Licensed to A Friend Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/21/2018 09:45 PM
                        Tomahawk Challenge - 4/19/2018                         
                                   4/19/2018                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 #  255 South, Emily       11 Montgomery C             14.46   1  10   
  2 #  237 Harris, Sydney      8 Montgomery C             14.77   2   8   
  3 #  117 Oldfield, Amelia    9 Bath County              14.86   1   6   
  4 #  274 Jenkins, Olivia    11 Morgan Count             15.03   3   5   
  5 #  240 Jones, Alexis       7 Montgomery C            x15.05   2 
  6 #  299 Soto, Maria        12 Nicholas Cou             15.08   2   4   
  7 #  318 Barker, Allyah      9 Rowan County             15.11   2   3   
  8 #  161 Kinney, Danielle   11 Harrison Cou             15.31   2   2    15.304
  9 #  135 Everiedge, Ashley   9 Fleming Coun             15.31   3   1    15.309
 10 #  216 Parks, Taylor       7 Menifee Coun             15.45   1 
 11 #  298 Sibert, Courtney   11 Nicholas Cou             15.52   1 
 12 #  203 Venne, Aerika       9 Mason County             15.90   2 
 13 #  162 Lakes, Adyson       9 Harrison Cou             15.92   1 
 14 #  213 Lykins, Gracy       9 Menifee Coun             15.96   3 
 15 #  256 Thompson, Xia       9 Montgomery C            x16.56   3 
 16 #  330 Hamilton, Delilah   9 Rowan County             16.69   3 
 17 #  282 Rademachir, Haley   8 Morgan Count             16.83   3 
 18 #  207 Digby, Felicity     7 Menifee Coun            x17.10   1 
 19 #  152 Allison, Sarah     10 Harrison Cou            x17.32   1 
 20 #  168 Shanklin, Madison  11 Harrison Cou            x17.98   2 
 21 #  320 Brunson, Alexa      9 Rowan County            x18.56   3 
 22 #  176 Wells, Madison     10 Harrison Cou            x20.72   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  280 Perry, Krista       9 Morgan Count             28.41   1  10   
  2 #  193 King, Tea          11 Mason County             29.30   3   8   
  3 #  117 Oldfield, Amelia    9 Bath County              29.66   1   6   
  4 #  257 Torchia, Sara       9 Montgomery C             30.81   2   5   
  5 #  318 Barker, Allyah      9 Rowan County             30.91   3   4   
  6 #  213 Lykins, Gracy       9 Menifee Coun             31.07   2   3   
  7 #  299 Soto, Maria        12 Nicholas Cou             31.26   1   2   
  8 #  216 Parks, Taylor       7 Menifee Coun             31.39   1   1   
  9 #  234 Frazier, Lizzie     9 Montgomery C             31.52   2 
 10 #  274 Jenkins, Olivia    11 Morgan Count             32.01   1 
 11 #  273 Hampton, Jenna      7 Morgan Count            x32.29   3 
 12 #  242 Ledford, Annie      8 Montgomery C            x32.52   2 
 13 #  203 Venne, Aerika       9 Mason County             32.87   1 
 14 #  333 Lytle, Christiana   9 Rowan County             32.92   3 
 15 #  327 Ferguson, Zoe      12 Rowan County            x33.07   1 
 16 #  247 Patel, Driti       10 Montgomery C            x35.85   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  188 Faris, Hadley      12 Mason County           1:09.26   1  10   
  2 #  117 Oldfield, Amelia    9 Bath County            1:10.46   1   8   
  3 #  273 Hampton, Jenna      7 Morgan Count           1:11.77   2   6   
  4 #  261 Bolin, Faith       10 Morgan Count           1:13.08   1   5   
  5 #  216 Parks, Taylor       7 Menifee Coun           1:13.46   1   4   
  6 #  297 Rice, McKenna       9 Nicholas Cou           1:13.57   2   3   
  7 #  189 Faris, Hayden       9 Mason County           1:14.06   1   2   
  8 #  292 Ishmael, Sydney    10 Nicholas Cou           1:15.82   1   1   
  9 #  111 Henderson, Abby    11 Bath County            1:15.84   1 
 10 #  337 Roberts, Kristen    9 Rowan County           1:15.93   1 
 11 #  241 Kerns, Kaylan       8 Montgomery C           1:18.18   2 
 12 #  207 Digby, Felicity     7 Menifee Coun           1:19.27   2 
 13 #  335 Mays, Raegan       10 Rowan County           1:19.95   2 
 14 #  163 Ledford, Lara Bet  12 Harrison Cou           1:22.27   2 
 15 #  139 Lewis, Bailey       9 Fleming Coun           1:22.95   2 
 16 #  137 Florence, Gillian  10 Fleming Coun           1:28.00   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  259 Walker, Chloe      10 Montgomery C           2:37.38   10   
  2 #  118 Riddle, Kristin    12 Bath County            2:37.44    8   
  3 #  109 Copher, Isabella   10 Bath County            2:40.42    6   
  4 #  189 Faris, Hayden       9 Mason County           2:42.47    5   
  5 #  227 Booher, Taylor      8 Montgomery C           2:43.98    4   
  6 #  324 Cyrus, Kelsey      12 Rowan County           2:51.73    3   
  7 #  262 Brown, Autumn       9 Morgan Count           2:53.58    2   
  8 #  328 Green, Emily        7 Rowan County           3:06.52    1   
  9 #  138 Hester, Reanna      9 Fleming Coun           3:07.86  
