chesley, Erik              9 Oneida Bapti                      28.29   2 
 16 Warren, Shaun             11 Harlan Count                      28.72   1 
 17 Miracle, Lucas             9 Bell County                       30.75   3 
 18 Justice, Ezrie             7 Hazard                            34.44   3 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
  CoalMiners: ! 54.14  4/15/2016   Robert Stivers, Clay County                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mullins, Preston          11 Perry County           59.04      55.09   1  10   
  2 Poore, Steven             11 Middlesboro            54.76      55.89   1   8   
  3 Owens, Hunter             12 Harlan Count           54.60      56.47   1   6   
  4 Callaway, Darin           12 Oneida Bapti         1:00.51      57.33   1   5   
  5 Hammons, Landon           12 Knox Central           57.04      57.91   1   4   
  6 Branham, Kalin            11 Letcher Coun           57.64      59.45   1   3   
  7 Miracle, Douglas          12 Bell County                     1:00.19   1   2   
  8 Michaelis, Cameron        10 Middlesboro          1:01.90    1:00.78   2   1   
  9 Mefford, Hunter            9 Harlan Count         1:00.28    1:01.83   1 
 10 Kabota, Nathan            12 Red Bird                        1:02.33   2 
 11 Gilreath, Austin          11 Harlan               1:02.29    1:02.86   2 
 12 Hamblin, Christian        10 Perry County                    1:03.98   2 
 13 Jones, Tim                 9 Knox Central         1:04.12    1:04.08   2 
 14 Stewart, Victor            8 Oneida Bapti                    1:04.27   2 
 15 Justice, Ezrie             7 Hazard                          1:16.61   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
  CoalMiners: ! 2:09.00  4/15/2015   Rudy Eldridge, Leslie County              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Atkins, Dawson            11 Bell County          2:16.32    2:11.06   10   
  2 Caldwell, Andrew           9 Bell County                     2:16.30    8   
  3 Carmical, Zack            10 Harlan Count         2:19.97    2:18.23    6   
  4 Lee, Josh                 11 Harlan Count         2:17.86    2:19.80    5   
  5 Ratliff, Colton           12 Letcher Coun         2:13.46    2:20.76    4   
  6 Logan, Jacob              12 Knox Central         2:13.22    2:21.31    3   
  7 Blevins, Cody              8 Knox Central                    2:23.55    2   
  8 Little, Jonathan          10 Letcher Coun                    2:37.36    1   
  9 Onusumba, Adolphe         10 Red Bird                        2:41.98  
 10 Curnutt, Stephen           8 Whitley Coun                    2:43.50  
 11 Baker, Caleb               9 Middlesboro          2:48.81    2:43.69  
 12 Stollings, Steven          8 Perry County                    2:50.11  
 -- Mullins, Preston          11 Perry County         2:12.13        DNF  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
  CoalMiners: ! 4:40.53  4/15/2015   Dalton Walden, Whitley County             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miracle, Mitchell         12 Bell County          4:40.11    4:50.56   10   
       1:03.186 (1:03.186)        2:16.715 (1:13.530)        3:34.219 (1:17.505)
       4:50.556 (1:16.337)
  2 Miracle, Caden             7 Bell County                     5:00.61    8   
       1:11.096 (1:11.096)        2:28.011 (1:16.915)        3:45.283 (1:17.273)
       5:00.605 (1:15.322)
  3 Wilson, Jared             11 Whitley Coun         4:53.82    5:04.15    6   
       1:09.208 (1:09.208)        2:25.454 (1:16.247)        3:45.689 (1:20.235)
       5:04.147 (1:18.458)
  4 Norris, Ozzy               9 Middlesboro          5:19.20    5:04.99    5   
       1:09.811 (1:09.811)        2:27.317 (1:17.506)        3:47.387 (1:20.070)
       5:04.983 (1:17.597)
  5 Chesley, Erik              9 Oneida Bapti         5:12.84    5:05.36    4   
       1:12.613 (1:12.613)        2:31.055 (1:18.443)        3:50.274 (1:19.220)
