Licensed to A Friend Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/26/2018 09:09 PM
               Scott County Middle School All Comers - 4/26/2018               
                                   4/26/2018                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 #  220 Speaks, Taesha     08 PARIM                    13.21   1  10   
  2 #  256 Raglin, Maquoia     8 Royal Spring             13.62   6   8   
  3 #  163 Hounshell, Alisha  07 Geoms                    14.03   1   6   
  4 #  212 Cline, Briley      06 PARIM                    14.32   4   5   
  5 #  252 McKay, Maelyn       7 Royal Spring             14.36   7   4   
  6 #  185 Hall, Keaton        8 Model Labora             14.52   6   3   
  7 #  162 Gunter, Nataalie   06 Geoms                    14.53   1   2   
  8 #  216 Kemper, Chloe      07 PARIM                   x14.59   2 
  9 #  158 Brown, Braylen     06 Geoms                   x14.66   2 
 10 #  292 Johnson, Olivia     7 Scott County             14.73   8   1   
 11 #  290 Hicks, Mika         7 Scott County             14.85   5 
 12 #  277 Allen, Kiya         8 Scott County            x14.90   3 
 13 #  199 Morales, Secilia    7 Owen County              14.96   3 
 14 #  209 Byars, Bri         07 PARIM                   x15.07   3 
 15 #  181 Feck, Abby          8 Model Labora             15.10   5 
 16 #  261 Roark, Madeline     7 Royal Spring            x15.12   6  15.115
 17 #  187 Otieno, Becky       8 Model Labora            x15.12   4  15.117
 18 #  312 Sturgill, Sarah     7 Scott County            x15.22   5 
 19 #  169 Ruiz, Anna         06 Geoms                   x15.28   2 
 20 #  239 Dixon, Lamyia       8 Royal Spring            x15.29   1 
 21 #  357 Bryant, Mikayla    06 TMS                      15.35   2 
 22 #  211 Chumbley, Kathryn  07 PARIM                   x15.40   6 
 23 #  309 Shepherd, Reily     8 Scott County            x15.43   5 
 24 #  387 Howard, Rayjana     8 WCMS                     15.45   8 
 25 #  183 Gullett, Riley      7 Model Labora            x15.47   4 
 26 #  219 Speaks, Amiyah     08 PARIM                   x15.51   5 
 27 #  406 Walker, Makenzie    7 WCMS                     15.55   7 
 28 #  293 Jones, Brodie       8 Scott County            x15.57   7 
 29 #  251 Mann, Maureen       8 Royal Spring            x15.60   4 
 30 #  391 Mason, Ina          7 WCMS                    x15.64   9 
 31 #  270 Walroth, Hannah     8 Royal Spring            x15.69   6  15.685
 32 #  360 Henry, Samara      07 TMS                      15.69   1  15.689
 33 #  166 Morris, Sophia     07 Geoms                   x15.70   4 
 34 #  375 Vickers, Carmen    08 TMS                     x15.74  10 
 35 #  402 Thacker, Kate       6 WCMS                    x15.77   9 
 36 #  308 Shepherd, Lexie     8 Scott County            x15.82   7 
 37 #  374 Speicher, Jayden   06 TMS                     x15.90   3 
 38 #  248 Kolacinsski, Jord   6 Royal Spring            x15.99   4 
 39 #  310 Stevens, Cassandr   7 Scott County            x16.09   9 
 40 #  392 Morton, Sarah       7 WCMS                    x16.18  10 
 41 #  191 Anderson, Savanna   5 Owen County              16.21   2 
 42 #  307 Shelton, Chloe      8 Scott County            x16.23   5 
 43 #  257 Ray, Rachel         8 Royal Spring            x16.24   4  16.234
 44 #  298 Peterson, Kaely     8 Scott County            x16.24   7  16.239
 45 #  399 Rose, Hannah        8 WCMS                    x16.27   9 
 46 #  369 Parrott, Jaida     07 TMS                     x16.35   2 
 47 #  499 Patton, Meren         Cool Breeze Trac         16.37  11 
 48 #  403 Turner, Riley       8 WCMS                    x16.38   8 
 49 #  306 Sebastian, Erika    8 Scott County            x16.40   7 
 50 #  276 Alcorn, Caroline    8 Scott County            x16.46  10 
 51 #  234 Calvert, Jazzy      8 Royal Spring            x16.55  10 
 52 #  255 Quillen, Kennedy    8 Royal Spring            x16.61   3 
 53 #  367 Myiasia, Giles     06 TMS                     x16.63   1 
 54 #  247 Kessler, Emily      8 Royal Spring            x16.71   9 
 55 #  378 Beltran, Allison    7 WCMS                    x16.73  10 
 56 #  230 Batten, Lily        8 Royal Spring            x16.77   4 
 57 #  269 Thompson, Sasha     8 Royal Spring            x16.81  10 
 58 #  284 Dunaway, Maddie     8 Scott County            x16.84   6 
 59 #  389 Lacefield, Briann   8 WCMS                    x16.91   9 
 60 #  275 Agee, Katie         7 Scott County            x16.97   5 
 61 #  283 DeMaurier, Sydney   8 Scott County            x17.02   6 
 62 #  233 Bowen, Brooklyn     8 Royal Spring            x17.10   5 
 63 #  161 Griggs, Achaia     08 Geoms                   x17.12   3 
 64 #  498 Donald, Aubrey        Cool Breeze Trac         17.16  11 
 65 #  262 Rogers, Emily       7 Royal Spring            x17.29   3 
 66 #  303 Roark, Aubrey       6 Scott County            x17.32   8 
 67 #  295 Lesak, Lacosta      6 Scott County            x17.36   9  17.352
 68 #  273 Zokura, Airee       8 Royal Spring            x17.36   8  17.359
 69 #  497 Patton, Hayden        Cool Breeze Trac        x17.37  11 
 70 #  217 Oliver, KK         05 PARIM                   x17.45   8 
 71 #  264 Stilz, Cadence      8 Royal Spring            x17.61   1 
 72 #  495 Patton, Bronwyn       Cool Breeze Trac        x18.05  11 
 73 #  358 Burnett, Ali       06 TMS                     x18.17   8 
 74 #  313 Talbert-Ingram, J   8 Scott County            x18.41   6 
 75 #  359 Clos, Jocelyn      06 TMS                     x18.45   3 
 76 #  355 Ballman, Jalyn     08 TMS                     x18.50   8 
 77 #  318 Wilson, Lucy        6 Scott County            x18.55   7 
 78 #  249 Lewis, Piper        6 Royal Spring            x19.47   9 
 79 #  210 Byars, Ciara       05 PARIM                   x19.58   7 
 80 #  496 May, Allison          Cool Breeze Trac        x19.67  11 
 81 #  232 Bentley, Briana     8 Royal Spring            x19.81   2 
 82 #  207 Washburn, Ella      5 Owen County             x20.04   1 
 83 #  263 Sanders, Everly     8 Royal Spring            x20.28   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  220 Speaks, Taesha     08 PARIM                    27.07   1  10   
  2 #  163 Hounshell, Alisha  07 Geoms                    29.74   1   8   
  3 #  216 Kemper, Chloe      07 PARIM                    30.03   2   6    30.025
  4 #  185 Hall, Keaton        8 Model Labora             30.03   4   5    30.030
  5 #  158 Brown, Braylen     06 Geoms                    30.11   3   4   
  6 #  387 Howard, Rayjana     8 WCMS                     30.94   7   3   
  7 #  209 Byars, Bri         07 PARIM                   x30.99   3 
  8 #  292 Johnson, Olivia     7 Scott County             31.10   3   2   
  9 #  400 Savage, Gracie      7 WCMS                     31.15   7   1   
 10 #  187 Otieno, Becky       8 Model Labora             31.19   2 
 11 #  252 McKay, Maelyn       7 Royal Spring             31.20   3 
 12 #  199 Morales, Secilia    7 Owen County              31.81   2 
 13 #  277 Allen, Kiya         8 Scott County             31.89   2 
 14 #  293 Jones, Brodie       8 Scott County            x31.96   1 
 15 #  239 Dixon, Lamyia       8 Royal Spring             32.09   5 
 16 #  357 Bryant, Mikayla    06 TMS                      32.28   6 