 10 #  207 Digby, Felicity     7 Menifee Coun           3:15.88  
 11 #  263 Brown, Shelby       7 Morgan Count           3:15.97  
 12 #  271 Evans, Jenna        7 Morgan Count          x3:22.40  
 13 #  142 Morgan, Jennifer   11 Fleming Coun           3:25.47  
 14 #  289 Bowles, Kenzie      9 Nicholas Cou           3:29.53  
 15 #  288 Bearden, Abby      11 Nicholas Cou           3:34.60  
 16 #  235 Guerrero, Aylin    10 Montgomery C          x3:43.72  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  109 Copher, Isabella   10 Bath County            5:49.01   10   
  2 #  118 Riddle, Kristin    12 Bath County            5:51.58    8   
  3 #  179 Bisotti, Alyssa     8 Mason County           5:59.90    6   
  4 #  324 Cyrus, Kelsey      12 Rowan County           6:14.66    5   
  5 #  216 Parks, Taylor       7 Menifee Coun           6:18.72    4   
  6 #  262 Brown, Autumn       9 Morgan Count           6:19.40    3   
  7 #  258 Walker, Bailey     11 Montgomery C           6:23.97    2   
  8 #  328 Green, Emily        7 Rowan County           6:46.96    1   
  9 #  241 Kerns, Kaylan       8 Montgomery C           6:57.69  
 10 #  105 Bussell, Jaycie     9 Bath County           x6:59.57  
 11 #  243 Lopez, Kim         12 Montgomery C          x7:11.02  
 12 #  144 Murray, Chilli      7 Fleming Coun           7:18.04  
 13 #  269 Daniel, Jaime-lyn   9 Morgan Count           7:23.41  
 14 #  271 Evans, Jenna        7 Morgan Count          x7:26.29  
 15 #  289 Bowles, Kenzie      9 Nicholas Cou           7:31.49  
 16 #  202 Stewart, Colleen   12 Mason County           7:33.49  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  118 Riddle, Kristin    12 Bath County           12:54.59   10   
  2 #  179 Bisotti, Alyssa     8 Mason County          12:55.65    8   
  3 #  324 Cyrus, Kelsey      12 Rowan County          13:41.69    6   
  4 #  258 Walker, Bailey     11 Montgomery C          14:24.61    5   
  5 #  253 Sargent, Chyann    11 Montgomery C          15:45.07    4   
  6 #  231 Compton, Kaylee     9 Montgomery C         x16:26.58  
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  300 Sowell, Samantha   12 Nicholas Cou             16.53   10   
  2 #  280 Perry, Krista       9 Morgan Count             17.07    8   
  3 #  322 Cross, Faith        8 Rowan County             19.59    6   
  4 #  290 Flanigin, Shelby   12 Nicholas Cou             19.65    5   
  5 #  336 Qin, Maggie         9 Rowan County             20.20    4   
  6 #  204 Baker, Laura       10 Menifee Coun             20.94    3   
  7 #  120 Staviski, Kaylee   10 Bath County              22.31    2   
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  280 Perry, Krista       9 Morgan Count             48.93   1  10   
  2 #  154 Creech, Haley      12 Harrison Cou             50.32   1   8   
  3 #  300 Sowell, Samantha   12 Nicholas Cou             53.67   1   6   
  4 #  237 Harris, Sydney      8 Montgomery C             56.76   1   5   
  5 #  322 Cross, Faith        8 Rowan County             56.79   1   4   
  6 #  290 Flanigin, Shelby   12 Nicholas Cou             57.17   1   3   
  7 #  146 Peese, Erin         7 Fleming Coun             57.35   2   2   
  8 #  266 Carver, Heaven      8 Morgan Count             58.24   1   1   
  9 #  336 Qin, Maggie         9 Rowan County           1:00.63   2 
 10 #  204 Baker, Laura       10 Menifee Coun           1:02.37   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mason County  'A'                                     55.41   1  10   
  2 Montgomery County  'A'                                55.42   1   8   
  3 Fleming County  'A'                                   57.44   1   6   
  4 Rowan County  'A'                                     57.51   1   5   
  5 Nicholas County  'A'                                  59.62   1   4   
  6 Harrison County  'A'                                  59.72   1   3   
  7 Rowan County  'B'                                  x1:01.92   2 
  8 Morgan County  'A'                                  1:02.58   2   2   
  9 Harrison County  'B'                               x1:02.92   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mason County  'A'                                   2:00.03   1  10   
  2 Montgomery County  'A'                              2:01.43   1   8   
  3 Harrison County  'A'                                2:02.39   1   6   
  4 Fleming County  'A'                                 2:04.15   1   5   
  5 Morgan County  'A'                                  2:05.56   1   4   
  6 Nicholas County  'A'                                2:07.09   1   3   
  7 Rowan County  'A'                                   2:07.79   1   2   
  8 Rowan County  'B'                                  x2:11.08   2 
  9 Harrison County  'B'                               x2:12.85   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan County  'A'                                  4:46.08   10   