       5:05.359 (1:15.085)
  6 Lee, Josh                 11 Harlan Count         5:24.09    5:11.28    3   
       1:11.312 (1:11.312)        2:29.998 (1:18.687)        3:51.269 (1:21.271)
       5:11.279 (1:20.010)
  7 Lewis, Alex               12 Harlan Count         4:57.54    5:26.83    2   
       1:11.597 (1:11.597)        2:31.946 (1:20.349)        3:56.479 (1:24.534)
       5:26.829 (1:30.351)
  8 Napier, Austin            10 Red Bird             5:13.97    5:28.87    1   
       5:28.861 (5:28.861)
  9 McCourt, Philip           10 Oneida Bapti                    5:29.45  
       5:29.446 (5:29.446)
 10 Lambo, Logan               8 Knox Central         5:32.61    5:36.87  
       1:13.548 (1:13.548)        2:38.643 (1:25.096)        4:12.300 (1:33.658)
       5:36.870 (1:24.571)
 11 Little, Jonathan          10 Letcher Coun                    5:38.95  
       5:38.947 (5:38.947)
 12 Hibbard, Cory              9 Knox Central         5:42.23    5:42.02  
       1:13.724 (1:13.724)        2:43.378 (1:29.655)        4:17.527 (1:34.150)
       5:42.013 (1:24.487)
 13 Branham, Trevor            9 Letcher Coun                    5:42.31  
       5:42.310 (5:42.310)
 14 Ibarra-Gonzales, Felipe    8 Red Bird             5:48.98    5:45.53  
       5:45.530 (5:45.530)
 15 Morton, Charles David     10 Harlan               6:09.27    5:54.08  
       5:54.077 (5:54.077)
 16 Bryson, Tate              11 Harlan               5:30.74    6:34.15  
       6:34.150 (6:34.150)
 17 Martin, Drew               7 Middlesboro          7:04.67    7:35.10  
       7:35.095 (7:35.095)
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
  CoalMiners: ! 10:14.56  4/15/2015   Dalton Walden, Whitley County            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miracle, Mitchell         12 Bell County                    10:37.38   10   
       1:14.550 (1:14.550)        2:34.549 (1:19.999)        3:54.634 (1:20.086)
       5:15.123 (1:20.489)        6:35.504 (1:20.381)        7:59.845 (1:24.342)
       9:22.370 (1:22.525)       10:37.379 (1:15.009)
  2 Yesuf, Isador             12 Oneida Bapti        11:07.72   10:58.54    8   
       1:16.136 (1:16.136)        2:38.905 (1:22.770)        4:02.748 (1:23.843)
       5:26.812 (1:24.065)        6:52.961 (1:26.149)        8:20.553 (1:27.592)
       9:46.200 (1:25.647)       10:58.539 (1:12.340)
  3 Norris, Ozzy               9 Middlesboro         11:30.18   11:10.03    6   
       1:14.572 (1:14.572)        2:35.071 (1:20.499)        3:58.459 (1:23.388)
       5:24.717 (1:26.259)        6:52.715 (1:27.998)        8:21.056 (1:28.342)
       9:50.704 (1:29.648)       11:10.030 (1:19.327)
  4 Brock, Caleb               9 Harlan Count        11:30.61   11:16.43    5   
       1:16.552 (1:16.552)        2:37.429 (1:20.877)        4:02.368 (1:24.940)
       5:29.417 (1:27.049)        6:59.930 (1:30.514)        8:29.218 (1:29.289)
      10:00.653 (1:31.435)       11:16.425 (1:15.772)
  5 Henry, Jonathan           11 Bell County         11:04.49   11:19.37    4   
       1:15.954 (1:15.954)        2:36.817 (1:20.863)        4:06.712 (1:29.896)
       5:36.366 (1:29.655)        7:02.658 (1:26.292)        8:33.431 (1:30.773)
      10:03.282 (1:29.852)       11:19.365 (1:16.083)
  6 Lewis, Alex               12 Harlan Count        11:15.80   11:29.73    3   
       1:16.268 (1:16.268)        2:37.958 (1:21.690)        4:04.365 (1:26.408)
       5:33.740 (1:29.375)        7:03.799 (1:30.060)        8:38.631 (1:34.833)
      10:10.215 (1:31.584)       11:29.725 (1:19.511)
  7 Polly, Javier              9 Letcher Coun        11:59.00   11:30.37    2   
     11:30.362 (11:30.362)
  8 Driver, Dustin            10 Red Bird                       11:45.11    1   
     11:45.106 (11:45.106)
  9 Baker, Caleb               9 Middlesboro         14:20.26   12:30.09  
     12:30.086 (12:30.086)
 10 Wilson, Jagger            10 Red Bird                       12:31.19  
     12:31.190 (12:31.190)
