Licensed to A Friend Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/11/2018 12:42 AM
                         Class 3A Region 7 - 5/10/2018                         
                                   5/10/2018                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay High School
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 South Laurel                                       10:18.84   10   
     1) Woods, Emma 10                  2) Stewart, Scotland 12           
     3) Morris, Alexandra 11            4) McCowan, Phoebe 9              
       2:37.572 (2:37.572)        5:16.379 (2:38.808)        8:07.284 (2:50.905)
      10:18.838 (2:11.554)
  2 West Jessamine                                     10:20.66    8   
     1) Hawley, Madi 11                 2) Miller, Ella 9                 
     3) Wilson, Kate 8                  4) Peterson, Isabel 12            
       2:32.750 (2:32.750)        5:08.271 (2:35.522)        7:46.848 (2:38.578)
      10:20.658 (2:33.810)
  3 Pulaski County                                     10:40.85    6   
     1) Bruin, Morgan 9                 2) Thomsen, Lexi 10               
     3) Cundiff, Alexandra 7            4) Mayfield, Devin 11             
       2:36.568 (2:36.568)        5:11.779 (2:35.212)        7:56.740 (2:44.962)
      10:40.841 (2:44.102)
  4 North Laurel                                       10:45.86    4   
     1) Hacker, Chayla 12               2) Mills, Eliza 7                 
     3) Rudder, Olivia 9                4) Nantz, Jenna 10                
       2:38.272 (2:38.272)        5:24.123 (2:45.852)        8:13.116 (2:48.993)
      10:45.857 (2:32.742)
  5 Madison Southern                                   11:21.25    2   
     1) Collins, Ashley 9               2) Stanton, Summer 8              
     3) Bennett, Destiny 9              4) Melhuish, Mary Beth 12         
       2:46.048 (2:46.048)        5:40.015 (2:53.967)        8:32.776 (2:52.761)
      11:21.241 (2:48.466)
  6 Harlan County                                      12:08.75    1   
     1) Madden, Ariel 8                 2) Epperson, Breanna 12           
     3) Fergeson, Cadence 7             4) Rowe, Taylor 11                
       2:55.248 (2:55.248)        6:00.830 (3:05.583)        9:09.619 (3:08.789)
      12:08.742 (2:59.123)
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay High School
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Laurel                                        8:26.77   10   
     1) Sparkman, Justin 9              2) Collins, Zack 12               
     3) Neukom, Tim 12                  4) Clark, Victor 11               
       2:08.975 (2:08.975)        4:19.304 (2:10.329)        6:26.785 (2:07.482)
       8:26.762 (1:59.977)
  2 Madison Central                                     8:27.74    8   
     1) Gula, John 11                   2) Puckett, Garrett 11            
     3) O'Shea, Conner 10               4) Stewart, Kyler 10              
       2:07.955 (2:07.955)        4:17.622 (2:09.668)        6:23.242 (2:05.620)
       8:27.735 (2:04.493)
  3 West Jessamine                                      8:44.92    6   
     1) Kidwell, Sean 12                2) Corum, John 11                 
     3) Hemenover, Will 10              4) Fitzpatrick, Caleb 10          
       2:09.940 (2:09.940)        4:19.326 (2:09.386)        6:27.606 (2:08.281)
       8:44.915 (2:17.310)
  4 Harlan County                                       8:51.59    4   
     1) Lee, Josh 11                    2) Carmical, Zack 10              
     3) Brock, Caleb 9                  4) Lewis, Alex 12                 
       2:11.672 (2:11.672)        4:26.661 (2:14.989)        6:41.975 (2:15.315)
       8:51.589 (2:09.614)
  5 Pulaski County                                      9:00.75    2   
     1) Pierce, Jeremiah 9              2) Stucy, Drake 12                
     3) Owens, Harley 12                4) Crawford, Riley 12             
       2:10.853 (2:10.853)        4:26.459 (2:15.606)        6:45.379 (2:18.920)
       9:00.744 (2:15.366)
  6 Southwestern                                        9:05.92    1   
     1) Hatfield, Jeremiah 10           2) Strevels, Jordan 9             
     3) stevens, josh 9                 4) Childers, Logan 9              
       2:13.092 (2:13.092)        4:27.454 (2:14.362)        6:49.155 (2:21.702)
       9:05.916 (2:16.762)
  7 South Laurel                                        9:09.48  
     1) Dalrymple, Brady 9              2) Phelps, Blaine 10              
     3) Oakley, Landon 9                4) Deaton, Landon 10              
       2:13.434 (2:13.434)        4:29.867 (2:16.434)        6:51.404 (2:21.537)
       9:09.480 (2:18.077)
  8 Madison Southern                                    9:43.71  
     1) Gambrel-Harris, Dailon 9        2) Williams, Jordan 10            
     3) Willis, Cameron 9               4) Farnstrom, Jonah 9             
       2:24.987 (2:24.987)        4:52.271 (2:27.284)        7:17.753 (2:25.483)
       9:43.710 (2:25.957)
  9 Whitley County                                     10:49.29  
     1) Brooks, Jacob 11                2) Asher, Colt 8                  
     3) Fryman, Peyton 8                4) Curnutt, Stephen 8             
       2:36.597 (2:36.597)        5:25.120 (2:48.524)        8:12.584 (2:47.464)
      10:49.285 (2:36.702)
 10 Johnson Central                                    12:38.72  
     1) Woofter, Noah 12                2) Tackett, Bowen 12              
     3) Castle, Dalton 9                4) Salyers, Shawn 12              
       3:10.394 (3:10.394)        6:08.194 (2:57.801)        9:24.777 (3:16.583)
      12:38.714 (3:13.938)
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hylen, Anna               11 West Jessamine           17.72   2  10   
  2 Worsley, Shaela           11 Madison Central          18.36   2   8   
  3 Briggs, Ashley            10 Madison Southern         18.45   2   6   
  4 Boggs, Bali               10 Harlan County            19.13   2   4   
  5 Hess, Kaleigh             12 Madison Southern         19.17   2   2   
  6 Davis, Isabella           10 Madison Central          19.34   2   1   
  7 Stephens, Abby            11 Harlan County            19.56   2 
  8 Shivel, Kelsi             12 Pulaski County           19.58   2 