  2 Harrison County  'A'                                4:57.96    8   
  3 Montgomery County  'A'                              5:17.12    6   
  4 Nicholas County  'A'                                5:32.37    5   
  5 Rowan County  'A'                                   5:34.95    4   
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Montgomery County  'A'                             11:59.51   10   
       3:13.911 (3:13.911)        6:21.865 (3:07.954)        9:12.353 (2:50.488)
      11:59.503 (2:47.151)
  2 Rowan County  'A'                                  12:39.65    8   
       2:51.712 (2:51.712)        5:54.296 (3:02.584)        9:19.924 (3:25.629)
      12:39.649 (3:19.725)
  3 Nicholas County  'A'                               13:41.06    6   
       3:24.430 (3:24.430)        6:54.756 (3:30.327)       10:20.733 (3:25.977)
      13:41.057 (3:20.325)
  4 Morgan County  'A'                                 14:27.53    5   
       4:19.983 (4:19.983)        7:41.223 (3:21.240)       11:02.226 (3:21.004)
      14:27.528 (3:25.302)
 -- Fleming County  'A'                                      DQ   Interference
       2:52.170 (2:52.170)        5:55.005 (3:02.835)        9:01.343 (3:06.339)
      12:24.287 (3:22.944)
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  323 Cross, Promise     10 Rowan County           5-00.00      1.52m  10   
  2 #  210 Hacker, Emma       11 Menifee Coun           4-10.00      1.47m   8   
  3 #  164 McCauley, Gema     11 Harrison Cou           4-06.00      1.37m   6   
  4 #  280 Perry, Krista       9 Morgan Count           4-06.00      1.37m   5   
  5 #  213 Lykins, Gracy       9 Menifee Coun           4-04.00      1.32m   4   
  6 #  236 Hall, Elizabeth     7 Montgomery C           4-00.00      1.21m   3   
  7 #  228 Bruening, Carolin  10 Montgomery C           4-00.00      1.21m   2   
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  154 Creech, Haley      12 Harrison Cou           9-06.00      2.89m  10   
  2 #  185 Dawson, Abigail    11 Mason County           9-00.00      2.74m   8   
  3 #  120 Staviski, Kaylee   10 Bath County            6-06.00      1.98m   6   
  4 #  338 Robinson, Taylor   12 Rowan County           6-00.00      1.82m   5   
  5 #  229 Bruening, Natalie   8 Montgomery C           5-00.00      1.52m   4   
 -- #  255 South, Emily       11 Montgomery C                NH            
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  300 Sowell, Samantha   12 Nicholas Cou          15-10.50      4.83m  10   
  2 #  323 Cross, Promise     10 Rowan County          15-05.25      4.70m   8   
  3 #  210 Hacker, Emma       11 Menifee Coun          15-00.50      4.58m   6   
  4 #  255 South, Emily       11 Montgomery C          14-07.25      4.45m   5   
  5 #  192 Johns, Iyanna      11 Mason County          13-03.50      4.05m   4   
  6 #  326 Fannin, Presley    10 Rowan County          13-01.00      3.98m   3   
  7 #  262 Brown, Autumn       9 Morgan Count          12-10.50      3.92m   2   
  8 #  146 Peese, Erin         7 Fleming Coun          12-03.50      3.74m   1   
  9 #  322 Cross, Faith        8 Rowan County         x12-01.00      3.68m 
 10 #  156 Cummins, Taturm     9 Harrison Cou          11-09.25      3.58m 
 11 #  133 Dunaway, Carley    11 Fleming Coun          11-05.00      3.47m 
 12 #  297 Rice, McKenna       9 Nicholas Cou          11-04.00      3.45m 
 12 #  327 Ferguson, Zoe      12 Rowan County         x11-04.00      3.45m 
 14 #  174 Terhune, Jaelyn     9 Harrison Cou          11-03.75      3.44m 
 15 #  105 Bussell, Jaycie     9 Bath County           10-11.50      3.34m 
 15 #  226 Bartley, Jenna     11 Montgomery C          10-11.50      3.34m 
 17 #  228 Bruening, Carolin  10 Montgomery C         x10-09.00      3.27m 
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  300 Sowell, Samantha   12 Nicholas Cou          31-07.50      9.63m  10   
  2 #  210 Hacker, Emma       11 Menifee Coun          31-02.50      9.51m   8   
  3 #  192 Johns, Iyanna      11 Mason County          28-09.00      8.76m   6   
  4 #  323 Cross, Promise     10 Rowan County          28-02.50      8.59m   5   
  5 #  240 Jones, Alexis       7 Montgomery C          25-03.00      7.69m   4   
  6 #  105 Bussell, Jaycie     9 Bath County           23-00.00      7.01m   3   
  7 #  228 Bruening, Carolin  10 Montgomery C          22-06.75      6.87m   2   
  8 #  226 Bartley, Jenna     11 Montgomery C         x21-10.50      6.66m 
 -- #  256 Thompson, Xia       9 Montgomery C                ND            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  110 English, Madelyne  11 Bath County           31-08.00      9.65m  10   
  2 #  329 Grimshaw, McKayla  10 Rowan County          30-02.50      9.20m   8   
  3 #  246 Ortiz, Josie       11 Montgomery C          30-00.50      9.15m   6   
  4 #  224 Woodard, Kelsie     9 Menifee Coun          26-07.50      8.11m   5   