 11 McCourt, Philip           10 Oneida Bapti                   13:05.77  
     13:05.763 (13:05.763)
 12 Osbourne, Jordan          10 Letcher Coun        13:08.63   13:16.87  
     13:16.862 (13:16.862)
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
  CoalMiners: ! 16.98  4/7/2017    Lucas Vance, Leslie County                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Doan, Willie              12 Harlan Count           17.09      17.05   1  10   
  2 Boggs, Tyler              11 Letcher Coun           17.43      17.17   1   8   
  3 Ritchie, Alex             11 Perry County           18.25      18.48   1   6   
  4 McKenzie, Jarrett         11 Harlan                 19.24      18.89   1   5   
  5 Rowe, John                10 Whitley Coun           19.52      18.90   1   4   
  6 Braden, River             11 Whitley Coun           18.44      19.49   1   3   
  7 Napier, Nathan             9 Middlesboro            19.94      19.49   1   2   
  8 Brannon, Cody             11 Bell County                       20.31   2   1   
  9 Spangler, Nick            11 Letcher Coun           20.66      21.65   1 
 10 Chaney, Marcus             9 Bell County            23.28      21.72   2 
 11 Dick, Isiah               10 Middlesboro            24.33      25.03   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
  CoalMiners: ! 42.14  4/15/2015   Jermel Carton, Knox Central                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brock, John               11 Harlan                 44.58      45.49   1  10   
  2 Braden, River             11 Whitley Coun           46.30      46.27   1   8   
  3 Doan, Willie              12 Harlan Count           46.80      46.39   1   6   
  4 Boggs, Tyler              11 Letcher Coun           46.36      47.03   1   5   
  5 Rowe, John                10 Whitley Coun           48.65      47.66   1   4   
  6 Ritchie, Alex             11 Perry County           48.31      48.69   1   3   
  7 Brannon, Cody             11 Bell County                       50.01   2   2   
  8 Morgan, Jackson           10 Perry County           52.67      50.64   2   1   
  9 Chaney, Marcus             9 Bell County            53.22      52.59   2 
 10 Dick, Isiah               10 Middlesboro            53.36      53.87   2 
 11 Spangler, Nick            11 Letcher Coun           49.27      54.14   2 
 12 Napier, Nathan             9 Middlesboro            48.76      54.20   1 
 13 Gatei, JD                 10 Oneida Bapti                      54.45   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
  CoalMiners: ! 46.64  4/15/2015   Knox Central, Knox Central                  
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Whitley County  'A'                                 47.94      46.68   1  10   
     1) Rose, Cam 11                    2) Hollingsworth, Hunter 12       
     3) Edmonston, Kyle 12              4) Bryant, Corey 10               
  2 Perry County Central  'A'                                      46.80   2   8   
     1) Feltner, Jordan 11              2) Hill, Devon 12                 
     3) Johnson, Skyler 12              4) Caudill, Chandler 12           
  3 Harlan  'A'                                                    48.15   2   6   
     1) Brock, John 11                  2) Adkins, Caleb 11               
     3) Adams, Austin 12                4) Clem, Ethan 9                  
  4 Bell County  'A'                                    46.89      48.31   1   5   
     1) Brannon, Cody 11                2) Allen, Jordan 8                
     3) Asher, Tanner 11                4) Frazier, Colby 10              
  5 Middlesboro  'A'                                    47.84      48.36   1   4   
     1) Mason, Alex 11                  2) Patterson, TJ 10               
     3) Watkins, Trey 11                4) Harriston, Corey 12            
  6 Harlan County  'A'                                  47.29      49.23   1   3   
     1) Doan, Willie 12                 2) Mefford, Hunter 9              