  9 Sanders, Rebecca          10 Southwestern             20.08   1 
 10 Stone, Abby                7 Whitley County           21.27   1 
 11 Edwards, Ellisia           9 North Laurel             21.78   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wooldridge, Micah         12 Pulaski County           16.52   2  10   
  2 Gambrel, Dirk              9 Madison Central          16.85   2   8    16.842
  3 Gambill, Stormy           10 North Laurel             16.85   2   6    16.849
  4 Marcum, Matthew            9 Madison Southern         16.89   2   4   
  5 Sadler, Zack               9 Madison Southern         17.04   2   2   
  6 Browning, Gus             10 Madison Central          17.68   2   1   
  7 Rowe, John                10 Whitley County           18.61   2 
  8 Markin, Emmanuel          11 Southwestern             19.13   1 
  9 Shepherd, Jake             9 Pulaski County           19.35   1 
 10 LaPrade, J. T.            10 North Laurel             20.74   1 
 11 Frost, Preston             7 Southwestern             22.32   1 
 -- Kratzer, Isaac            11 West Jessamine              DQ   2  Hook 6-10
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wright, Kaylynn            8 Madison Southern         12.94   3  10   
  2 Preston, Rebekah          12 Johnson Central          13.08   3   8   
  3 Dunn, Maddy                9 Pulaski County           13.11   3   6   
  4 Young, Saraya             11 West Jessamine           13.44   3   4   
  5 Johnson, Carley           12 Pulaski County           13.56   3   2   
  6 Hisle, Hannah             11 Madison Southern         13.60   3   1   
  7 Wood, Hannah              10 Harlan County            13.70   2 
  8 Page, Madison             10 Madison Central          13.85   2  13.843
  9 Mchargue, Phebe           11 Harlan County            13.85   2  13.850
 10 Bellew, Margaret           8 West Jessamine           13.97   3 
 11 Davis, Molly              12 Johnson Central          14.09   3 
 12 Osborne, Breonna          11 Madison Central          14.44   2 
 13 McClure, Macie            10 North Laurel             15.04   2 
 14 Newell, Mallory           10 Southwestern             15.25   2 
 15 Nantz, Jenna              10 North Laurel             15.37   2 
 16 Trosper, Chaney           10 South Laurel             15.81   1  15.809
 16 Greene, Eva                8 Southwestern             15.81   2  15.809
 18 Parrott, Carman           11 Whitley County           16.10   1 
 19 Lawson, Gracie             8 Whitley County           16.23   1 
 20 Adams, Ashley             11 South Laurel             17.12   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Swentzel, Jamesy          11 West Jessamine           10.96   3  10   
  2 Vaught, Jp                11 Southwestern             11.23   3   8   
  3 Lieffring, Trent          12 Madison Central          11.38   3   6   
  4 Ware, Ian                  9 Pulaski County           11.63   3   4   
  5 Stone, Greer              11 West Jessamine           11.71   3   2   
  6 Ware, Ethan                9 Pulaski County           11.72   3   1   
  7 Miller, Cameron           12 Southwestern             11.90   3 
  8 Rice, Jacob               11 Johnson Central          11.93   3  11.926
  9 King, Colby               12 Harlan County            11.93   2  11.929
 10 Preston, Dylan             9 Johnson Central          11.96   2 
 11 Benton, Zeke              11 Madison Southern         11.99   2 
 12 Brown, Matthew             9 Harlan County            12.15   1 
 13 Jackson, Gage             11 South Laurel             12.32   2 
 14 Woods, Grant               9 North Laurel             12.40   2 
 15 Blair, Cody                9 Madison Southern         12.63   1 
 16 Houser, Quentin           10 North Laurel             12.69   2 
 17 Lawson, Woody              9 Whitley County           12.74   1 
 18 Tran, Khanh               11 South Laurel             13.22   1 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay High School
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Jessamine                                      1:49.87   2  10   
     1) Absher, Caroline 10             2) Young, Saraya 11               
     3) Peterson, Isabel 12             4) Meyer, Edie 12                 
  2 Pulaski County                                      1:49.94   2   8   
     1) Dunn, Maddy 9                   2) Mccollum, Sidney 12            
     3) Johnson, Carley 12              4) Ikerd, Ashton 10               
  3 Harlan County                                       1:54.34   2   6   
     1) Mchargue, Phebe 11              2) Blanton, Madison 11            
     3) Stephens, Abby 11               4) Wood, Hannah 10                
  4 Madison Southern                                    1:55.38   2   4   
     1) Rosinski, Marietta 12           2) Prewitt, Elizabeth 10          
     3) Stanton, Katilyn 10             4) Montgomery, Brie 12            
  5 North Laurel                                        1:59.51   2   2   
     1) Hacker, Chayla 12               2) Napier, Hollie 10              
     3) Valentine, Hailey 8             4) Kizito, Lauren 8               
  6 Madison Central                                     2:00.12   2   1   
     1) Patrick, Lynsey 10              2) Osborne, Breonna 11            
     3) Davis, Isabella 10              4) Worsley, Shaela 11             
  7 Johnson Central                                     2:01.56   1 
     1) Wells, Katie 11                 2) Davis, Molly 12                
     3) Greene, Rachel 12               4) Mccoart, Morgan 10             
  8 Southwestern                                        2:04.62   2 
     1) Sanders, Rebecca 10             2) Greene, Eva 8                  
     3) Burton, Keyana 8                4) Hines, Sarah 10                
  9 South Laurel                                        2:22.08   2 
     1) Adams, Ashley 11                2) Vance, Katie 10                
     3) Trosper, Chaney 10              4) Shell, Molly 12                
 -- Whitley County                                           DQ   1  Before 2nd exchange
     1) Vanover, Madison 9              2) Croley, Alicyn 9               
     3) Lawson, Gracie 8                4) Owens, Whitney 9               
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay High School