  5 #  309 McKinney, Sierra   11 Powell Count          25-04.00      7.72m   4   
  6 #  160 Hamilton, Caitlyn  11 Harrison Cou          24-03.00      7.39m   3   
  7 #  149 Sparks, Madison    11 Fleming Coun          23-11.00      7.28m   2   
  8 #  127 Willis, Kylie      10 Bath County           22-09.00      6.93m   1   
  9 #  113 Howard, Kiki       11 Bath County          x22-08.50      6.92m 
 10 #  221 Wells, Morgan       7 Menifee Coun          21-06.50      6.56m 
 11 #  310 Ovington, Maddie   11 Powell Count          21-04.50      6.51m 
 12 #  153 AllNutt, Kendall   12 Harrison Cou          21-02.50      6.46m 
 13 #  321 Cantrell, Sydnee   11 Rowan County          21-00.00      6.40m 
 14 #  223 Woodard, Katie      7 Menifee Coun         x20-11.00      6.37m 
 15 #  254 Scott, Jazzy       10 Montgomery C          20-09.50      6.33m 
 16 #  145 Muse, Onnaconstan  10 Fleming Coun          19-07.00      5.96m 
 17 #  244 Mabry, Ally         8 Montgomery C         x19-04.00      5.89m 
 18 #  330 Hamilton, Delilah   9 Rowan County         x18-09.50      5.72m 
 19 #  188 Faris, Hadley      12 Mason County          16-07.00      5.05m 
 20 #  276 Lewis, Alycia      12 Morgan Count          16-04.50      4.99m 
 21 #  303 Brewer, Caitlin    10 Powell Count         x16-02.00      4.92m 
 22 #  238 Havens, Barbara    11 Montgomery C         x14-05.00      4.39m 
 23 #  225 Allen, Alexis F     8 Montgomery C         x14-02.50      4.33m 
 24 #  320 Brunson, Alexa      9 Rowan County         x11-06.00      3.50m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  321 Cantrell, Sydnee   11 Rowan County             93-07     28.52m  10   
  2 #  110 English, Madelyne  11 Bath County              92-09     28.27m   8   
  3 #  224 Woodard, Kelsie     9 Menifee Coun             66-09     20.34m   6   
  4 #  309 McKinney, Sierra   11 Powell Count             64-06     19.65m   5   
  5 #  127 Willis, Kylie      10 Bath County              62-07     19.07m   4   
  6 #  107 Cassady, Jenna      9 Bath County             x61-08     18.79m 
  7 #  160 Hamilton, Caitlyn  11 Harrison Cou             58-10     17.93m   3   
  8 #  149 Sparks, Madison    11 Fleming Coun             53-09     16.38m   2   
  9 #  153 AllNutt, Kendall   12 Harrison Cou             50-03     15.31m   1   
 10 #  329 Grimshaw, McKayla  10 Rowan County             49-10     15.18m 
 11 #  244 Mabry, Ally         8 Montgomery C             48-09     14.85m 
 12 #  276 Lewis, Alycia      12 Morgan Count             47-07     14.50m 
 13 #  223 Woodard, Katie      7 Menifee Coun             46-11     14.30m 
 14 #  310 Ovington, Maddie   11 Powell Count             46-10     14.27m 
 15 #  181 Brophy, Emylee      9 Mason County             46-06     14.17m 
 16 #  238 Havens, Barbara    11 Montgomery C             44-05     13.53m 
 17 #  221 Wells, Morgan       7 Menifee Coun            x44-00     13.41m 
 18 #  330 Hamilton, Delilah   9 Rowan County            x43-08     13.30m 
 19 #  303 Brewer, Caitlin    10 Powell Count            x41-11     12.77m 
 20 #  145 Muse, Onnaconstan  10 Fleming Coun             40-00     12.19m 
 21 #  225 Allen, Alexis F     8 Montgomery C            x32-06      9.90m 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  430 Ramey, Hayden      10 Fleming Coun             11.85   1  10   
  2 #  601 Bolton, Chris      12 Rowan County             11.88   1   8   
  3 #  459 Wiley, Duncan      11 Harrison Cou             12.05   1   6   
  4 #  577 Conn, Aaron        11 Powell Count             12.16   2   5   
  5 #  608 Harper, Vincent    12 Rowan County             12.35   1   4   
  6 #  422 Clark, Nick        12 Fleming Coun             12.37   1   3   
  7 #  439 Blanton, Chase     11 Harrison Cou             12.40   1   2    12.392
  8 #  537 Ballenger, Kaden   11 Morgan Count             12.40   2   1    12.397
  9 #  518 Korossy, Kurt      12 Montgomery C             12.64   2 
 10 #  445 Custard, Tashawn    9 Harrison Cou            x12.70   1 
 11 #  548 Howard, Kevin      12 Morgan Count             12.73   3 
 12 #  534 Toy, Jacob         11 Montgomery C             12.76   2 
 13 #  413 Oldfield, Alden    12 Bath County              12.83   2 
 14 #  526 Rutledge, Andrew   11 Montgomery C            x12.96   2 
 15 #  523 Potts, Jayden      10 Montgomery C            x12.99   3 
 16 #  568 Tibbs, Michael     10 Nicholas Cou             13.11   3 
 17 #  603 Davidson, Devin    10 Rowan County            x13.18   1 
 18 #  613 Midkiff, Dylan     10 Rowan County            x13.27   3 
 19 #  579 Goodwin, Austin    11 Powell Count             13.46   3 
 20 #  556 Baxter, Matthew    10 Nicholas Cou             13.55   3 
 21 #  487 Evans, Ezra        10 Menifee Coun             13.73   2 
 22 #  585 Laughlin, Kurtis   10 Powell Count            x13.97   3 
 23 #  486 Dearmon, Caleb     11 Menifee Coun             14.66   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  601 Bolton, Chris      12 Rowan County             23.70   1  10   