     3) Brown, Matthew 9                4) Chasteen, James 10             
  7 Oneida Baptist Institute  'A'                       51.41      49.64   1   2   
     1) Cruz, Ramses 12                 2) Onouha, Jindu 12               
     3) Chun, Jonathan 12               4) Callaway, Darin 12             
  8 Knox Central  'A'                                              50.52   2   1   
     1) Clouse, Conner 10               2) Carton, Jermel 12              
     3)                                 4) Lundy, Nathan 12               
  9 Letcher County Central  'A'                         50.94      51.81   1 
     1) Terry, Seth 9                   2) Dicks, Matt 11                 
     3) Honeycutt, Dalton 9             4) Madden, Jake 10                
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
  CoalMiners: ! 1:35.28  4/15/2016   Knox Central, Knox Central                
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Perry County Central  'A'                                    1:37.53   2  10   
     1) Feltner, Jordan 11              2) Mullins, Preston 11            
     3) Johnson, Skyler 12              4) Caudill, Chandler 12           
  2 Harlan  'A'                                       1:37.66    1:39.22   1   8   
     1) Brock, John 11                  2) Adams, Austin 12               
     3) McKenzie, Jarrett 11            4) Clem, Ethan 9                  
  3 Middlesboro  'A'                                  1:39.32    1:39.26   1   6   
     1) Poore, Steven 11                2) Patterson, TJ 10               
     3) Helton, Eric 9                  4) Harriston, Corey 12            
  4 Knox Central  'A'                                 1:43.46    1:39.65   1   5   
     1) Carton, Jermel 12               2) Hammons, Landon 12             
     3) Myers, Malachi 11               4) Jones, Tim 9                   
  5 Bell County  'A'                                  1:55.62    1:41.18   2   4   
     1) Miracle, Douglas 12             2) Brannon, Cody 11               
     3) Caldwell, Andrew 9              4) Asher, Tanner 11               
  6 Letcher County Central  'A'                       1:47.01    1:41.32   1   3   
     1) Boggs, Tyler 11                 2) Ratliff, Colton 12             
     3) Dicks, Matt 11                  4) Parks, Will 10                 
  7 Oneida Baptist Institute  'A'                                1:42.65   2   2   
     1) Onouha, Jindu 12                2) Chun, Jonathan 12              
     3) Brown, Emerald 9                4) Callaway, Darin 12             
  8 Harlan County  'A'                                1:39.58    1:42.69   1   1   
     1) Owens, Hunter 12                2) Mefford, Hunter 9              
     3) Brown, Matthew 9                4) Chasteen, James 10             
  9 Whitley County  'A'                               1:46.12    1:44.05   1 
     1) Lawson, Woody 9                 2) Asher, Colt 8                  
     3) Rowe, John 10                   4) Bryant, Corey 10               
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
  CoalMiners: ! 3:44.21  4/15/2015   Whitley County                            
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bell County  'A'                                  3:52.82    3:50.52   10   
     1) Miracle, Mitchell 12            2) Caldwell, Andrew 9             
     3) Miracle, Douglas 12             4) Atkins, Dawson 11              
       1:55.832 (1:55.832)          2:55.692 (59.860)          3:50.513 (54.821)
  2 Letcher County Central  'A'                       3:59.56    3:51.78    8   
     1) Boggs, Tyler 11                 2) Ratliff, Colton 12             
     3) Branham, Kalin 11               4) Parks, Will 10                 
       1:56.505 (1:56.505)          2:55.706 (59.201)          3:51.775 (56.069)
  3 Knox Central  'A'                                 3:55.92    3:54.32    6   
     1) Teague, Caleb 11                2) Carton, Jermel 12              