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwestern                                        1:29.76   2  10   
     1) Kincer, Dylan 12                2) Richardson, Andrew 11          
     3) Sawyers, Drew 11                4) Vaught, Jp 11                  
  2 West Jessamine                                      1:32.80   2   8   
     1) Holder, DeAireus 12             2) Horne, Allen 12                
     3) Stone, Greer 11                 4) Mangham, Laytham 11            
  3 North Laurel                                        1:33.28   2   6   
     1) Benge, Winston 12               2) Hacker, Logan 12               
     3) Steelman, Dakota 12             4) Mcwhorter, Cole 12             
  4 Whitley County                                      1:36.28   2   4   
     1) Bryant, Corey 12                2) Hollingsworth, Hunter 12       
     3) Rose, Cam 11                    4) Anderson, Josh 11              
  5 South Laurel                                        1:37.64   2   2   
     1) Neely, Andrew 12                2) Smith, Dakota 12               
     3) Jackson, Gage 11                4) Duprey, Caleb 9                
  6 Harlan County                                       1:38.02   2   1   
     1) King, Colby 12                  2) Owens, Hunter 12               
     3) Carmical, Caleb 12              4) Rodrigues, Devon 12            
  7 Madison Central                                     1:39.56   1 
     1) Altamarino, Giovani 10          2) Burton, Joe 9                  
     3) McLaughlin, Anthony 9           4) Rogers, Alex 9                 
  8 Madison Southern                                    1:40.50   2 
     1) Benton, Levi 9                  2) Negron, Joseph 9               
     3) Negron, John 9                  4) Benton, Zeke 11                
  9 Johnson Central                                     1:43.31   1 
     1) Burchett, Andrew 8              2) Spriggs, Toby 9                
     3) Caudill, Brett 10               4) Johnson, Devin 10              
 -- Pulaski County                                           FS   2 
     1) Ware, Ian 9                     2) Ware, Ethan 9                  
     3) Taylor, Justin 12               4) Cox, Tristan 9                 
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCowan, Phoebe            9 South Laurel           5:22.86   10   
       1:13.195 (1:13.195)        2:35.296 (1:22.102)        3:59.270 (1:23.974)
       5:22.859 (1:23.590)
  2 O'Shea, Ciara              7 Madison Central        5:34.06    8   
       1:15.613 (1:15.613)        2:40.841 (1:25.228)        4:09.466 (1:28.626)
       5:34.059 (1:24.593)
  3 Smith, Lauren              9 Pulaski County         5:43.07    6   
       1:15.669 (1:15.669)        2:42.295 (1:26.626)        4:13.899 (1:31.604)
       5:43.070 (1:29.171)
  4 Rudder, Olivia             9 North Laurel           5:47.23    4   
       1:15.273 (1:15.273)        2:41.598 (1:26.326)        4:15.395 (1:33.798)
       5:47.227 (1:31.832)
  5 Galus, Grace              10 West Jessamine         5:53.01    2   
       5:53.002 (5:53.002)
  6 Wilson, Kate               8 West Jessamine         5:55.45    1   
       5:55.444 (5:55.444)
  7 Melhuish, Mary Beth       12 Madison Southern       5:58.38  
       1:20.198 (1:20.198)        2:49.505 (1:29.307)        4:25.984 (1:36.480)
       5:58.372 (1:32.388)
  8 Blakely, Morgan           10 Harlan County          6:01.85  
       1:17.099 (1:17.099)        2:45.967 (1:28.869)        4:23.747 (1:37.780)
       6:01.850 (1:38.104)
  9 Woods, Emma               10 South Laurel           6:16.97  
       1:23.324 (1:23.324)        2:58.590 (1:35.266)        4:40.113 (1:41.523)
       6:16.965 (1:36.853)
 10 Anderson, Meg              9 North Laurel           6:26.13  
       6:26.126 (6:26.126)
 11 Farley, Summer             8 Harlan County          6:31.16  
       6:31.156 (6:31.156)
 12 Patterson, Lydia           8 Southwestern           6:32.27  
       6:32.265 (6:32.265)
 13 Ellis, Nelli              10 Whitley County         6:33.14  
       6:33.137 (6:33.137)
 14 Phelps, Kaeona            11 Southwestern           6:35.93  
       6:35.928 (6:35.928)
 15 Burton, Sarah             11 Pulaski County         6:48.46  
       6:48.459 (6:48.459)
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Puckett, Garrett          11 Madison Central        4:39.48   10   
       1:11.225 (1:11.225)        2:22.260 (1:11.035)        3:35.251 (1:12.992)
       4:39.474 (1:04.224)
  2 Stewart, Kyler            10 Madison Central        4:43.07    8   
       1:10.970 (1:10.970)        2:22.246 (1:11.276)        3:34.680 (1:12.435)
       4:43.063 (1:08.383)
  3 Collins, Zack             12 North Laurel           4:45.99    6   
       1:10.851 (1:10.851)        2:22.106 (1:11.255)        3:34.640 (1:12.535)
       4:45.986 (1:11.347)
  4 Clark, Victor             11 North Laurel           4:48.14    4   
       1:10.858 (1:10.858)        2:22.112 (1:11.254)        3:35.063 (1:12.952)
       4:48.131 (1:13.069)
  5 Willis, Zak               12 South Laurel           4:48.32    2   
       1:11.166 (1:11.166)        2:22.366 (1:11.200)        3:31.167 (1:08.802)
       4:48.311 (1:17.144)
  6 Smith, Elias              11 Pulaski County         4:51.84    1   
       1:11.558 (1:11.558)        2:22.614 (1:11.056)        3:35.371 (1:12.758)
       4:51.839 (1:16.469)
  7 Kidwell, Sean             12 West Jessamine         4:57.18  
       1:10.802 (1:10.802)        2:23.379 (1:12.578)        3:39.926 (1:16.547)
       4:57.177 (1:17.252)
  8 Lewis, Alex               12 Harlan County          5:04.61  
       1:11.414 (1:11.414)        2:23.802 (1:12.389)        3:42.685 (1:18.883)
       5:04.610 (1:21.925)
  9 Rodrique, Ulisies         11 Pulaski County         5:05.27  
       1:12.391 (1:12.391)        2:25.478 (1:13.088)        3:44.139 (1:18.662)
       5:05.270 (1:21.131)
 10 Dalrymple, Brady           9 South Laurel           5:09.85  
       5:09.850 (5:09.850)
 11 Lee, Josh                 11 Harlan County          5:11.00  
       1:11.057 (1:11.057)        2:24.625 (1:13.569)        3:45.471 (1:20.846)
       5:10.997 (1:25.526)
 12 Proffitt, Koby             9 Southwestern           5:16.27  
       5:16.270 (5:16.270)
 13 Kearns, John              10 West Jessamine         5:27.50  