 17 #  406 Walker, Makenzie    7 WCMS                    x32.38   5 
 18 #  181 Feck, Abby          8 Model Labora            x32.79   3 
 19 #  169 Ruiz, Anna         06 Geoms                   x32.80   6 
 20 #  316 Varney, Makayla     8 Scott County            x32.96   4 
 21 #  248 Kolacinsski, Jord   6 Royal Spring            x32.99   5 
 22 #  304 Rowland, Hannah     7 Scott County            x33.03   5 
 23 #  166 Morris, Sophia     07 Geoms                   x33.04   2 
 24 #  308 Shepherd, Lexie     8 Scott County            x33.15   3 
 25 #  298 Peterson, Kaely     8 Scott County            x33.43   6 
 26 #  307 Shelton, Chloe      8 Scott County            x33.50   4 
 27 #  402 Thacker, Kate       6 WCMS                    x33.80   7  33.798
 28 #  191 Anderson, Savanna   5 Owen County              33.80   3  33.800
 29 #  360 Henry, Samara      07 TMS                      33.86   1 
 30 #  270 Walroth, Hannah     8 Royal Spring            x33.99   5 
 31 #  202 Riddell, Sydney     8 Owen County             x34.17   6 
 32 #  203 Roberts, Alexandi   8 Owen County             x34.22   5 
 33 #  193 Caldwell, Avah      5 Owen County             x34.47   4 
 34 #  284 Dunaway, Maddie     8 Scott County            x34.50   6 
 35 #  310 Stevens, Cassandr   7 Scott County            x34.60   5 
 36 #  160 Eades, Kaitlin     08 Geoms                   x34.73   4 
 37 #  306 Sebastian, Erika    8 Scott County            x34.81   5 
 38 #  367 Myiasia, Giles     06 TMS                     x34.83   7 
 39 #  499 Patton, Meren         Cool Breeze Trac         34.88   7 
 40 #  236 Crowe, Sydney       8 Royal Spring            x35.00   1 
 41 #  275 Agee, Katie         7 Scott County            x35.41   7 
 42 #  374 Speicher, Jayden   06 TMS                     x35.96   3 
 43 #  233 Bowen, Brooklyn     8 Royal Spring            x35.97   4 
 44 #  283 DeMaurier, Sydney   8 Scott County            x36.42   1 
 45 #  363 Leon, Natasha      07 TMS                     x36.49   2 
 46 #  230 Batten, Lily        8 Royal Spring            x36.62   1 
 47 #  366 Moctezuma, Monser  06 TMS                     x36.74   4 
 48 #  303 Roark, Aubrey       6 Scott County            x36.84   4 
 49 #  264 Stilz, Cadence      8 Royal Spring            x37.22   2 
 50 #  498 Donald, Aubrey        Cool Breeze Trac         38.80   7 
 51 #  359 Clos, Jocelyn      06 TMS                     x39.41   6 
 52 #  260 Richardson, Emily   7 Royal Spring            x40.08   6 
 53 #  318 Wilson, Lucy        6 Scott County            x41.02   2 
 54 #  207 Washburn, Ella      5 Owen County             x42.59   1 
 55 #  232 Bentley, Briana     8 Royal Spring            x44.15   6 
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  379 Brown, Chloe        7 WCMS                   1:08.83   10   
  2 #  186 Omohundro, Paige    8 Model Labora           1:09.06    8   
  3 #  238 Deo, Amanda         8 Royal Spring           1:09.92    6   
  4 #  291 Hurt, Katie Beth    6 Scott County           1:13.72    5   
  5 #  290 Hicks, Mika         7 Scott County           1:14.69    4   
  6 #  308 Shepherd, Lexie     8 Scott County          x1:15.38  
  7 #  499 Patton, Meren         Cool Breeze Trac       1:15.82    3   
  8 #  197 Malcomb, Ann        5 Owen County            1:16.50    2   
  9 #  316 Varney, Makayla     8 Scott County          x1:16.57  
 10 #  183 Gullett, Riley      7 Model Labora           1:16.61    1   
 11 #  397 Robinson, Parker    8 WCMS                   1:17.37  
 12 #  363 Leon, Natasha      07 TMS                    1:19.45  
 13 #  312 Sturgill, Sarah     7 Scott County          x1:19.63  
 14 #  317 Vicchiuollo, Pris   7 Scott County          x1:19.89  
 15 #  251 Mann, Maureen       8 Royal Spring           1:21.14  
 16 #  166 Morris, Sophia     07 Geoms                  1:21.78  
 17 #  310 Stevens, Cassandr   7 Scott County          x1:22.32  
 18 #  193 Caldwell, Avah      5 Owen County            1:22.81  
 19 #  304 Rowland, Hannah     7 Scott County          x1:22.89  
 20 #  200 Morgan, Maddie      6 Owen County           x1:23.69  
 21 #  205 Stewart, Emily      6 Owen County           x1:23.82  
 22 #  204 Smith, Shya         5 Owen County           x1:25.31  
 23 #  202 Riddell, Sydney     8 Owen County           x1:25.71  
 24 #  230 Batten, Lily        8 Royal Spring          x1:30.02  
 25 #  237 Dellinger, Alessa   8 Royal Spring          x1:36.45  
 26 #  496 May, Allison          Cool Breeze Trac       1:40.54  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  241 Edison, Elise       7 Royal Spring           2:41.75   10   
  2 #  395 Probus, Eva Kate    7 WCMS                   2:44.05    8   
  3 #  299 Plumb, Ava          6 Scott County           2:51.72    6   
  4 #  198 Mcnay, Mckenna      7 Owen County            2:52.87    5   
  5 #  282 Degise, Gabi        8 Scott County           2:54.93    4   
  6 #  297 Milburn, Emilie     8 Scott County          x3:00.64  
  7 #  405 Vanhoose, Mia       7 WCMS                   3:03.64    3   
  8 #  377 Banks, Lainey       7 WCMS                  x3:08.36  
  9 #  380 Caldwell, MeiLi     7 WCMS                  x3:11.48  
 10 #  244 Gilvin, Alie        8 Royal Spring           3:18.33    2   
 11 #  192 Bowling, Adi        6 Owen County            3:26.84    1   
 12 #  156 Alford, Sarah      08 Geoms                  3:29.80  
 13 #  171 Stacy, Sydnee      07 Geoms                  3:30.93  
 14 #  195 Jump, Jenna         5 Owen County           x3:40.26  
 15 #  496 May, Allison          Cool Breeze Trac       3:47.28  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  299 Plumb, Ava          6 Scott County           6:02.00   10   
  2 #  279 Brown, Luka         7 Scott County           6:12.88    8   
  3 #  241 Edison, Elise       7 Royal Spring           6:23.86    6   
  4 #  287 Eubanks, Noelle     8 Scott County          x7:03.45  
  5 #  171 Stacy, Sydnee      07 Geoms                  7:14.45    5   
  6 #  265 Sullivan, Emily     8 Royal Spring           7:14.46    4   
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  404 Twehues, Maggie     7 WCMS                  12:38.30   10   
  2 #  384 Hamilton, Evie      7 WCMS                  14:01.34    8   
  3 #  253 Miller, Raegan      8 Royal Spring          15:24.85    6   
  4 #  274 Abner, Mary Danie   7 Scott County          16:07.93    5   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  393 Mullins, Lily       8 WCMS                     17.90   1  10   
  2 #  388 Johnson, Azaria     8 WCMS                     19.48   1   8   
  3 #  172 Strong, Bailey     08 Geoms                    20.43   2   6   
  4 #  283 DeMaurier, Sydney   8 Scott County             21.13   1   5   
  5 #  196 Kelly, Layla        7 Owen County              21.44   2   4   
  6 #  305 Satterly, Brooke    7 Scott County             21.63   2   3   
  7 #  319 Wilson, Sophia      8 Scott County            x21.93   1 
  8 #  267 Thomas, Isabella    8 Royal Spring             22.01   2   2   
  9 #  389 Lacefield, Briann   8 WCMS                    x22.13   1 
 10 #  295 Lesak, Lacosta      6 Scott County            x22.24   2 
 11 #  234 Calvert, Jazzy      8 Royal Spring             22.25   2   1   
 12 #  205 Stewart, Emily      6 Owen County              22.30   2 