  2 #  430 Ramey, Hayden      10 Fleming Coun             24.07   1   8   
  3 #  570 Zepeda, Julio      12 Nicholas Cou             24.43   2   6   
  4 #  532 Thomas, Ryan       12 Montgomery C             25.03   1   5   
  5 #  548 Howard, Kevin      12 Morgan Count             25.56   1   4   
  6 #  445 Custard, Tashawn    9 Harrison Cou             25.75   3   3   
  7 #  422 Clark, Nick        12 Fleming Coun             25.90   1   2   
  8 #  413 Oldfield, Alden    12 Bath County              25.98   1   1   
  9 #  523 Potts, Jayden      10 Montgomery C             26.74   2 
 10 #  441 Brylant, Braden    12 Harrison Cou             26.76   2 
 11 #  476 Riggs, Colton       9 Mason County             27.18   2 
 12 #  483 Adams, Dylan        9 Menifee Coun             27.31   1 
 13 #  619 Sparks, Ross        9 Rowan County             27.59   2 
 14 #  603 Davidson, Devin    10 Rowan County            x27.61   4 
 15 #  478 Sanders, Zane      10 Mason County             28.63   3 
 16 #  578 Ditto, Devon       10 Powell Count             28.78   4 
 17 #  467 Dearing, Brandon    8 Mason County            x29.51   1 
 18 #  503 Arnett, Will        9 Montgomery C            x30.28   3 
 19 #  487 Evans, Ezra        10 Menifee Coun             30.64   3 
 20 #  585 Laughlin, Kurtis   10 Powell Count             31.03   3 
 21 #  419 Walden, David       9 Bath County              32.42   3 
 22 #  605 Fannin, Kyle       12 Rowan County            x33.54   4 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  570 Zepeda, Julio      12 Nicholas Cou             52.71   1  10   
  2 #  430 Ramey, Hayden      10 Fleming Coun             54.25   1   8   
  3 #  408 Holder, Donovan    12 Bath County              55.07   1   6   
  4 #  442 Carpenter, Clay     9 Harrison Cou             57.07   1   5   
  5 #  532 Thomas, Ryan       12 Montgomery C             57.61   2   4   
  6 #  577 Conn, Aaron        11 Powell Count             58.77   1   3   
  7 #  566 Newell, Zach        9 Nicholas Cou             59.41   1   2   
  8 #  460 Adams, Carson       9 Mason County             59.97   3   1   
  9 #  454 Morris, Thomas     11 Harrison Cou           1:00.06   2 
 10 #  501 Acevedo, Michael    9 Montgomery C           1:00.43   2 
 11 #  586 Lewis, Nathan      10 Powell Count           1:00.56   1 
 12 #  418 Townsend, Eric     12 Bath County            1:01.71   2 
 13 #  554 Smith, Noah        10 Morgan Count           1:02.04   3 
 14 #  597 Williams, Caleb    11 Powell Count          x1:02.20   2 
 15 #  483 Adams, Dylan        9 Menifee Coun           1:03.60   3 
 16 #  453 Morris, Jacob       9 Harrison Cou          x1:04.67   2 
 17 #  539 Bolin, Tucker      11 Morgan Count           1:08.26   3 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  536 Adkins, Joshua     12 Morgan Count           2:08.50   10   
  2 #  402 Bowen, Caleb       11 Bath County            2:10.78    8   
  3 #  626 Ward, Braxton      12 Rowan County           2:14.19    6   
  4 #  571 Baker, Brandon     12 Powell Count           2:15.18    5   
  5 #  477 Riggs, Isaiah      10 Mason County           2:15.22    4   
  6 #  531 Terrell, Austin    12 Montgomery C           2:17.12    3   
  7 #  529 Stigall, Logan      8 Montgomery C           2:18.28    2   
  8 #  510 Eads, Paul         12 Montgomery C          x2:19.61  
  9 #  458 Tobin, Ryan        12 Harrison Cou           2:20.25    1   
 10 #  607 Grace, Michael     12 Rowan County           2:20.59  
 11 #  469 Drury, Nicholas    10 Mason County           2:22.41  
 12 #  561 Koeder, CJ          9 Nicholas Cou           2:29.33  
 13 #  554 Smith, Noah        10 Morgan Count           2:33.22  
 14 #  563 Liver, Dustin      11 Nicholas Cou           2:36.41  
 15 #  431 Sanchez, Alberto   11 Fleming Coun           2:38.25  
 16 #  452 Miller, Dawson     11 Harrison Cou           2:40.67  
 17 #  513 Frazier, Hunter    12 Montgomery C          x2:41.30  
 18 #  426 Hurst, Noah         9 Fleming Coun           3:03.15  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  420 Applegate, Robert  12 Fleming Coun           4:47.32   10   
  2 #  493 Mettey, Eric       12 Menifee Coun           4:47.71    8   
  3 #  512 Forrest, Jarrett   11 Montgomery C           4:50.71    6   
  4 #  402 Bowen, Caleb       11 Bath County            5:03.51    5   
  5 #  626 Ward, Braxton      12 Rowan County           5:11.32    4   
  6 #  415 Overholser, James  11 Bath County            5:13.07    3   
  7 #  620 Stanley, Jonah      9 Rowan County           5:13.43    2   
  8 #  510 Eads, Paul         12 Montgomery C           5:13.98    1   
  9 #  609 Hart, Lucas         9 Rowan County          x5:15.76  
 10 #  504 Artrip, William    11 Montgomery C          x5:19.32  
 11 #  604 Egleston, Trad      9 Rowan County          x5:19.59  