       5:27.491 (5:27.491)
 14 Johnson, Korey            12 Southwestern           5:37.47  
       5:37.468 (5:37.468)
 15 Parmer, Bryce              9 Madison Southern       5:42.98  
       5:42.975 (5:42.975)
 16 Fryman, Peyton             8 Whitley County         5:50.84  
       5:50.838 (5:50.838)
 17 Slone, Anakin              7 Johnson Central        6:00.13  
       6:00.130 (6:00.130)
 18 Woofter, Noah             12 Johnson Central        6:51.01  
       6:51.001 (6:51.001)
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay High School
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pulaski County                                        52.18   2  10   
     1) Mccollum, Sidney 12             2) Johnson, Carley 12             
     3) Dunn, Maddy 9                   4) Cothron, Shelby 9              
  2 West Jessamine                                        52.56   2   8   
     1) Absher, Caroline 10             2) Young, Saraya 11               
     3) Wyatt, Ashton 9                 4) Bellew, Margaret 8             
  3 Harlan County                                         52.83   2   6   
     1) Mchargue, Phebe 11              2) Stephens, Abby 11              
     3) Walters, Makayla 9              4) Wood, Hannah 10                
  4 Madison Central                                       53.07   2   4   
     1) Page, Madison 10                2) Osborne, Breonna 11            
     3) Todd, Taleya 10                 4) Mason, Keyandra 11             
  5 Johnson Central                                       53.55   2   2   
     1) Greene, Rachel 12               2) Davis, Molly 12                
     3) Mccoart, Morgan 10              4) Preston, Rebekah 12            
  6 Madison Southern                                      53.81   2   1   
     1) Gilliam, Rebekah 11             2) Prewitt, Elizabeth 10          
     3) Briggs, Ashley 10               4) Hisle, Hannah 11               
  7 North Laurel                                          57.65   2 
     1) Blair, Kinsley 8                2) McClure, Macie 10              
     3) Nantz, Jenna 10                 4) Williams, Jasey 10             
  8 Southwestern                                          59.53   2 
     1) Sanders, Rebecca 10             2) Lewis, Montana 9               
     3) Moody, Payton 12                4) Hines, Sarah 10                
  9 South Laurel                                        1:06.93   1 
     1) Adams, Ashley 11                2) DeRose, Isabella 9             
     3) Casada, Alexis 10               4) Shell, Molly 12                
 -- Whitley County                                           DQ   1  Finished in wrong la
     1) Vanover, Madison 9              2) Croley, Alicyn 9               
     3) Parrott, Carman 11              4) Lawson, Gracie 8               
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay High School
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Jessamine                                        43.94   2  10   
     1) Holder, DeAireus 12             2) Stone, Greer 11                
     3) Lathery, Kane 10                4) Swentzel, Jamesy 11            
  2 Southwestern                                          44.14   2   8   
     1) Kincer, Dylan 12                2) Vaught, Jp 11                  
     3) Miller, Cameron 12              4) Richardson, Andrew 11          
  3 Madison Central                                       44.85   2   6   
     1) Lieffring, Trent 12             2) Burton, Joe 9                  
     3) Pressley, Chase M. 11           4) Tsotigh, Delsin 10             
  4 Whitley County                                        45.25   2   4   
     1) Hollingsworth, Hunter 12        2) Anderson, Josh 11              
     3) Rose, Cam 11                    4) Bryant, Corey 12               
  5 Harlan County                                         45.65   2   2   
     1) King, Colby 12                  2) Owens, Hunter 12               
     3) Carmical, Caleb 12              4) Rodrigues, Devon 12            
  6 Pulaski County                                        45.80   2   1   
     1) Ware, Ian 9                     2) Ware, Ethan 9                  
     3) Travis, Zach 8                  4) Cox, Tristan 9                 
  7 Madison Southern                                      47.55   2 
     1) Sadler, Zack 9                  2) Negron, Joseph 9               
     3) Blair, Cody 9                   4) Benton, Zeke 11                
  8 Johnson Central                                       47.72   2 
     1) Rice, Jacob 11                  2) Spriggs, Toby 9                
     3) Caudill, Brett 10               4) Johnson, Devin 10              
  9 South Laurel                                          50.06   1 
     1) Smith, Dakota 12                2) Tran, Khanh 11                 
     3) Knight, William 9               4) Wagers, Robbie 12              
 -- North Laurel                                            DNF   1 
     1) Benge, Winston 12               2) Houser, Quentin 10             
     3) Woods, Grant 9                  4) Mcwhorter, Cole 12             
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cothron, Shelby            9 Pulaski County         1:01.66   3  10   
  2 Meyer, Edie               12 West Jessamine         1:02.54   3   8   
  3 Miller, Ella               9 West Jessamine         1:02.88   3   6   
  4 Powell, Kelsey            11 Madison Central        1:05.40   3   4   
  5 Bruin, Morgan              9 Pulaski County         1:05.44   3   2   
  6 Valentine, Hailey          8 North Laurel           1:07.45   2   1   
  7 Owens, Kassydee            9 Harlan County          1:08.03   3 
  8 Wells, Katie              11 Johnson Central        1:08.16   3 
  9 Blakely, Morgan           10 Harlan County          1:08.66   3 
 10 Stewart, Scotland         12 South Laurel           1:10.03   2 
 11 Patrick, Lynsey           10 Madison Central        1:11.01   2 
 12 Lewis, Montana             9 Southwestern           1:13.05   2 
 13 Trosper, Chaney           10 South Laurel           1:17.39   1 
 14 Akin, Jasmine              7 Southwestern           1:20.27   1 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lieffring, Trent          12 Madison Central          49.20   3  10   