 13 #  204 Smith, Shya         5 Owen County             x22.31   2 
 14 #  266 Teeter, Selena      8 Royal Spring            x22.65   1 
 15 #  269 Thompson, Sasha     8 Royal Spring            x23.43   1 
 16 #  240 Douglas, Kortnie    8 Royal Spring            x24.01   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  172 Strong, Bailey     08 Geoms                  1:02.11   1  10   
  2 #  186 Omohundro, Paige    8 Model Labora           1:02.72   2   8   
  3 #  389 Lacefield, Briann   8 WCMS                   1:03.68   1   6   
  4 #  319 Wilson, Sophia      8 Scott County           1:03.70   2   5   
  5 #  305 Satterly, Brooke    7 Scott County           1:05.77   1   4   
  6 #  240 Douglas, Kortnie    8 Royal Spring           1:05.95   2   3   
  7 #  194 Griffin, Haley      8 Owen County            1:06.80   1   2   
  8 #  283 DeMaurier, Sydney   8 Scott County          x1:09.50   1 
  9 #  208 Washburn, Zoey      7 Owen County            1:12.31   1   1   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paris Middle School  'A'                              55.07   10   
     1) #212 Cline, Briley 06           2) #216 Kemper, Chloe 07          
     3) #209 Byars, Bri 07              4) #220 Speaks, Taesha 08         
  2 Georgetown Middle School  'A'                         58.45    8   
     1) #163 Hounshell, Alisha 07       2) #169 Ruiz, Anna 06             
     3) #158 Brown, Braylen 06          4) #162 Gunter, Nataalie 06       
  3 Scott County Middle School  'A'                       58.75    6   
     1) #290 Hicks, Mika 7              2) #309 Shepherd, Reily 8         
     3) #305 Satterly, Brooke 7         4) #277 Allen, Kiya 8             
  4 Royal Spring Middle School  'A'                       59.09    5   
     1) #252 McKay, Maelyn 7            2) #251 Mann, Maureen 8           
     3) #239 Dixon, Lamyia 8            4) #256 Raglin, Maquoia 8         
  5 Woodford County Middle School  'A'                  1:01.98    4   
     1) #396 Reed, Amariah 8            2) #400 Savage, Gracie 7          
     3) #406 Walker, Makenzie 7         4) #387 Howard, Rayjana 8         
  6 Tichenor  'A'                                       1:06.09    3   
     1) #376 Weber, Kayleigh 08         2) #369 Parrott, Jaida 07         
     3) #365 Moctezuma, Amy 07          4) #374 Speicher, Jayden 06       
  7 Owen County Middle School  'A'                      1:08.93    2   
     1) #199 Morales, Secilia 7         2) #203 Roberts, Alexandia 8      
     3) #191 Anderson, Savannah 5       4) #196 Kelly, Layla 7            
  8 Royal Spring Middle School  'B'                    x1:11.10  
     1) #243 Fink, Aletheia 8           2) #266 Teeter, Selena 8          
     3) #262 Rogers, Emily 7            4) #255 Quillen, Kennedy 8        
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paris Middle School  'A'                            1:56.17   1  10   
     1) #212 Cline, Briley 06           2) #216 Kemper, Chloe 07          
     3) #209 Byars, Bri 07              4) #220 Speaks, Taesha 08         
  2 Georgetown Middle School  'A'                       2:01.90   1   8   
     1) #163 Hounshell, Alisha 07       2) #169 Ruiz, Anna 06             
     3) #158 Brown, Braylen 06          4) #162 Gunter, Nataalie 06       
  3 Model Laboratory School  'A'                        2:04.35   1   6   
     1) #186 Omohundro, Paige 8         2) #187 Otieno, Becky 8           
     3) #185 Hall, Keaton 8             4) #183 Gullett, Riley 7          
  4 Scott County Middle School  'A'                     2:04.73   1   5   
     1) #316 Varney, Makayla 8          2) #309 Shepherd, Reily 8         
     3) #308 Shepherd, Lexie 8          4) #292 Johnson, Olivia 7         
  5 Woodford County Middle School  'A'                  2:07.39   1   4   
     1) #379 Brown, Chloe 7             2) #387 Howard, Rayjana 8         
     3) #406 Walker, Makenzie 7         4) #393 Mullins, Lily 8           
  6 Owen County Middle School  'A'                      2:07.77   1   3   
     1) #199 Morales, Secilia 7         2) #191 Anderson, Savannah 5      
     3) #198 Mcnay, Mckenna 7           4) #196 Kelly, Layla 7            
  7 Royal Spring Middle School  'A'                     2:08.77   1   2   
     1) #252 McKay, Maelyn 7            2) #261 Roark, Madeline 7         
     3) #270 Walroth, Hannah 8          4) #268 Thompson, Callie 8        
  8 Owen County Middle School  'B'                     x2:17.78   2 
     1) #197 Malcomb, Ann 5             2) #193 Caldwell, Avah 5          
     3) #205 Stewart, Emily 6           4) #202 Riddell, Sydney 8         
  9 Woodford County Middle School  'B'                 x2:23.04   2 
     1) #378 Beltran, Allison 7         2) #392 Morton, Sarah 7           
     3) #398 Rogers, Lily 8             4) #400 Savage, Gracie 7          
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott County Middle School  'A'                     4:58.38   10   
     1) #290 Hicks, Mika 7              2) #291 Hurt, Katie Beth 6        
     3) #297 Milburn, Emilie 8          4) #315 Trent, Jala 6             
       2:30.964 (2:30.964)        3:45.671 (1:14.707)        4:58.372 (1:12.702)
  2 Woodford County Middle School  'A'                  5:03.88    8   
     1) #395 Probus, Eva Kate 7         2) #377 Banks, Lainey 7           
     3) #400 Savage, Gracie 7           4) #379 Brown, Chloe 7            
       2:36.531 (2:36.531)        3:52.719 (1:16.188)        5:03.880 (1:11.162)
  3 Royal Spring Middle School  'A'                     5:12.62    6   
     1) #261 Roark, Madeline 7          2) #244 Gilvin, Alie 8            
     3) #238 Deo, Amanda 8              4) #241 Edison, Elise 7           
       2:46.743 (2:46.743)        3:59.715 (1:12.972)        5:12.616 (1:12.902)
  4 Owen County Middle School  'A'                      5:23.33    5   
     1) #197 Malcomb, Ann 5             2) #202 Riddell, Sydney 8         
     3) #196 Kelly, Layla 7             4) #198 Mcnay, Mckenna 7          
       2:52.209 (2:52.209)        4:08.691 (1:16.482)        5:23.322 (1:14.632)
  5 Georgetown Middle School  'A'                       5:40.22    4   
     1) #159 Clay, Bethany 08           2) #166 Morris, Sophia 07         
     3) #156 Alford, Sarah 08           4) #174 Wilson, Natalie 08        
       2:55.889 (2:55.889)        4:17.002 (1:21.114)        5:40.214 (1:23.212)
  6 Owen County Middle School  'B'                     x5:58.46  
     1) #200 Morgan, Maddie 6           2) #208 Washburn, Zoey 7          
     3) #204 Smith, Shya 5              4) #205 Stewart, Emily 6          
       3:05.993 (3:05.993)        4:30.286 (1:24.294)        5:58.455 (1:28.170)
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodford County Middle School  'A'                 11:21.12   10   
     1) #395 Probus, Eva Kate 7         2) #397 Robinson, Parker 8        
     3) #384 Hamilton, Evie 7           4) #404 Twehues, Maggie 7         
     11:21.116 (11:21.116)
  2 Scott County Middle School  'A'                    11:22.16    8   
     1) #282 Degise, Gabi 8             2) #297 Milburn, Emilie 8         
     3) #299 Plumb, Ava 6               4) #279 Brown, Luka 7             
     11:22.151 (11:22.151)
  3 Royal Spring Middle School  'A'                    12:22.75    6   