     3) Logan, Jacob 12                 4) Lundy, Nathan 12               
       1:59.643 (1:59.643)          2:58.773 (59.130)          3:54.319 (55.547)
  4 Harlan County  'A'                                3:59.01    3:56.12    5   
     1) Spurlock, Gavin 7               2) Lee, Josh 11                   
     3) Owens, Hunter 12                4) Lewis, Alex 12                 
       1:58.690 (1:58.690)        2:59.327 (1:00.638)          3:56.115 (56.788)
  5 Middlesboro  'A'                                  4:08.23    4:09.51    4   
     1) Poore, Steven 11                2) Helton, Eric 9                 
     3) Dick, Isiah 10                  4) Michaelis, Cameron 10          
       1:59.312 (1:59.312)        3:07.240 (1:07.929)        4:09.508 (1:02.269)
  6 Oneida Baptist Institute  'A'                                4:11.57    3   
     1) Gatei, JD 10                    2) Stewart, Victor 8              
     3) Chesley, Erik 9                 4) Callaway, Darin 12             
       2:04.793 (2:04.793)        3:08.909 (1:04.116)        4:11.570 (1:02.662)
  7 Harlan  'A'                                       4:32.06    4:23.30    2   
     1) Miller, Story 9                 2) Bryson, Tate 11                
     3) Clem, Ethan 9                   4) Morton, Charles David 10       
       2:07.414 (2:07.414)        3:14.410 (1:06.996)        4:23.293 (1:08.884)
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
  CoalMiners: ! 8:42.94  4/15/2015   Whitley County, Whitley County            
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bell County  'A'                                  9:01.72    8:54.30   10   
     1) Miracle, Mitchell 12            2) Miracle, Caden 7               
     3) Caldwell, Andrew 9              4) Atkins, Dawson 11              
        2:13.1 (2:13.1)    4:28.2 (2:15.2)    6:46.3 (2:18.1)
  2 Harlan County  'A'                                9:26.01    9:17.50    8   
     1) Carmical, Zack 10               2) Lee, Josh 11                   
     3) Brock, Caleb 9                  4) Lewis, Alex 12                 
        2:19.7 (2:19.7)    4:39.8 (2:20.1)    7:01.2 (2:21.5)
  3 Knox Central  'A'                                 9:24.83    9:25.10    6   
     1) Teague, Caleb 11                2) Logan, Jacob 12                
     3) Hibbard, Cory 9                 4) Blevins, Cody 8                
        2:19.9 (2:19.9)    4:46.4 (2:26.5)    7:13.3 (2:27.0)
  4 Red Bird  'A'                                    10:06.47    9:56.81    5   
     1) Napier, Austin 10               2) Driver, Dustin 10              
     3) Kabota, Nathan 12               4) Wilson, Jagger 10              
        2:26.5 (2:26.5)    4:57.4 (2:30.9)    7:36.3 (2:39.0)
  5 Letcher County Central  'A'                      10:24.30   10:00.60    4   
     1) Ratliff, Colton 12              2) Little, Jonathan 10            
     3) Osbourne, Jordan 10             4) Mason, Nick L. 10              
        2:36.0 (2:36.0)    5:11.7 (2:35.7)    7:44.2 (2:32.6)
  6 Whitley County  'A'                                         10:15.60    3   
     1) Brooks, Jacob 11                2) Wilson, Jared 11               
     3) Bryant, Corey 10                4) Curnutt, Stephen 8             
        2:24.5 (2:24.5)    5:02.8 (2:38.3)    7:39.0 (2:36.3)
  7 Perry County Central  'A'                                   10:24.60    2   
     1) Stollings, Steven 8             2) Hensley, Mason 9               
     3) Hamblin, Christian 10           4) Butler, Devin 11               
        2:46.8 (2:46.8)    5:21.7 (2:35.0)    7:57.6 (2:35.9)
  8 Middlesboro  'A'                                 10:04.09   11:06.60    1   
     1) Martin, Drew 7                  2) Norris, Ozzy 9                 
     3) Baker, Caleb 9                  4) Michaelis, Cameron 10          
        2:23.8 (2:23.8)    5:08.8 (2:45.1)    8:27.4 (3:18.7)
 
Boys High Jump
==========================================================================================