  2 Sawyers, Drew             11 Southwestern             49.92   3   8   
  3 Taylor, Justin            12 Pulaski County           52.07   3   6   
  4 Hacker, Logan             12 North Laurel             52.15   3   4   
  5 Richardson, Andrew        11 Southwestern             52.31   3   2   
  6 Mangham, Laytham          11 West Jessamine           52.98   3   1   
  7 Travis, Zach               8 Pulaski County           55.44   2 
  8 Owens, Hunter             12 Harlan County            55.81   2 
  9 Gambrel-Harris, Dailon     9 Madison Southern         56.58   2 
 10 Gula, John                11 Madison Central          56.60   3 
 11 Duprey, Caleb              9 South Laurel             56.87   3 
 12 Yount, Preston            11 Whitley County           57.05   1 
 13 Spriggs, Toby              9 Johnson Central          57.32   1 
 14 Sparkman, Justin           9 North Laurel             57.48   2 
 15 Williams, Jordan          10 Madison Southern         57.61   2 
 16 Woliver, Jacob            10 South Laurel             58.17   2 
 17 Mefford, Hunter            9 Harlan County            59.19   2 
 18 Salyers, Shawn            12 Johnson Central        1:13.55   1 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Briggs, Ashley            10 Madison Southern         49.09   2  10   
  2 Collins, Ashley            9 Madison Southern         50.92   2   8   
  3 Hacker, Chayla            12 North Laurel             51.29   2   6   
  4 Hylen, Anna               11 West Jessamine           51.78   2   4   
  5 Boggs, Bali               10 Harlan County            53.40   2   2   
  6 Davis, Isabella           10 Madison Central          54.01   1   1   
  7 Mason, Keyandra           11 Madison Central          54.35   2 
  8 Kizito, Lauren             8 North Laurel             55.56   1 
  9 Stone, Abby                7 Whitley County           57.14   1 
 10 Oakes, Caroline            8 Pulaski County           57.24   2 
 11 Shivel, Kelsi             12 Pulaski County           58.05   2 
 12 Cornett, Mekenzie          9 Harlan County            58.81   1 
 13 Miller, Izzy              11 West Jessamine           59.40   1 
 14 Hines, Sarah              10 Southwestern           1:00.35   1 
 15 Sanders, Rebecca          10 Southwestern           1:01.87   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steelman, Dakota          12 North Laurel             40.63   2  10   
  2 Gambrel, Dirk              9 Madison Central          43.16   2   8   
  3 Braden, River             11 Whitley County           43.49   2   6   
  4 Wooldridge, Micah         12 Pulaski County           43.91   2   4   
  5 Rowe, John                10 Whitley County           45.15   2   2   
  6 Godsey, Hunter            11 Pulaski County           45.26   2   1   
  7 Marcum, Matthew            9 Madison Southern         45.86   1 
  8 Kratzer, Isaac            11 West Jessamine           45.94   2 
  9 Sadler, Zack               9 Madison Southern         46.95   1 
 10 Markin, Emmanuel          11 Southwestern             47.39   1 
 11 Gambill, Stormy           10 North Laurel             47.57   1 
 12 Frost, Preston             7 Southwestern             50.72   1 
 -- Browning, Gus             10 Madison Central             DQ   2  Tripping
 -- Howard, David             10 South Laurel                DQ   1  No attempt to clear
 
Event 17  Girls 800 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCowan, Phoebe            9 South Laurel           2:17.30   10   
       1:07.322 (1:07.322)        2:17.295 (1:09.974)
  2 Hawley, Madi              11 West Jessamine         2:29.99    8   
       1:11.808 (1:11.808)        2:29.989 (1:18.182)
  3 Mayfield, Devin           11 Pulaski County         2:35.57    6   
       1:16.341 (1:16.341)        2:35.563 (1:19.223)
  4 Mack, Liberte             10 Madison Central        2:36.55    4   
       2:36.547 (2:36.547)
  5 Thomsen, Lexi             10 Pulaski County         2:38.09    2   
       1:16.489 (1:16.489)        2:38.085 (1:21.596)
  6 Wilson, Kate               8 West Jessamine         2:38.13    1   
       1:15.700 (1:15.700)        2:38.121 (1:22.421)
  7 Morris, Alexandra         11 South Laurel           2:40.83  
       2:40.822 (2:40.822)
  8 Bennett, Destiny           9 Madison Southern       2:42.38  
       2:42.372 (2:42.372)
  9 Blakely, Morgan           10 Harlan County          2:42.90  
       2:42.897 (2:42.897)
 10 Powell, Kelsey            11 Madison Central        2:43.56  
       2:43.554 (2:43.554)
 11 Mills, Eliza               7 North Laurel           2:47.18  
       2:47.174 (2:47.174)
 12 Nantz, Jenna              10 North Laurel           2:49.44  
       2:49.435 (2:49.435)
 13 Phelps, Kaeona            11 Southwestern           2:51.76  
       2:51.757 (2:51.757)
 14 Stanton, Summer            8 Madison Southern       2:53.69  
       2:53.687 (2:53.687)
 15 Madden, Ariel              8 Harlan County          2:55.36  
       2:55.357 (2:55.357)
 16 Patterson, Lydia           8 Southwestern           2:57.01  
       2:57.005 (2:57.005)
 17 Ellis, Nelli              10 Whitley County         2:59.44  
       2:59.440 (2:59.440)
 
Event 18  Boys 800 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewis, Alex               12 Harlan County          2:02.30   10   
       1:00.361 (1:00.361)        2:02.293 (1:01.932)
  2 Collins, Zack             12 North Laurel           2:02.88    8   
       1:00.209 (1:00.209)        2:02.877 (1:02.668)
  3 Neely, Andrew             12 South Laurel           2:03.58    6   
       1:00.321 (1:00.321)        2:03.571 (1:03.250)
  4 Puckett, Garrett          11 Madison Central        2:04.36    4   
       2:04.359 (2:04.359)
  5 Kidwell, Sean             12 West Jessamine         2:06.36    2   
       2:06.359 (2:06.359)
  6 Willis, Zak               12 South Laurel           2:07.24    1   
       2:07.239 (2:07.239)
  7 Stewart, Kyler            10 Madison Central        2:08.16  
       2:08.155 (2:08.155)
  8 Farnstrom, Jonah           9 Madison Southern       2:10.49  
       2:10.486 (2:10.486)
  9 Neukom, Tim               12 North Laurel           2:11.38  
       2:11.374 (2:11.374)
 10 Pierce, Jeremiah           9 Pulaski County         2:15.35  
       2:15.342 (2:15.342)
 11 Hatfield, Jeremiah        10 Southwestern           2:16.87  