     1) #241 Edison, Elise 7            2) #265 Sullivan, Emily 8         
     3) #253 Miller, Raegan 8           4) #238 Deo, Amanda 8             
     12:22.742 (12:22.742)
  4 Georgetown Middle School  'A'                      14:01.43    5   
     1) #171 Stacy, Sydnee 07           2) #159 Clay, Bethany 08          
     3) #175 Wireman, Lily 06           4) #174 Wilson, Natalie 08        
     14:01.427 (14:01.427)
  5 Owen County Middle School  'A'                     14:02.08    4   
     1) #194 Griffin, Haley 8           2) #195 Jump, Jenna 5             
     3) #208 Washburn, Zoey 7           4) #200 Morgan, Maddie 6          
     14:02.078 (14:02.078)
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  368 Neary, Madison     08 TMS                    4-08.00      1.42m  10   
  2 #  396 Reed, Amariah       8 WCMS                   4-06.00      1.37m   8   
  3 #  186 Omohundro, Paige    8 Model Labora           4-04.00      1.32m   6   
  4 #  172 Strong, Bailey     08 Geoms                  4-04.00      1.32m   5   
  5 #  390 Lugo, Hannah        8 WCMS                   4-02.00      1.27m   3.50
  5 #  219 Speaks, Amiyah     08 PARIM                  4-02.00      1.27m   3.50
  7 #  162 Gunter, Nataalie   06 Geoms                  4-00.00      1.21m   2   
  7 #  386 Hickey, Miriam      8 WCMS                  x4-00.00      1.21m 
  9 #  291 Hurt, Katie Beth    6 Scott County           3-10.00      1.16m   1   
 10 #  254 Oakley, Allie       7 Royal Spring           3-10.00      1.16m 
 11 #  268 Thompson, Callie    8 Royal Spring           3-10.00      1.16m 
 -- #  156 Alford, Sarah      08 Geoms                       NH            
 -- #  358 Burnett, Ali       06 TMS                         NH            
 -- #  375 Vickers, Carmen    08 TMS                         NH            
 -- #  362 LeMarr, Alexis     08 TMS                         NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  356 Berger, Abbi       07 TMS                    6-06.00      1.98m  10   
  2 #  391 Mason, Ina          7 WCMS                   6-00.00      1.82m   8   
  3 #  376 Weber, Kayleigh    08 TMS                   J6-00.00      1.82m   6   
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  277 Allen, Kiya         8 Scott County          14-02.00      4.31m  10   
  2 #  187 Otieno, Becky       8 Model Labora          14-00.00      4.26m   8   
  3 #  379 Brown, Chloe        7 WCMS                  13-11.00      4.24m   6   
  4 #  163 Hounshell, Alisha  07 Geoms                 13-08.00      4.16m   5   
  5 #  211 Chumbley, Kathryn  07 PARIM                 13-03.00      4.03m   4   
  6 #  315 Trent, Jala         6 Scott County          12-05.00      3.78m   3   
  7 #  183 Gullett, Riley      7 Model Labora          12-03.50      3.74m   2   
  8 #  377 Banks, Lainey       7 WCMS                  11-11.00      3.63m   1   
  9 #  368 Neary, Madison     08 TMS                  J11-11.00      3.63m 
 10 #  369 Parrott, Jaida     07 TMS                   11-08.00      3.55m 
 11 #  197 Malcomb, Ann        5 Owen County           10-09.00      3.27m 
 12 #  363 Leon, Natasha      07 TMS                  x10-00.00      3.04m 
 12 #  166 Morris, Sophia     07 Geoms                 10-00.00      3.04m 
 14 #  195 Jump, Jenna         5 Owen County            9-06.00      2.89m 
 15 #  210 Byars, Ciara       05 PARIM                  9-03.00      2.81m 
 -- #  366 Moctezuma, Monser  06 TMS                         ND            
 -- #  374 Speicher, Jayden   06 TMS                         ND            
 -- #  357 Bryant, Mikayla    06 TMS                         ND            
 -- #  367 Myiasia, Giles     06 TMS                         ND            
 -- #  193 Caldwell, Avah      5 Owen County                 ND            
 -- #  359 Clos, Jocelyn      06 TMS                         ND            
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  396 Reed, Amariah       8 WCMS                  28-01.00      8.55m  10   
  2 #  368 Neary, Madison     08 TMS                   27-03.00      8.30m   8   
  3 #  315 Trent, Jala         6 Scott County          26-11.00      8.20m   6   
  4 #  275 Agee, Katie         7 Scott County          25-06.00      7.77m   5   
 -- #  356 Berger, Abbi       07 TMS                         ND            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  218 Oliver, Riah       08 PARIM                 31-00.50      9.46m  10   
  2 #  392 Morton, Sarah       7 WCMS                  23-03.00      7.08m   8   
  3 #  368 Neary, Madison     08 TMS                   22-03.50      6.79m   6   
  4 #  161 Griggs, Achaia     08 Geoms                 22-02.50      6.76m   5   
  5 #  386 Hickey, Miriam      8 WCMS                  21-10.50      6.66m   4   
  6 #  401 Spears, Olivia      8 WCMS                 x21-09.50      6.64m 
  7 #  390 Lugo, Hannah        8 WCMS                 x21-06.00      6.55m 
  8 #  296 Middleton, Kaylyn   6 Scott County          21-00.50      6.41m   3   
  9 #  362 LeMarr, Alexis     08 TMS                   21-00.00      6.40m   2   
 10 #  260 Richardson, Emily   7 Royal Spring          20-09.00      6.32m   1   
 11 #  203 Roberts, Alexandi   8 Owen County           19-07.00      5.96m 
 12 #  391 Mason, Ina          7 WCMS                 x19-05.00      5.91m 
 13 #  247 Kessler, Emily      8 Royal Spring          19-00.50      5.80m 
 14 #  192 Bowling, Adi        6 Owen County           18-09.50      5.72m 
 15 #  373 Ramriez, Melanie   08 TMS                  x18-05.00      5.61m 
 15 #  170 Scott, Emily       07 Geoms                 18-05.00      5.61m 
 17 #  262 Rogers, Emily       7 Royal Spring         x18-02.00      5.53m 
 18 #  243 Fink, Aletheia      8 Royal Spring         x17-09.50      5.42m 
 19 #  258 Richards, Nicole    8 Royal Spring         x16-03.00      4.95m 
 20 #  498 Donald, Aubrey        Cool Breeze Trac      15-09.50      4.81m 
 21 #  272 Whithers, Shelby    8 Royal Spring         x14-06.00      4.41m 
 22 #  281 Cottingham, Macke   6 Scott County          14-01.00      4.29m 
 23 #  289 Greathouse, Madel   6 Scott County         x14-00.50      4.27m 
 24 #  271 Whithers, Chelsea   8 Royal Spring         x13-02.50      4.02m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  218 Oliver, Riah       08 PARIM                    76-05     23.29m  10   
  2 #  161 Griggs, Achaia     08 Geoms                    67-00     20.42m   8   
  3 #  294 Leis, Grace         7 Scott County             58-09     17.90m   6   
  4 #  386 Hickey, Miriam      8 WCMS                     55-08     16.96m   5   
  5 #  392 Morton, Sarah       7 WCMS                     52-10     16.10m   4   
  6 #  401 Spears, Olivia      8 WCMS                    x52-02     15.90m 
  7 #  296 Middleton, Kaylyn   6 Scott County             51-02     15.59m   3   
  8 #  362 LeMarr, Alexis     08 TMS                      50-10     15.49m   2   
  9 #  160 Eades, Kaitlin     08 Geoms                    47-05     14.45m   1   
 10 #  247 Kessler, Emily      8 Royal Spring             45-03     13.79m 
 11 #  390 Lugo, Hannah        8 WCMS                    x44-01     13.43m 
 12 #  203 Roberts, Alexandi   8 Owen County              43-04     13.20m 
 13 #  194 Griffin, Haley      8 Owen County              40-07     12.36m 