 12 #  427 Kissell, Cody      10 Fleming Coun           5:33.15  
 13 #  458 Tobin, Ryan        12 Harrison Cou           5:39.57  
 14 #  508 Burchette, Ethan   10 Montgomery C          x5:42.15  
 15 #  579 Goodwin, Austin    11 Powell Count           5:51.12  
 16 #  401 Bodine, Sammie     10 Bath County           x5:51.91  
 17 #  446 Deel, Jacob        11 Harrison Cou           5:53.61  
 18 #  563 Liver, Dustin      11 Nicholas Cou           6:07.31  
 19 #  545 Havens, Kye         7 Morgan Count           6:55.16  
 20 #  589 Neal, Logan        10 Powell Count           7:04.91  
 21 #  565 Newell, Matthew     8 Nicholas Cou           7:23.41  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  420 Applegate, Robert  12 Fleming Coun          10:47.11   10   
  2 #  512 Forrest, Jarrett   11 Montgomery C          10:51.73    8   
  3 #  415 Overholser, James  11 Bath County           11:02.52    6   
  4 #  620 Stanley, Jonah      9 Rowan County          11:26.51    5   
  5 #  609 Hart, Lucas         9 Rowan County          11:29.32    4   
  6 #  604 Egleston, Trad      9 Rowan County         x11:53.01  
  7 #  504 Artrip, William    11 Montgomery C          11:59.77    3   
  8 #  531 Terrell, Austin    12 Montgomery C         x12:07.43  
  9 #  538 Bolin, Spencer      9 Morgan Count          12:56.98    2   
 10 #  623 Thacker, George     8 Rowan County         x13:00.48  
 11 #  545 Havens, Kye         7 Morgan Count          15:16.65    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  507 Blackburn, Jared   11 Montgomery C             18.49   1  10   
  2 #  425 Flanery, Kaleb     10 Fleming Coun             19.99   2   8   
  3 #  428 Moran, Logan       11 Fleming Coun             20.35   1   6   
  4 #  438 Bean, Alex          8 Harrison Cou             20.48   1   5   
  5 #  602 Cundiff, Tristan   11 Rowan County             20.70   2   4   
  6 #  456 Roberts, Jerred     8 Harrison Cou             21.37   1   3   
  7 #  579 Goodwin, Austin    11 Powell Count             21.41   1   2   
  8 #  519 McCormick, Jacob    8 Montgomery C             21.46   1   1   
  9 #  588 Mullins, Spencer   12 Powell Count             22.72   2 
 10 #  453 Morris, Jacob       9 Harrison Cou            x23.85   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  550 Keeton, Jeremy     11 Morgan Count             46.19   1  10   
  2 #  507 Blackburn, Jared   11 Montgomery C             46.83   1   8   
  3 #  438 Bean, Alex          8 Harrison Cou             48.30   1   6   
  4 #  456 Roberts, Jerred     8 Harrison Cou             48.94   1   5   
  5 #  455 North, Jarrett      9 Harrison Cou            x49.29   1 
  6 #  519 McCormick, Jacob    8 Montgomery C             51.49   1   4   
  7 #  428 Moran, Logan       11 Fleming Coun             51.69   1   3   
  8 #  538 Bolin, Spencer      9 Morgan Count             52.82   2   2   
  9 #  588 Mullins, Spencer   12 Powell Count             53.03   1   1   
 10 #  602 Cundiff, Tristan   11 Rowan County             55.20   2 
 11 #  541 Collins, Landon     8 Morgan Count            x58.52   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rowan County  'A'                                     47.68   10   
  2 Morgan County  'A'                                    47.79    8   
  3 Harrison County  'A'                                  48.81    6   
  4 Fleming County  'A'                                   49.00    5   
  5 Montgomery County  'A'                                49.19    4   
  6 Nicholas County  'A'                                  50.13    3   
  7 Mason County  'A'                                     50.58    2   
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison County  'A'                                1:39.55   10   
  2 Nicholas County  'A'                                1:40.23    8   
  3 Morgan County  'A'                                  1:40.25    6   
  4 Rowan County  'A'                                   1:46.82    5   
  5 Montgomery County  'A'                              1:48.68    4   
  6 Fleming County  'A'                                 1:52.34    3   
 -- Mason County  'A'                                        DQ   Out of zone
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison County  'A'                                3:56.60   10   
  2 Montgomery County  'A'                              3:59.00    8   
  3 Bath County  'A'                                    4:04.20    6   
  4 Powell County  'A'                                  4:13.07    5   
  5 Nicholas County  'A'                                4:13.92    4   
  6 Morgan County  'A'                                  4:14.58    3   
  7 Rowan County  'A'                                   4:18.71    2   
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Montgomery County  'A'                              9:20.89   10   
       2:19.468 (2:19.468)        4:42.648 (2:23.181)        7:07.713 (2:25.065)