       2:16.864 (2:16.864)
 12 Strevels, Jordan           9 Southwestern           2:18.26  
       2:18.258 (2:18.258)
 13 Lee, Josh                 11 Harlan County          2:19.64  
       2:19.638 (2:19.638)
 14 Willis, Cameron            9 Madison Southern       2:23.27  
       2:23.270 (2:23.270)
 15 Rodrique, Ulisies         11 Pulaski County         2:24.68  
       2:24.676 (2:24.676)
 16 Slone, Anakin              7 Johnson Central        2:36.65  
       2:36.650 (2:36.650)
 17 Brooks, Jacob             11 Whitley County         2:37.27  
       2:37.266 (2:37.266)
 18 Woofter, Noah             12 Johnson Central        3:12.22  
       3:12.214 (3:12.214)
 -- Wilson, Jared             11 Whitley County             DNF  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Preston, Rebekah          12 Johnson Central          26.81   3  10   
  2 Wright, Kaylynn            8 Madison Southern         27.03   3   8   
  3 Johnson, Carley           12 Pulaski County           27.25   3   6   
  4 Young, Saraya             11 West Jessamine           27.51   3   4   
  5 Cothron, Shelby            9 Pulaski County           28.21   3   2   
  6 Meyer, Edie               12 West Jessamine           28.44   3   1   
  7 Mchargue, Phebe           11 Harlan County            28.51   3 
  8 Wood, Hannah              10 Harlan County            28.75   2 
  9 Page, Madison             10 Madison Central          28.91   3 
 10 Stewart, Scotland         12 South Laurel             29.78   2 
 11 Osborne, Breonna          11 Madison Central          30.19   2 
 12 Napier, Hollie            10 North Laurel             30.70   2 
 13 Kizito, Lauren             8 North Laurel             31.24   2 
 14 Newell, Mallory           10 Southwestern             32.03   2 
 15 Greene, Eva                8 Southwestern             32.84   2 
 16 Trosper, Chaney           10 South Laurel             33.16   1 
 17 Mccoart, Morgan           10 Johnson Central          33.35   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vaught, Jp                11 Southwestern             21.83   3  10   
  2 Swentzel, Jamesy          11 West Jessamine           22.13   3   8   
  3 Lieffring, Trent          12 Madison Central          22.75   3   6   
  4 Sawyers, Drew             11 Southwestern             22.89   3   4   
  5 Holder, DeAireus          12 West Jessamine           23.22   3   2   
  6 Godsey, Hunter            11 Pulaski County           23.35   3   1   
  7 Taylor, Justin            12 Pulaski County           23.88   3 
  8 Rice, Jacob               11 Johnson Central          24.02   3 
  9 King, Colby               12 Harlan County            24.17   2 
 10 Duprey, Caleb              9 South Laurel             24.38   2 
 11 Mcwhorter, Cole           12 North Laurel             24.49   2 
 12 Benge, Winston            12 North Laurel             24.80   2 
 13 Smith, Dakota             12 South Laurel             24.85   1 
 14 Yount, Preston            11 Whitley County           25.05   1 
 15 Carmical, Caleb           12 Harlan County            25.35   2 
 16 Blair, Cody                9 Madison Southern         25.55   1 
 17 Benton, Zeke              11 Madison Southern         25.65   2 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Shea, Ciara              7 Madison Central       11:59.41   10   
  2 Melhuish, Mary Beth       12 Madison Southern      12:45.24    8   
  3 Smith, Lauren              9 Pulaski County        12:51.33    6   
  4 Cundiff, Alexandra         7 Pulaski County        12:58.59    4   
  5 Rudder, Olivia             9 North Laurel          13:10.17    2   
  6 Taulbee, Emerson           9 Madison Central       13:46.39    1   
  7 Bennett, Destiny           9 Madison Southern      13:52.38  
  8 Akin, Jasmine              7 Southwestern          13:54.72  
  9 Hopkins, Hannah           11 West Jessamine        14:03.11  
 10 Epperson, Breanna         12 Harlan County         14:11.10  
 11 Farley, Summer             8 Harlan County         14:20.38  
 12 Long, Deidra               9 West Jessamine        14:24.46  
 13 Patterson, Lydia           8 Southwestern          14:44.39  
 14 Stanko, Ellie             10 South Laurel          14:52.81  
 15 Crouch, Holly             10 North Laurel          15:23.67  
 16 Casada, Alexis            10 South Laurel          16:34.03  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Shea, Conner            10 Madison Central       10:10.65   10   
  2 Clark, Victor             11 North Laurel          10:27.64    8   
  3 Smith, Elias              11 Pulaski County        10:30.77    6   
  4 Meader, Drew              10 South Laurel          10:34.75    4   
  5 Stewart, Kyler            10 Madison Central       10:39.03    2   
  6 Deaton, Landon            10 South Laurel          10:51.90    1   
  7 Hemenover, Will           10 West Jessamine        10:54.68  
  8 Nichols, Jacob            12 North Laurel          10:55.84  
  9 Brock, Caleb               9 Harlan County         11:08.52  
 10 Carmical, Zack            10 Harlan County         11:26.25  
 11 Heist, Bradley             9 Pulaski County        11:33.57  
 12 Proffitt, Koby             9 Southwestern          11:35.49  
 13 Johnson, Korey            12 Southwestern          12:29.54  
 14 Castle, Dalton             9 Johnson Central       12:59.33  
 15 Jordan, Gideon             9 Madison Southern      13:21.88  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay High School
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Jessamine                                      4:14.11   10   
     1) Hawley, Madi 11                 2) Miller, Ella 9                 
     3) Peterson, Isabel 12             4) Meyer, Edie 12                 
  2 Pulaski County                                      4:20.30    8   
     1) Bruin, Morgan 9                 2) Ikerd, Ashton 10               
     3) Cothron, Shelby 9               4) Oakes, Caroline 8              
  3 South Laurel                                        4:23.14    6   
     1) McCowan, Phoebe 9               2) Morris, Alexandra 11           
     3) Stewart, Scotland 12            4) Woods, Emma 10                 
  4 North Laurel                                        4:37.48    4   