 14 #  373 Ramriez, Melanie   08 TMS                      40-04     12.29m 
 15 #  170 Scott, Emily       07 Geoms                   x39-07     12.06m 
 16 #  272 Whithers, Shelby    8 Royal Spring             39-02     11.93m 
 17 #  254 Oakley, Allie       7 Royal Spring            x37-10     11.53m 
 18 #  375 Vickers, Carmen    08 TMS                     x35-11     10.94m 
 19 #  280 Brown, Wren         6 Scott County            x33-11     10.33m 
 20 #  271 Whithers, Chelsea   8 Royal Spring            x32-06      9.90m 
 21 #  281 Cottingham, Macke   6 Scott County            x28-07      8.71m 
 22 #  249 Lewis, Piper        6 Royal Spring            x27-08      8.43m 
 23 #  289 Greathouse, Madel   6 Scott County            x25-07      7.79m 
 
Girls Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  304 Rowland, Hannah     7 Scott County             68-00     20.72m  10   
  2 #  386 Hickey, Miriam      8 WCMS                     59-09     18.21m   8   
  3 #  291 Hurt, Katie Beth    6 Scott County             53-11     16.43m   6   
  4 #  399 Rose, Hannah        8 WCMS                     53-05     16.28m   5   
  5 #  287 Eubanks, Noelle     8 Scott County            x52-01     15.87m 
  6 #  356 Berger, Abbi       07 TMS                      48-02     14.68m   4   
  7 #  401 Spears, Olivia      8 WCMS                    x48-00     14.63m 
  8 #  172 Strong, Bailey     08 Geoms                    46-10     14.27m   3   
  9 #  192 Bowling, Adi        6 Owen County              46-04     14.12m   2   
  9 #  390 Lugo, Hannah        8 WCMS                    x46-04     14.12m 
 11 #  375 Vickers, Carmen    08 TMS                      43-10     13.36m   1   
 12 #  280 Brown, Wren         6 Scott County            x43-07     13.28m 
 13 #  296 Middleton, Kaylyn   6 Scott County            x42-09     13.03m 
 14 #  170 Scott, Emily       07 Geoms                    42-06     12.95m 
 15 #  391 Mason, Ina          7 WCMS                    x40-07     12.36m 
 16 #  161 Griggs, Achaia     08 Geoms                   x33-01     10.08m 
 -- #  207 Washburn, Ella      5 Owen County                 ND            
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  686 Hamilton, Jeremy    8 Scott County             12.18   1  10   
  2 #  649 Jones, Montago      8 Royal Spring             12.34   1   8   
  3 #  616 Moren, Patrick      7 Model Labora             12.62   3   6   
  4 #  689 Jones, Haaden       8 Scott County             12.65   2   5   
  5 #  717 Wittry, Calib       8 Scott County            x12.81   1 
  6 #  780 Brown, Caleb        7 WCMS                     12.84   1   4   
  7 #  670 Blair, Trent        8 Scott County            x13.10   1 
  8 #  643 Cobbins, Tyris      8 Royal Spring             13.40   1   3   
  9 #  620 Voss, Jack          8 Model Labora             13.45   4   2   
 10 #  702 Ramirez, Benji      8 Scott County            x13.61   7 
 11 #  596 Patterson, Jakeec  07 Geoms                    13.66   6   1   
 12 #  581 Brown, Daquise     07 Geoms                    13.89   2 
 13 #  679 Fueda, Cy           8 Scott County            x13.90   6 
 14 #  628 McKee, Vaysean     08 PARIM                    13.98   2 
 15 #  613 Lochmueller, Chas   7 Model Labora            x14.02   4 
 16 #  806 Height, Tristan       Geoms                   x14.19   1 
 17 #  763 Gregory, Justice   07 TMS                      14.22   2 
 18 #  683 Grose, Gunner       8 Scott County            x14.26   6  14.254
 19 #  597 Patterson, Jerriu  07 Geoms                   x14.26   2  14.257
 20 #  793 Johnson, DeBrince   7 WCMS                     14.34   2 
 21 #  703 Roark, Trenton      8 Scott County            x14.52   6 
 22 #  611 Kutty-poffenberge   7 Model Labora            x14.64   4 
 23 #  762 Esquivel, Carlos   08 TMS                      14.66   1 
 24 #  594 Miles, Quade       07 Geoms                   x14.68   4 
 25 #  678 Dykes, Rylan        6 Scott County            x14.71   7 
 26 #  651 Kue, Kyle           8 Royal Spring            x14.77   4 
 27 #  619 Rose, Trenton       7 Model Labora            x14.80   5 
 28 #  604 Woodruff, Noah     08 Geoms                   x14.88   3 
 29 #  796 Lehmkuhler, Jack    6 WCMS                    x14.93   4 
 30 #  795 Khosrowshahi, Ayd   8 WCMS                    x14.98   4 
 31 #  692 Leon, Christian     7 Scott County            x15.01   6  15.003
 32 #  652 Martin, Aiden       8 Royal Spring            x15.01   3  15.004
 33 #  659 Rice, Aaron         8 Royal Spring            x15.01   5  15.005
 34 #  691 Lee, Bryce          7 Scott County            x15.11   7 
 35 #  669 Bergman, Landon     7 Scott County            x15.12   5 
 36 #  609 Deters, Keegan      7 Model Labora            x15.14   5 
 37 #  800 Ruvalcaba, Diego    7 WCMS                    x15.26   3 
 38 #  626 Bishop, Elijah     07 PARIM                    15.44   4 
 39 #  694 Mansour, Khalid     8 Scott County            x15.49   3 
 40 #  708 Shelton, Micah      6 Scott County            x15.53   6 
 41 #  599 Ray, Jakobe        06 Geoms                   x15.55   3 
 42 #  698 O'Banion, Lukas     6 Scott County            x15.67   6 
 43 #  603 Warren, Jaylen     06 Geoms                   x15.73   2 
 44 #  666 Williams, Darius    8 Royal Spring            x15.95   7 
 45 #  638 Baysinger, Jonah    8 Royal Spring            x16.09   6 
 46 #  624 Lewis, Grayson      5 Owen County              16.27   3 
 47 #  654 Mullins, Matthew    8 Royal Spring            x16.31   7 
 48 #  663 Vargas, Israel      8 Royal Spring            x16.61   5 
 49 #  644 Diener, Sam         8 Royal Spring            x17.02   5 
 50 #  614 Marks, Maddox       6 Model Labora            x17.12   5 
 51 #  807 Crowe, Nathan         Cool Breeze Trac         17.32   3 
 52 #  770 Stolz, Paul        06 TMS                     x17.40   2 
 53 #  640 Breeden, Jordan     8 Royal Spring            x17.99   5 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  649 Jones, Montago      8 Royal Spring             25.65   1  10   
  2 #  616 Moren, Patrick      7 Model Labora             25.67   1   8   
  3 #  717 Wittry, Calib       8 Scott County             26.25   1   6   
  4 #  620 Voss, Jack          8 Model Labora             27.67   2   5   
  5 #  643 Cobbins, Tyris      8 Royal Spring             27.83   4   4   
  6 #  661 Stroh, Lawrence     7 Royal Spring            x28.23   3 
  7 #  779 Bowling, Christia   7 WCMS                     28.55   2   3   
  8 #  683 Grose, Gunner       8 Scott County             28.69   3   2   
  9 #  581 Brown, Daquise     07 Geoms                    28.74   3   1   
 10 #  596 Patterson, Jakeec  07 Geoms                    28.77   2 
 11 #  592 Love, Ariel        07 Geoms                   x29.17   5 
 12 #  785 Galvez, Josue       8 WCMS                     29.39   3 
 13 #  679 Fueda, Cy           8 Scott County            x29.46   2 
 14 #  589 Johnson, Isaiah    06 Geoms                   x29.79   2 
 15 #  678 Dykes, Rylan        6 Scott County            x30.56   4 
 16 #  611 Kutty-poffenberge   7 Model Labora            x30.64   4 
 17 #  660 Souders, Nate       8 Royal Spring            x30.80   2 
 18 #  806 Height, Tristan       Geoms                   x30.81   1 
 19 #  796 Lehmkuhler, Jack    6 WCMS                    x31.01   1 