  CoalMiners: !  6-00  4/15/2015   James Sasko, Whitley County                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Johnson, Skyler           12 Perry County         6-00.00    6-02.00!     1.87m  10   
  2 Barnes, Carter            11 Harlan               5-06.00    5-08.00      1.72m   8   
  3 Poore, Steven             11 Middlesboro          5-08.00    5-06.00      1.67m   6   
  4 Logan, Jacob              12 Knox Central         5-06.00    5-06.00      1.67m   5   
  5 Joseph, Kyton             12 Harlan Count         5-10.00    5-02.00      1.57m   3.50
  5 Chasteen, James           10 Harlan Count                    5-02.00      1.57m   3.50
  7 Lundy, Nathan             12 Knox Central                    5-02.00      1.57m   2   
  8 Fuson, Cameron            11 Bell County          1-07.75    5-00.00      1.52m   1   
 
Boys Pole Vault
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 12-00  4/15/2016   Tanner Bryant, Whitley County               
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Helton, Phillip           10 Harlan Count         9-06.00   10-06.00      3.20m  10   
  2 Miller, Story              9 Harlan              10-06.00   10-06.00      3.20m   8   
  3 Spangler, Nick            11 Letcher Coun        10-06.00    9-06.00      2.89m   6   
  4 Strong, Ethan             12 Knox Central         9-00.00    9-00.00      2.74m   5   
  5 Doan, Willie              12 Harlan Count         9-00.00    9-00.00      2.74m   4   
  6 Lambo, Logan               8 Knox Central         9-00.00    8-06.00      2.59m   3   
 
Boys Long Jump
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 21-04  4/7/2017    Xavier Gregory, Knox Central                
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Joseph, Kyton             12 Harlan Count        19-04.25   17-11.00      5.46m  10   
  2 Teague, Caleb             11 Knox Central                   17-09.75      5.42m   8   
  3 Fuson, Cameron            11 Bell County         15-00.50   17-06.00      5.33m   6   
  4 Brown, Matthew             9 Harlan Count                   17-03.00      5.25m   5   
  5 Clouse, Conner            10 Knox Central                   16-10.00      5.13m   4   
  6 Dicks, Matt               11 Letcher Coun        17-00.00   16-06.50      5.04m   3   
  7 Barnes, Carter            11 Harlan              18-04.00   16-06.00      5.02m   2   
  8 Helton, Eric               9 Middlesboro         15-03.00   15-00.50      4.58m   1   
  9 Kelly, J'Oaveon           11 Middlesboro                    13-11.00      4.24m 
 -- Justice, Ezrie             7 Hazard                               ND            
 
Boys Triple Jump
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 39-00  4/15/2015   James Sasko, Whitley County                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Teague, Caleb             11 Knox Central        39-01.00   36-10.50     11.23m  10   
  2 Onouha, Jindu             12 Oneida Bapti        35-01.00   36-02.50     11.03m   8   
  3 Joseph, Kyton             12 Harlan Count        37-02.75   35-10.00     10.92m   6   
  4 Helton, Eric               9 Middlesboro                    30-07.00      9.32m   5   
  5 Spurlock, Gavin            7 Harlan Count        27-03.00   29-02.00      8.89m   4   
  6 Abner, Tyler              11 Bell County         29-08.50   28-10.50      8.80m   3   
  7 Kelly, J'Oaveon           11 Middlesboro                    28-00.00      8.53m   2   
 -- Chandler, Matthew         11 Whitley Coun                         ND            
 
Boys Shot Put
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 48-01  4/7/2017    Dalton Raby, Bell County                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Frazier, Colby            10 Bell County                    41-00.00     12.49m  10   
  2 Arthur, Donovan           12 Knox Central        42-02.50   40-00.50     12.20m   8   