       9:20.887 (2:13.174)
  2 Bath County  'A'                                    9:26.81    8   
       2:15.270 (2:15.270)        4:39.978 (2:24.708)        7:04.921 (2:24.943)
       9:26.807 (2:21.887)
  3 Mason County  'A'                                   9:29.33    6   
       2:21.745 (2:21.745)        4:52.008 (2:30.263)        7:14.381 (2:22.374)
       9:29.328 (2:14.947)
  4 Rowan County  'A'                                   9:34.31    5   
       2:17.714 (2:17.714)        4:42.458 (2:24.744)        7:12.870 (2:30.412)
       9:34.308 (2:21.439)
  5 Harrison County  'A'                               10:02.40    4   
       2:22.375 (2:22.375)        4:46.447 (2:24.072)        7:25.387 (2:38.941)
      10:02.398 (2:37.011)
  6 Nicholas County  'A'                               10:47.85    3   
       2:56.990 (2:56.990)        5:28.505 (2:31.515)        7:58.649 (2:30.144)
      10:47.844 (2:49.196)
  7 Fleming County  'A'                                11:22.19    2   
       2:28.318 (2:28.318)        5:18.592 (2:50.275)        8:29.795 (3:11.204)
      11:22.182 (2:52.387)
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  518 Korossy, Kurt      12 Montgomery C           5-04.00      1.62m   9   
  1 #  552 Prater, Michael    12 Morgan Count           5-04.00      1.62m   9   
  3 #  475 Powell, Allen      10 Mason County           5-02.00      1.57m   5.50
  3 #  454 Morris, Thomas     11 Harrison Cou           5-02.00      1.57m   5.50
  5 #  536 Adkins, Joshua     12 Morgan Count           5-02.00      1.57m   4   
  6 #  533 Thompson, River     8 Montgomery C           5-00.00      1.52m   3   
  7 #  502 Akers, Jaden       10 Montgomery C          x5-00.00      1.52m 
 -- #  457 Shields, JaVonte   10 Harrison Cou                NH            
 -- #  491 Isbell, Alex        9 Menifee Coun                NH            
 -- #  412 Middleton, Hunter   9 Bath County                 NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  416 Purvis, Taylor     10 Bath County            9-06.00      2.89m  10   
  2 #  626 Ward, Braxton      12 Rowan County           8-06.00      2.59m   7   
  2 #  504 Artrip, William    11 Montgomery C           8-06.00      2.59m   7   
  4 #  511 Embleton, Lucas     9 Montgomery C           7-00.00      2.13m   4.50
  4 #  424 Faris, Caleb       11 Fleming Coun           7-00.00      2.13m   4.50
  6 #  520 Patel, Krish        8 Montgomery C          x6-00.00      1.82m 
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  552 Prater, Michael    12 Morgan Count          19-10.50      6.05m  10   
  2 #  577 Conn, Aaron        11 Powell Count          18-05.50      5.62m   8   
  3 #  601 Bolton, Chris      12 Rowan County          18-03.75      5.58m   6   
  4 #  622 Tansil, Noah       12 Rowan County          18-00.25      5.49m   5   
  5 #  425 Flanery, Kaleb     10 Fleming Coun          17-11.00      5.46m   4   
  6 #  441 Brylant, Braden    12 Harrison Cou          17-10.50      5.44m   3   
  7 #  588 Mullins, Spencer   12 Powell Count          16-11.75      5.17m   2   
  8 #  567 Saucedo, Cain      10 Nicholas Cou          16-10.50      5.14m   1   
  9 #  534 Toy, Jacob         11 Montgomery C          16-05.00      5.00m 
 10 #  454 Morris, Thomas     11 Harrison Cou          16-04.50      4.99m 
 11 #  415 Overholser, James  11 Bath County           15-11.75      4.87m 
 12 #  526 Rutledge, Andrew   11 Montgomery C          15-11.25      4.85m 
 13 #  603 Davidson, Devin    10 Rowan County         x15-07.00      4.74m 
 14 #  560 Horn, Tyler        10 Nicholas Cou          15-04.00      4.67m 
 15 #  412 Middleton, Hunter   9 Bath County           14-11.25      4.55m 
 16 #  491 Isbell, Alex        9 Menifee Coun          14-11.00      4.54m 
 17 #  401 Bodine, Sammie     10 Bath County          x14-10.75      4.54m 
 18 #  586 Lewis, Nathan      10 Powell Count         x14-09.25      4.50m 
 19 #  538 Bolin, Spencer      9 Morgan Count          14-08.75      4.48m 
 19 #  573 Bolin, Jacob       10 Powell Count         x14-08.75      4.48m 
 21 #  501 Acevedo, Michael    9 Montgomery C         x14-08.50      4.48m 
 22 #  541 Collins, Landon     8 Morgan Count         x14-03.50      4.35m 
 23 #  431 Sanchez, Alberto   11 Fleming Coun          14-01.00      4.29m 
 23 #  451 Lewis, Dylan       11 Harrison Cou         x14-01.00      4.29m 
 25 #  437 Barker, Trevour    11 Harrison Cou         x13-11.75      4.26m 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  552 Prater, Michael    12 Morgan Count          42-02.50     12.86m  10   
  2 #  443 Conner, Ladarius    9 Harrison Cou          37-04.00     11.37m   8   
  3 #  622 Tansil, Noah       12 Rowan County          34-07.50     10.55m   6   
  4 #  560 Horn, Tyler        10 Nicholas Cou          34-01.50     10.40m   5   
  5 #  451 Lewis, Dylan       11 Harrison Cou          33-07.25     10.24m   4   