 20 #  597 Patterson, Jerriu  07 Geoms                   x31.42   2 
 21 #  765 Johnson, Kryton    08 TMS                      31.46   3 
 22 #  692 Leon, Christian     7 Scott County            x31.62   5 
 23 #  619 Rose, Trenton       7 Model Labora            x31.85   4 
 24 #  609 Deters, Keegan      7 Model Labora            x31.95   3 
 25 #  708 Shelton, Micah      6 Scott County            x32.22   5 
 26 #  698 O'Banion, Lukas     6 Scott County            x32.29   5 
 27 #  793 Johnson, DeBrince   7 WCMS                    x32.50   4 
 28 #  599 Ray, Jakobe        06 Geoms                   x33.24   1 
 29 #  603 Warren, Jaylen     06 Geoms                   x33.42   3 
 30 #  666 Williams, Darius    8 Royal Spring            x34.66   3 
 31 #  654 Mullins, Matthew    8 Royal Spring            x34.70   2 
 32 #  662 Tisheuar, Blake     8 Royal Spring            x35.40   4 
 33 #  807 Crowe, Nathan         Cool Breeze Trac         39.03   1 
 
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  702 Ramirez, Benji      8 Scott County           1:02.17   10   
  2 #  697 Myers, Gavin        8 Scott County           1:03.71    8   
  3 #  779 Bowling, Christia   7 WCMS                   1:04.63    6   
  4 #  628 McKee, Vaysean     08 PARIM                  1:05.36    5   
  5 #  791 Hash, Ryan          8 WCMS                   1:05.81    4   
  6 #  656 Olsen, Jacob        8 Royal Spring           1:07.66    3   
  7 #  806 Height, Tristan       Geoms                  1:11.88    2   
  8 #  611 Kutty-poffenberge   7 Model Labora           1:12.68    1   
  9 #  604 Woodruff, Noah     08 Geoms                  1:13.34  
 10 #  625 Merchant, Chayce    6 Owen County            1:13.64  
 11 #  652 Martin, Aiden       8 Royal Spring           1:14.26  
 12 #  587 Green, Preston     07 Geoms                 x1:14.72  
 13 #  799 Polk, Parker        7 WCMS                  x1:15.38  
 14 #  598 Quillen, Seth      07 Geoms                 x1:16.33  
 15 #  802 Watson, Scott       8 WCMS                  x1:19.08  
 16 #  759 Cooley, Lucas      07 TMS                    1:19.63  
 17 #  662 Tisheuar, Blake     8 Royal Spring          x1:20.05  
 18 #  644 Diener, Sam         8 Royal Spring          x1:20.35  
 19 #  595 Parrett, Shadrick  08 Geoms                 x1:23.76  
 20 #  650 Kenley, Brycen      8 Royal Spring          x1:26.06  
 21 #  614 Marks, Maddox       6 Model Labora           1:28.24  
 22 #  807 Crowe, Nathan         Cool Breeze Trac       1:31.03  
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  758 Collins, Noah      08 TMS                    2:19.16   10   
  2 #  690 Krebs, Isaac        8 Scott County           2:25.15    8   
  3 #  613 Lochmueller, Chas   7 Model Labora           2:36.81    6   
  4 #  791 Hash, Ryan          8 WCMS                   2:38.40    5   
  5 #  580 Bravo, Alex        07 Geoms                  2:38.99    4   
  6 #  773 Weber, Joey        08 TMS                    2:49.04    3   
  7 #  646 Francis, Moxley     8 Royal Spring           2:49.33    2   
  8 #  802 Watson, Scott       8 WCMS                   2:56.81    1   
  9 #  610 Kutty-poffenberge   7 Model Labora           2:57.70  
 10 #  625 Merchant, Chayce    6 Owen County            3:00.02  
 11 #  622 Gabe, Carter        6 Owen County            3:01.19  
 12 #  695 Marcum, Jacob       7 Scott County           3:10.05  
 13 #  707 Seater, Caden       6 Scott County          x3:21.79  
 14 #  706 Scott, Conner       6 Scott County          x3:25.54  
 15 #  642 Clasby, Seth        7 Royal Spring           3:27.55  
 16 #  591 Kelly, Adan        06 Geoms                  3:32.04  
 17 #  665 Walsh, Seamus       8 Royal Spring          x3:40.42  
 18 #  639 Bollmeyer, Domini   8 Royal Spring          x3:44.03  
 19 #  807 Crowe, Nathan         Cool Breeze Trac       3:49.64  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  712 Swicegood, Jake     8 Scott County           5:30.76   10   
  2 #  798 Moffett, Jackson    8 WCMS                   5:36.01    8   
  3 #  804 Zaparanick-Brown,   7 WCMS                   5:37.79    6   
  4 #  773 Weber, Joey        08 TMS                    5:45.62    5   
  5 #  803 Wettlaufer, Lando   6 WCMS                  x5:47.81  
  6 #  606 Young, Malachi     07 Geoms                  5:52.82    4   
  7 #  580 Bravo, Alex        07 Geoms                  5:54.74    3   
  8 #  674 Cash, Nolan         8 Scott County           5:55.68    2   
  9 #  685 Hamilton, Colin     8 Scott County          x5:59.92  
 10 #  802 Watson, Scott       8 WCMS                  x6:00.39  
 11 #  610 Kutty-poffenberge   7 Model Labora           6:14.67    1   
 12 #  590 Johnson, Keith        Geoms                 x6:30.08  
 13 #  695 Marcum, Jacob       7 Scott County          x6:36.03  
 14 #  682 Griffith, Porter    6 Scott County          x6:53.18  
 15 #  707 Seater, Caden       6 Scott County          x7:05.18  
 16 #  706 Scott, Conner       6 Scott County          x7:10.80  
 17 #  642 Clasby, Seth        7 Royal Spring           7:11.44  
 18 #  639 Bollmeyer, Domini   8 Royal Spring           7:34.42  
 19 #  591 Kelly, Adan        06 Geoms                 x7:35.97  
 20 #  665 Walsh, Seamus       8 Royal Spring          x7:39.03  
 21 #  584 Davis, Nate        06 Geoms                 x7:49.83  
 22 #  579 Barker, Jacob      06 Geoms                 x8:10.96  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  712 Swicegood, Jake     8 Scott County          12:00.28   10   
  2 #  674 Cash, Nolan         8 Scott County          12:55.32    8   
  3 #  700 Pierson, Scott      8 Scott County         x13:13.12  
  4 #  685 Hamilton, Colin     8 Scott County         x13:16.97  
  5 #  590 Johnson, Keith        Geoms                 14:22.60    6   
  6 #  642 Clasby, Seth        7 Royal Spring          15:24.21    5   
 
Boys 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  593 Luttrell, Taylor   08 Geoms                    15.56   1  10   
  2 #  774 Wickey, Jason      08 TMS                      15.84   1   8   
  3 #  778 Bilal, Abdul        7 WCMS                     19.77   2   6   
  4 #  673 Carr, Cody          8 Scott County             20.16   1   5   
  5 #  652 Martin, Aiden       8 Royal Spring             20.43   2   4   
  6 #  800 Ruvalcaba, Diego    7 WCMS                     20.78   1   3   
  7 #  694 Mansour, Khalid     8 Scott County             21.25   1   2   
  8 #  666 Williams, Darius    8 Royal Spring             21.61   2   1   
  9 #  645 Diles, Clayton      8 Royal Spring            x21.67   1 
 10 #  636 Barnes, Trey        8 Royal Spring            x22.45   1 
 11 #  664 Walroth, Jacob      8 Royal Spring            x23.24   2 
 12 #  654 Mullins, Matthew    8 Royal Spring            x23.62   2 
 13 #  682 Griffith, Porter    6 Scott County            x24.00   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  760 Davidson, Jacob    08 TMS                      45.25   1  10   
  2 #  593 Luttrell, Taylor   08 Geoms                    46.19   1   8   
  3 #  774 Wickey, Jason      08 TMS                      47.31   1   6   
  4 #  778 Bilal, Abdul        7 WCMS                     58.06   2   5   
  5 #  800 Ruvalcaba, Diego    7 WCMS                     58.39   2   4   
  6 #  694 Mansour, Khalid     8 Scott County             59.82   1   3   