     1) Hacker, Chayla 12               2) Mills, Eliza 7                 
     3) Kizito, Lauren 8                4) Valentine, Hailey 8            
  5 Madison Southern                                    4:44.59    2   
     1) Collins, Ashley 9               2) Stanton, Katilyn 10            
     3) Montgomery, Brie 12             4) Melhuish, Mary Beth 12         
  6 Harlan County                                       4:47.36    1   
     1) Owens, Kassydee 9               2) Madden, Ariel 8                
     3) Boggs, Bali 10                  4) Blakely, Morgan 10             
  7 Southwestern                                        4:51.94  
     1) Lewis, Montana 9                2) Vaught, Spencer 10             
     3) Phelps, Kaeona 11               4) Hines, Sarah 10                
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay High School
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwestern                                        3:32.92   2  10   
     1) Richardson, Andrew 11           2) Sabine, Earley 12              
     3) Kincer, Dylan 12                4) Sawyers, Drew 11               
  2 North Laurel                                        3:35.36   2   8   
     1) Neukom, Tim 12                  2) Hacker, Logan 12               
     3) Collins, Zack 12                4) Steelman, Dakota 12            
  3 West Jessamine                                      3:37.43   2   6   
     1) Dunagan, Matthew 11             2) Horne, Allen 12                
     3) Mangham, Laytham 11             4) Corum, John 11                 
  4 Pulaski County                                      3:41.25   2   4   
     1) Crawford, Riley 12              2) Stucy, Drake 12                
     3) Travis, Zach 8                  4) Taylor, Justin 12              
  5 Whitley County                                      3:42.12   2   2   
     1) Wilson, Jared 11                2) Rowe, John 10                  
     3) Braden, River 11                4) Bryant, Corey 12               
  6 South Laurel                                        3:44.22   2   1   
     1) Neely, Andrew 12                2) Willis, Zak 12                 
     3) Duprey, Caleb 9                 4) Woliver, Jacob 10              
  7 Madison Central                                     3:45.26   2 
     1) Browning, Gus 10                2) Gula, John 11                  
     3) Puckett, Garrett 11             4) Gambrel, Dirk 9                
  8 Johnson Central                                     3:48.00   1 
     1) Rice, Jacob 11                  2) Preston, Dylan 9               
     3) Dalton, Seth 10                 4) Johnson, Devin 10              
  9 Madison Southern                                    3:48.61   1 
     1) Farnstrom, Jonah 9              2) Gambrel-Harris, Dailon 9       
     3) Willis, Cameron 9               4) Williams, Jordan 10            
 10 Harlan County                                       3:53.89   2 
     1) Lee, Josh 11                    2) Mefford, Hunter 9              
     3) Lewis, Alex 12                  4) Owens, Hunter 12               
 
Event 25  Girls Shot Put High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, Lyric             11 Pulaski County        32-08.00   10   
      31-09.50  31-06.50  32-08  31-11  29-11  30-05
  2 Cornelius, Ansley          9 Madison Southern      30-06.00    8   
      24-05  26-04.50  27-04  30-06  ND  27-10
  3 Hugely, Micah             10 Madison Central       30-03.00    6   
      ND  28-09.50  29-08.50  28-08.50  30-03  29-02.50
  4 Lawson, Lindi             11 Whitley County        28-08.00    4   
      26-06  27-08  28-08  27-06  27-00  26-05
  5 Turner, Breann            11 Harlan County         27-11.00    2   
      27-10  27-11  27-01.50  27-00  26-06  26-07.50
  6 Smith, Zhanae             10 West Jessamine        27-07.00    1   
      26-11  25-02  27-07  26-02  24-10.50  26-00.50
  7 Rosinski, Marietta        12 Madison Southern      27-06.00  
      25-02  27-06  24-10  22-04  25-02  25-00.50
  8 Jones, Jazlyn             10 Southwestern          26-07.50  
      25-03.50  26-07.50  24-06.50            
  9 Montalvo, Faith           10 Madison Central       25-06.50  
      25-06.50  24-01  24-01.50            
 10 Jones, Tyrah              11 North Laurel          23-08.00  
      22-08.50  23-08  21-11.50            
 11 Smith, Mckenzie           11 Whitley County        23-07.50  
      23-04  23-06.50  23-07.50           
 12 Ewing, Dixie              10 Harlan County         22-00.00  
      21-06  22-00  21-06            
 13 Collier, Kambrie           9 North Laurel          21-06.50  
      21-04.50  ND  21-06.50            
 14 Reinthaler, Savannah       9 Johnson Central       20-06.50  
      20-03  19-07  20-06.50            
 15 Murray, Nakay             10 Pulaski County        19-08.00  
      19-01  19-08  19-02            
 -- Bish, Sophie              10 West Jessamine              ND  
      ND  ND  ND            
 
Event 26  Boys Shot Put High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wells, Marcus             12 Johnson Central       50-06.00   10   
      48-11  49-02.50  48-04  50-06  50-04.75  48-09.75
  2 Smith, Carter             12 Madison Southern      44-11.50    8   
      ND  42-09.25  ND  43-04.50  44-11.50  42-05.25
  3 Miller, Derrick           11 Madison Central       44-02.00    6   
      40-08.75  39-10.50  44-02  43-05.50  41-04  44-00.75
  4 Bickert, Rowan            12 West Jessamine        42-03.00    4   
      42-03  42-00  39-04  35-00  40-06.75  34-11
  5 Bush, Jake                12 Harlan County         41-06.00    2   
      39-07  39-07  40-10.50  41-06  40-11.50  41-02.50
  6 Mcintosh, Peyton          11 Whitley County        40-03.00    1   
      39-03.50  40-03  37-01  37-00.50  37-08.75  38-07.75
  7 Stone, Greer              11 West Jessamine        40-02.50  
      39-08.50  40-02.50  ND  ND  ND  ND
  8 Shepherd, Hutton          11 North Laurel          40-01.75  
      39-11.50  40-01.25  40-01.75         
  9 Holt, Ethan               11 Pulaski County        40-01.00  
      40-01  37-11.25  38-02         
 10 Bach, Christian           11 Southwestern          38-11.75  
      35-06  38-11.75  38-02.75         
 11 Caudill, Trey             12 Johnson Central       38-09.00  
      38-09  38-07.50  38-08.25         