  6 #  441 Brylant, Braden    12 Harrison Cou         x32-04.00      9.85m 
  7 #  401 Bodine, Sammie     10 Bath County           31-02.75      9.51m   3   
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  471 Kindt, Dalton      12 Mason County          47-02.50     14.38m  10   
  2 #  409 Jones, Gabe        12 Bath County           35-09.00     10.89m   8   
  3 #  618 Perry, Nate        12 Rowan County          34-09.00     10.59m   6   
  4 #  450 Lewis, Devin        9 Harrison Cou          34-08.00     10.56m   5   
  5 #  480 Touchton, Lang     10 Mason County          34-01.50     10.40m   4   
  6 #  606 Fultz, Drew        12 Rowan County          34-00.50     10.37m   3   
  7 #  564 Morgan, Caleb      10 Nicholas Cou          34-00.00     10.36m   2   
  8 #  558 Cleaver, Ethan     10 Nicholas Cou          33-05.00     10.18m   1   
  8 #  622 Tansil, Noah       12 Rowan County         x33-05.00     10.18m 
 10 #  573 Bolin, Jacob       10 Powell Count          32-08.50      9.96m 
 11 #  509 Dunn, Connor       10 Montgomery C          30-10.50      9.41m 
 11 #  413 Oldfield, Alden    12 Bath County           30-10.50      9.41m 
 13 #  524 Reed, Canaan       10 Montgomery C          30-10.00      9.39m 
 14 #  432 Schwartz, Cooper    9 Fleming Coun          30-01.50      9.18m 
 15 #  616 Oesch, Ryan        12 Rowan County         x30-01.00      9.16m 
 16 #  434 Watkins, Daniel     9 Fleming Coun          29-01.50      8.87m 
 17 #  539 Bolin, Tucker      11 Morgan Count          28-03.50      8.62m 
 18 #  435 Werline, Jacob      9 Fleming Coun         x27-00.00      8.22m 
 19 #  466 Cropper, Charlie   10 Mason County         x26-02.50      7.98m 
 20 #  551 Newsome, Nate       9 Morgan Count          25-10.00      7.87m 
 21 #  585 Laughlin, Kurtis   10 Powell Count          25-01.00      7.64m 
 22 #  419 Walden, David       9 Bath County          x19-11.00      6.07m 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  471 Kindt, Dalton      12 Mason County            127-01     38.73m  10   
  2 #  606 Fultz, Drew        12 Rowan County            123-10     37.74m   8   
  3 #  618 Perry, Nate        12 Rowan County             98-05     29.99m   6   
  4 #  450 Lewis, Devin        9 Harrison Cou             93-10     28.60m   5   
  5 #  409 Jones, Gabe        12 Bath County              92-06     28.19m   4   
  6 #  535 You, Raymond        9 Montgomery C             91-04     27.83m   3   
  7 #  480 Touchton, Lang     10 Mason County             91-00     27.73m   2   
  8 #  564 Morgan, Caleb      10 Nicholas Cou             79-02     24.13m   1   
  9 #  542 Cook, Brayson       8 Morgan Count             72-02     21.99m 
 10 #  539 Bolin, Tucker      11 Morgan Count             71-01     21.66m 
 11 #  605 Fannin, Kyle       12 Rowan County            x70-05     21.46m 
 12 #  524 Reed, Canaan       10 Montgomery C             68-11     21.00m 
 13 #  616 Oesch, Ryan        12 Rowan County            x68-07     20.90m 
 14 #  435 Werline, Jacob      9 Fleming Coun             63-05     19.32m 
 15 #  593 Stepp, Kevin        9 Powell Count             62-05     19.02m 
 16 #  584 Kinser, Evan       10 Powell Count             62-03     18.97m 
 17 #  559 Fryman, Damion     10 Nicholas Cou             62-00     18.89m 
 18 #  432 Schwartz, Cooper    9 Fleming Coun             58-10     17.93m 
 19 #  434 Watkins, Daniel     9 Fleming Coun            x51-00     15.54m 
 20 #  466 Cropper, Charlie   10 Mason County            x50-00     15.24m 
 21 #  419 Walden, David       9 Bath County              42-03     12.87m 
 
Mixed 2x50 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Montgomery County  'C'                                18.60  
  2 Montgomery County  'B'                               x18.71  
  3 Montgomery County  'A'                               x26.12  
  4 Bath County  'A'                                      35.79  
  5 Montgomery County  'E'                               x36.17  
  6 Montgomery County  'D'                               x42.61  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Montgomery County          111        2) Rowan County              105   
    3) Bath County                 96        4) Morgan County              78   
    5) Mason County                77        6) Nicholas County            72   
    7) Menifee County              52        8) Harrison County            50   
    9) Fleming County              19       10) Powell County               9   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Rowan County               116        2) Montgomery County         107.50
    3) Harrison County             96.50     4) Fleming County             86.50
    5) Morgan County               80        6) Bath County                68   
    7) Nicholas County             46        8) Mason County               44.50
    9) Powell County               31       10) Menifee County              8