  7 #  652 Martin, Aiden       8 Royal Spring           1:02.68   2   2   
  8 #  682 Griffith, Porter    6 Scott County           1:08.46   1   1   
  9 #  664 Walroth, Jacob      8 Royal Spring           1:09.58   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott County Middle School  'A'                       50.26   10   
     1) #689 Jones, Haaden 8            2) #717 Wittry, Calib 8           
     3) #670 Blair, Trent 8             4) #686 Hamilton, Jeremy 8        
  2 Royal Spring Middle School  'A'                       52.68    8   
     1) #649 Jones, Montago 8           2) #661 Stroh, Lawrence 7         
     3) #656 Olsen, Jacob 8             4) #643 Cobbins, Tyris 8          
  3 Woodford County Middle School  'A'                    54.34    6   
     1) #778 Bilal, Abdul 7             2) #785 Galvez, Josue 8           
     3) #793 Johnson, DeBrince 7        4) #786 Garcia, Andrew 8          
  4 Georgetown Middle School  'A'                         55.43    5   
     1) #592 Love, Ariel 07             2) #596 Patterson, Jakeece 07     
     3) #597 Patterson, Jerrius 07      4) #581 Brown, Daquise 07         
  5 Model Laboratory School  'A'                          55.71    4   
     1) #620 Voss, Jack 8               2) #613 Lochmueller, Chase 7      
     3) #619 Rose, Trenton 7            4) #616 Moren, Patrick 7          
  6 Royal Spring Middle School  'B'                      x59.58  
     1) #636 Barnes, Trey 8             2) #650 Kenley, Brycen 8          
     3) #645 Diles, Clayton 8           4) #646 Francis, Moxley 8         
  7 Tichenor  'A'                                       1:01.79    3   
     1) #765 Johnson, Kryton 08         2) #769 Smith, Hunter 08          
     3) #757 Bernard, Nathaniel 07      4) #762 Esquivel, Carlos 08       
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott County Middle School  'A'                     1:45.22   10   
     1) #689 Jones, Haaden 8            2) #677 Coulter, Jacob 8          
     3) #670 Blair, Trent 8             4) #686 Hamilton, Jeremy 8        
  2 Royal Spring Middle School  'A'                     1:47.03    8   
     1) #643 Cobbins, Tyris 8           2) #661 Stroh, Lawrence 7         
     3) #656 Olsen, Jacob 8             4) #649 Jones, Montago 8          
  3 Woodford County Middle School  'A'                  1:51.46    6   
     1) #778 Bilal, Abdul 7             2) #785 Galvez, Josue 8           
     3) #779 Bowling, Christian 7       4) #786 Garcia, Andrew 8          
  4 Georgetown Middle School  'A'                       1:51.78    5   
     1) #589 Johnson, Isaiah 06         2) #596 Patterson, Jakeece 07     
     3) #581 Brown, Daquise 07          4) #593 Luttrell, Taylor 08       
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tichenor  'A'                                       4:05.92   10   
     1) #774 Wickey, Jason 08           2) #767 Musk, Addison 08          
     3) #758 Collins, Noah 08           4) #760 Davidson, Jacob 08        
       2:06.426 (2:06.426)        3:06.431 (1:00.006)          4:05.915 (59.484)
  2 Scott County Middle School  'A'                     4:09.09    8   
     1) #690 Krebs, Isaac 8             2) #697 Myers, Gavin 8            
     3) #702 Ramirez, Benji 8           4) #717 Wittry, Calib 8           
       2:08.396 (2:08.396)        3:09.251 (1:00.856)          4:09.084 (59.834)
  3 Woodford County Middle School  'A'                  4:34.41    6   
     1) #804 Zaparanick-Brown, Aidan 7  2) #779 Bowling, Christian 7      
     3) #791 Hash, Ryan 8               4) #784 Ford, Sawyer 7            
       2:16.106 (2:16.106)        3:26.855 (1:10.750)        4:34.404 (1:07.550)
  4 Georgetown Middle School  'A'                       4:45.20    5   
     1) #606 Young, Malachi 07          2) #597 Patterson, Jerrius 07     
     3) #580 Bravo, Alex 07             4) #593 Luttrell, Taylor 08       
       2:33.617 (2:33.617)        3:45.007 (1:11.390)        4:45.196 (1:00.190)
  5 Royal Spring Middle School  'A'                     4:45.57    4   
     1) #656 Olsen, Jacob 8             2) #641 Brock, Caleb 8            
     3) #660 Souders, Nate 8            4) #661 Stroh, Lawrence 7         
       2:27.926 (2:27.926)        3:38.963 (1:11.038)        4:45.564 (1:06.602)
  6 Georgetown Middle School  'B'                      x5:25.48  
     1) #598 Quillen, Seth 07           2) #587 Green, Preston 07         
     3) #806 Height, Tristan            4) #604 Woodruff, Noah 08         
       2:46.527 (2:46.527)        4:08.478 (1:21.952)        5:25.480 (1:17.002)
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott County Middle School  'A'                    10:00.61   10   
     1) #712 Swicegood, Jake 8          2) #700 Pierson, Scott 8          
     3) #697 Myers, Gavin 8             4) #690 Krebs, Isaac 8            
       2:29.917 (2:29.917)        5:05.979 (2:36.063)        7:33.159 (2:27.180)
      10:00.606 (2:27.448)
  2 Woodford County Middle School  'A'                 10:18.84    8   
     1) #791 Hash, Ryan 8               2) #804 Zaparanick-Brown, Aidan 7 
     3) #798 Moffett, Jackson 8         4) #789 Goss, Reece 8             
       2:35.308 (2:35.308)        5:15.632 (2:40.324)        7:49.770 (2:34.138)
      10:18.834 (2:29.065)
  3 Tichenor  'A'                                      10:38.08    6   
     1) #773 Weber, Joey 08             2) #761 Day, Dylan 07             
     3) #768 Rios, Kevin 07             4) #758 Collins, Noah 08          
       2:33.758 (2:33.758)        5:31.710 (2:57.952)        8:20.210 (2:48.501)
      10:38.072 (2:17.863)
  4 Georgetown Middle School  'A'                      10:50.19    5   
     1) #606 Young, Malachi 07          2) #604 Woodruff, Noah 08         
     3) #590 Johnson, Keith             4) #580 Bravo, Alex 07            
       2:32.585 (2:32.585)        5:19.428 (2:46.843)        8:15.599 (2:56.171)
      10:50.182 (2:34.583)
  5 Royal Spring Middle School  'A'                    13:07.04    4   
     1) #662 Tisheuar, Blake 8          2) #665 Walsh, Seamus 8           
     3) #641 Brock, Caleb 8             4) #642 Clasby, Seth 7            
       3:04.905 (3:04.905)        6:34.789 (3:29.884)        9:47.172 (3:12.384)
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  677 Coulter, Jacob      8 Scott County           5-08.00      1.72m  10   
  2 #  789 Goss, Reece         8 WCMS                   4-10.00      1.47m   8   
  3 #  796 Lehmkuhler, Jack    6 WCMS                   4-06.00      1.37m   6   
  4 #  609 Deters, Keegan      7 Model Labora          J4-06.00      1.37m   5   
 -- #  614 Marks, Maddox       6 Model Labora                NH            
 -- #  619 Rose, Trenton       7 Model Labora                NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  760 Davidson, Jacob    08 TMS                   11-00.00      3.35m  10   
  2 #  767 Musk, Addison      08 TMS                    7-06.00      2.28m   8   
  3 #  790 Greene, Logan       8 WCMS                   7-00.00      2.13m   6   
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  667 Young, Atlas        8 Royal Spring          17-03.00      5.25m  10   
  2 #  786 Garcia, Andrew      8 WCMS                  16-08.00      5.08m   8   