  3 Bush, Jake                12 Harlan Count        42-02.75   38-04.00     11.68m   6   
  4 Barrett, Kennith          12 Knox Central                   36-02.00     11.02m   5   
  5 Mcintosh, Peyton          11 Whitley Coun        40-11.00   36-01.00     10.99m   4   
  6 Smith, Ryan               10 Perry County                   35-10.00     10.92m   3   
  7 Huddleston, Austin        11 Whitley Coun        36-08.50   35-09.00     10.89m   2   
  8 Strong, Dalton            10 Hazard              33-00.00   34-08.50     10.57m   1   
  9 Ogunkale, Dami            12 Oneida Bapti        32-05.50   34-07.00     10.54m 
 10 Patternson-Graves, Raysh  11 Middlesboro         34-02.00   34-05.00     10.49m 
 11 Fields, Tyler             11 Letcher Coun        32-06.00   32-05.00      9.88m 
 12 Howard, Jordan            10 Harlan              31-06.50   32-01.00      9.77m 
 13 Mullins, Charles           8 Perry County                   31-05.00      9.57m 
 14 Davis, Franklin           11 Harlan              30-04.50   30-01.00      9.16m 
 15 Asher, Tanner             11 Bell County                    30-00.50      9.15m 
 16 Smith, Austin             11 Harlan Count        32-01.50   28-03.00      8.61m 
 17 Smith, Nathan             10 Hazard              25-07.00   27-08.50      8.44m 
 18 Buttrey, Jayson           11 Letcher Coun                   27-05.00      8.35m 
 19 Gentry, Andrew            11 Middlesboro         28-06.00   26-08.50      8.14m 
 20 Mullins, Thaddus          11 Oneida Bapti        26-11.00   25-05.50      7.75m 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================================
  CoalMiners: ! 113-04  4/7/2017    Donovan Arthur, Knox Central               
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Arthur, Donovan           12 Knox Central          124-03     104-07     31.87m  10   
  2 Wilmore, Austin           12 Whitley Coun          102-06     100-11     30.75m   8   
  3 Nichols, Ben              10 Whitley Coun           96-04      96-04     29.36m   6   
  4 Barrett, Kennith          12 Knox Central           88-02      92-05     28.16m   5   
  5 Goins, Draven             11 Hazard                 92-03      88-08     27.02m   4   
  6 Bush, Jake                12 Harlan Count           81-08      86-01     26.23m   3   
  7 Mullins, Charles           8 Perry County                      86-00     26.21m   2   
  8 Caudill, Mackenzi         11 Hazard                 72-05      81-05     24.81m   1   
  9 Bryant, Tj                11 Harlan Count           83-04      74-05     22.68m 
 10 Gentry, Andrew            11 Middlesboro            61-00      66-00     20.11m 
 11 Smith, Ryan               10 Perry County                      63-03     19.27m 
 12 Ogunkale, Dami            12 Oneida Bapti           62-08      60-09     18.51m 
 13 Patternson-Graves, Raysh  11 Middlesboro                       59-04     18.08m 
 14 Mullins, Thaddus          11 Oneida Bapti           46-01      51-07     15.72m 
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Harlan County              175        2) Middlesboro               111   
    3) Letcher County Central      69        4) Knox Central               62   
    5) Perry County Central        58        6) Bell County                51   
    7) Knott County Central        45        8) Harlan                     42   
    9) Red Bird                    26       10) Oneida Baptist Institute   20   
   11) Hazard                       8       12) Whitley County              7   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Knox Central               122        2) Harlan County             120   
    3) Bell County                111        4) Perry County Central       69   
    5) Whitley County              64        6) Middlesboro                57   
    7) Harlan                      53        8) Letcher County Central     50   
    9) Oneida Baptist Institute    32       10) Red Bird                   13   
   11) Hazard                       6