  3 #  793 Johnson, DeBrince   7 WCMS                  13-09.00      4.19m   6   
  4 #  762 Esquivel, Carlos   08 TMS                   13-07.00      4.14m   5   
  5 #  673 Carr, Cody          8 Scott County          13-04.00      4.06m   4   
  6 #  669 Bergman, Landon     7 Scott County          13-02.00      4.01m   3   
  7 #  619 Rose, Trenton       7 Model Labora          13-01.00      3.98m   2   
  8 #  611 Kutty-poffenberge   7 Model Labora          12-06.00      3.81m   1   
  9 #  609 Deters, Keegan      7 Model Labora         x12-05.00      3.78m 
 10 #  623 Hunter, Noah        8 Owen County           12-04.00      3.75m 
 11 #  589 Johnson, Isaiah    06 Geoms                 12-03.00      3.73m 
 11 #  594 Miles, Quade       07 Geoms                 12-03.00      3.73m 
 13 #  626 Bishop, Elijah     07 PARIM                 12-02.00      3.70m 
 14 #  655 Nguyen, Tien        8 Royal Spring          12-01.00      3.68m 
 15 #  636 Barnes, Trey        8 Royal Spring         x11-11.00      3.63m 
 16 #  638 Baysinger, Jonah    8 Royal Spring         x11-09.00      3.58m 
 17 #  799 Polk, Parker        7 WCMS                 x11-07.00      3.53m 
 18 #  622 Gabe, Carter        6 Owen County           11-01.00      3.37m 
 19 #  610 Kutty-poffenberge   7 Model Labora         x10-10.00      3.30m 
 20 #  595 Parrett, Shadrick  08 Geoms                x10-06.00      3.20m 
 21 #  625 Merchant, Chayce    6 Owen County          x10-02.00      3.09m 
 22 #  614 Marks, Maddox       6 Model Labora          x9-03.00      2.81m 
 -- #  770 Stolz, Paul        06 TMS                         ND            
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  677 Coulter, Jacob      8 Scott County          35-11.00     10.94m  10   
  2 #  760 Davidson, Jacob    08 TMS                   33-01.00     10.08m   8   
  3 #  796 Lehmkuhler, Jack    6 WCMS                  27-01.00      8.25m   6   
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  756 Arcos, Alex        08 TMS                   36-01.00     10.99m  10   
  2 #  787 Garrison, Grant     8 WCMS                  35-09.00     10.89m   8   
  3 #  696 McIntyre, Tyler     8 Scott County          33-03.00     10.13m   6   
  4 #  715 Willoughby, Camer   8 Scott County          31-09.00      9.67m   5   
  5 #  762 Esquivel, Carlos   08 TMS                   30-07.00      9.32m   4   
  6 #  711 Stadnyk, Ethan      8 Scott County         x29-11.00      9.11m 
  7 #  680 Gilbert, Hunter     8 Scott County         x27-10.00      8.48m 
  8 #  765 Johnson, Kryton    08 TMS                  x27-09.50      8.47m 
  9 #  769 Smith, Hunter      08 TMS                  x26-01.50      7.96m 
  9 #  713 Thompson, Jonatho   8 Scott County         x26-01.50      7.96m 
 11 #  672 Bowen, Merrick      8 Scott County         x25-10.00      7.87m 
 12 #  687 Hamilton, Owen      6 Scott County         x25-09.00      7.84m 
 13 #  710 Spurlock, Liam      6 Scott County         x24-09.00      7.54m 
 14 #  640 Breeden, Jordan     8 Royal Spring          23-11.00      7.28m   3   
 15 #  714 Tudor, Thoms        7 Scott County         x21-00.50      6.41m 
 16 #  681 Greathouse, Ben     8 Scott County         x21-00.00      6.40m 
 17 #  653 Martin, Caleb       8 Royal Spring          15-05.00      4.69m   2   
 18 #  602 Thomas, Breydon    07 Geoms                 13-00.50      3.97m   1   
 19 #  579 Barker, Jacob      06 Geoms                 10-01.50      3.08m 
 20 #  637 Bathon, Matthew     8 Royal Spring          x9-10.00      2.99m 
 21 #  777 Barrows, Gavin      7 WCMS                   8-01.50      2.47m 
 -- #  806 Height, Tristan       Geoms                       ND            
 -- #  659 Rice, Aaron         8 Royal Spring                ND            
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  765 Johnson, Kryton    08 TMS                      86-01     26.23m  10   
  2 #  696 McIntyre, Tyler     8 Scott County             79-06     24.23m   8   
  3 #  711 Stadnyk, Ethan      8 Scott County             77-07     23.64m   6   
  4 #  789 Goss, Reece         8 WCMS                     73-11     22.52m   5   
  5 #  715 Willoughby, Camer   8 Scott County            x73-05     22.37m 
  6 #  672 Bowen, Merrick      8 Scott County            x72-02     21.99m 
  7 #  687 Hamilton, Owen      6 Scott County            x64-10     19.76m 
  8 #  623 Hunter, Noah        8 Owen County              64-07     19.68m   4   
  9 #  713 Thompson, Jonatho   8 Scott County            x63-02     19.25m 
 10 #  640 Breeden, Jordan     8 Royal Spring             61-00     18.59m   3   
 11 #  659 Rice, Aaron         8 Royal Spring             60-08     18.49m   2   
 12 #  681 Greathouse, Ben     8 Scott County            x53-01     16.17m 
 13 #  790 Greene, Logan       8 WCMS                     52-02     15.90m   1   
 14 #  714 Tudor, Thoms        7 Scott County            x49-11     15.21m 
 15 #  624 Lewis, Grayson      5 Owen County              46-02     14.07m 
 16 #  710 Spurlock, Liam      6 Scott County            x42-02     12.85m 
 17 #  648 Holmes, Ben         8 Royal Spring            x37-07     11.45m 
 18 #  584 Davis, Nate        06 Geoms                    35-07     10.84m 
 19 #  637 Bathon, Matthew     8 Royal Spring            x34-10     10.61m 
 20 #  602 Thomas, Breydon    07 Geoms                    31-07      9.62m 
 21 #  579 Barker, Jacob      06 Geoms                   x26-04      8.02m 
 -- #  787 Garrison, Grant     8 WCMS                        ND            
 
Boys Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  787 Garrison, Grant     8 WCMS                    124-00     37.79m  10   
  2 #  686 Hamilton, Jeremy    8 Scott County            113-10     34.69m   8   
  3 #  680 Gilbert, Hunter     8 Scott County             91-06     27.88m   6   
  4 #  711 Stadnyk, Ethan      8 Scott County            x89-08     27.33m 
  5 #  679 Fueda, Cy           8 Scott County            x84-08     25.80m 
  6 #  687 Hamilton, Owen      6 Scott County            x82-05     25.12m 
  7 #  702 Ramirez, Benji      8 Scott County            x75-02     22.91m 
  8 #  672 Bowen, Merrick      8 Scott County            x71-09     21.86m 
  9 #  696 McIntyre, Tyler     8 Scott County            x70-11     21.61m 
 10 #  622 Gabe, Carter        6 Owen County              67-05     20.54m   5   
 11 #  681 Greathouse, Ben     8 Scott County            x51-10     15.79m 
 12 #  713 Thompson, Jonatho   8 Scott County            x47-00     14.32m 
 13 #  777 Barrows, Gavin      7 WCMS                     14-03      4.34m   4   
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Woodford County Middle Sch 163.50     2) Scott County Middle Schoo 144   
    3) Georgetown Middle School    95        4) Paris Middle School        78.50
    5) Royal Spring Middle School  72        6) Tichenor                   52   
    7) Model Laboratory School     47        8) Owen County Middle School  31   
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Scott County Middle School 194        2) Woodford County Middle Sc 149   
    3) Tichenor                   116        4) Royal Spring Middle Schoo  86   
    5) Georgetown Middle School    60        6) Model Laboratory School    41   
    7) Owen County Middle School    9        8) Paris Middle School         5