 12 Hinson, Avery             10 Madison Central       38-07.00  
      38-07  36-07.50  34-02.50         
 13 Fuentes, Ethan            10 Pulaski County        38-03.75  
      38-03.75  36-03  36-10.50            
 14 Huddleston, Austin        11 Whitley County        37-03.50  
      36-11  37-03.50  35-10.75         
 15 Caudill, Austin           11 Harlan County         37-00.75  
      35-11.50  37-00.75  33-08.75         
 16 Tran, Khanh               11 South Laurel          36-01.50  
      36-01.50  35-05.75  ND         
 17 Benton, Levi               9 Madison Southern      33-08.00  
      33-06.50  33-08  32-03.50         
 18 Creech, Cole              10 North Laurel          33-04.50  
      33-04.50  31-06  32-05.25         
 19 Purdue, Jimmie            12 Southwestern          31-10.00  
      30-09.75  31-02  31-10         
 20 Rice, Jeremy              12 South Laurel          29-08.75  
      27-03.75  28-04  29-08.75         
 
Event 27  Girls Discus Throw High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Kaira              11 Madison Central          88-11   10   
      88-11  88-11  ND  83-04  84-02  ND
  2 Bailey, Madissen          12 Madison Central          86-08    8   
      84-06  84-07  84-04  81-06  86-08  82-06
  3 Cornelius, Ansley          9 Madison Southern         82-02    6   
      ND  75-11  64-05  80-03  74-04  82-02
  4 Lawson, Lindi             11 Whitley County           79-00    4   
      72-05  79-00  73-02  ND  76-04  ND
  5 Turner, Breann            11 Harlan County            69-06    2   
      69-06  64-00  65-00  58-07  ND  62-11
  6 Duncan, Lyric             11 Pulaski County           69-05    1   
      68-03  ND  65-04  68-01  64-07  69-05
  7 Collier, Kambrie           9 North Laurel             68-04  
      57-08  60-04  68-04  ND  50-09  47-08
  8 Hoskins, Kelly Beth        9 Harlan County            66-02  
      58-03  65-11  66-02         
  9 Wyatt, Ashton              9 West Jessamine           65-01  
      62-02  60-11  65-01         
 10 Rosinski, Marietta        12 Madison Southern         63-01  
      62-03  63-01  61-11         
 11 Smith, Mckenzie           11 Whitley County           61-02  
      57-09  51-05  61-02           
 12 Smith, Zhanae             10 West Jessamine           58-04  
      47-09  58-04  ND         
 13 Murray, Nakay             10 Pulaski County           52-08  
      50-04  ND  52-08         
 14 Willis, Alyssa             9 Johnson Central          47-06  
      47-06  46-02  44-03         
 15 Jarvis, Kinley            11 North Laurel             46-02  
      ND  46-00  46-02         
 16 Jones, Jazlyn             10 Southwestern             45-03  
      43-09  ND  45-03         
 17 Casada, Alexis            10 South Laurel             39-11  
      38-06  39-11  38-09         
 18 Vance, Katie              10 South Laurel             32-00  
      27-02  32-00  31-00         
 
Event 28  Boys Discus Throw High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bach, Christian           11 Southwestern            140-02   10   
      132-01  ND  128-08  140-02  ND  ND
  2 Wells, Marcus             12 Johnson Central         138-10    8   
      122-01  125-06  109-08  117-08  124-05  138-10
  3 Bickert, Rowan            12 West Jessamine          126-01    6   
      126-01  119-02  125-02  ND  ND  ND
  4 Robinson, Jacob           10 North Laurel            122-03    4   
      ND  114-04  ND  109-00  117-03  122-03
  5 Tolson, Devon             10 Pulaski County          119-11    2   
      104-04  96-10  119-11  ND  107-09  112-05
  6 Smith, Carter             12 Madison Southern        117-03    1   
      109-10  115-08  115-07  112-04  117-03  ND
  7 Griffith, Trae            10 Pulaski County          115-07  
      ND  115-07  ND  ND  ND  ND
  8 Blair, Cody                9 Madison Southern        112-01  
      105-00  112-01  110-03           
  9 Kosmecki, Justin          11 Southwestern            104-07  
      104-07  102-04  92-07           
 10 Nichols, Ben              10 Whitley County          103-06  
      ND  103-06  102-03            
 11 Miller, Derrick           11 Madison Central        J103-06  
      101-07  ND  103-06            
 12 Tran, Khanh               11 South Laurel            101-11  
      94-07  92-01  101-11           
 13 Smith, Austin             11 Harlan County            94-11  
      94-11  82-00  77-03            
 14 Caudill, Trey             12 Johnson Central          93-07  
      90-03  93-07  90-09            
 15 Bush, Jake                12 Harlan County            88-11  
      ND  75-00  88-11            
 16 Robinson, Luke             7 North Laurel             84-06  
      80-04  80-01  84-06            
 17 Davis, Isaiah             10 Madison Central          83-02  
      ND  80-01  83-02            
 18 Wilmore, Austin           12 Whitley County           80-02  
      ND  ND  80-02            
 19 Rice, Jeremy              12 South Laurel             78-08  
      ND  ND  78-08            
 -- Stone, Greer              11 West Jessamine              ND  
      ND  ND  ND           
 
Event 29  Girls Long Jump High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mason, Keyandra           11 Madison Central       15-11.25   10   
      ND  ND  15-09.75  15-05  14-11.50  15-11.25
  2 Preston, Rebekah          12 Johnson Central      J15-11.25    8   
      15-11.25  15-09  15-03  15-04.75  15-00.50  14-10.50
  3 Hisle, Hannah             11 Madison Southern      15-04.75    6   
      14-11  15-04.50  15-03  15-04.75  15-00.50  14-10.50
  4 Wright, Kaylynn            8 Madison Southern      15-03.00    4   
      14-09.75  14-11.75  14-11  15-03  14-00.25  ND
  5 Ikerd, Ashton             10 Pulaski County        14-11.00    2   
      ND  14-01.25  14-05.50  14-01.50  14-11  14-08
  6 Oakes, Caroline            8 Pulaski County        14-10.75    1   
      14-10.75  14-00  13-03  14-00.50  ND  13-05.75
  7 Blanton, Madison          11 Harlan County         14-09.25  
      14-09.25  14-08.50  14-06.75  14-00.50  14-05  13-08
  8 Corum, Sydney              9 West Jessamine        14-05.00  
      ND  14-05  14-03.50            
  9 Todd, Taleya              10 Madison Central       14-00.00  
      13-03.50  14-00  ND           
 10 Lyon-Baldwin, Sienna       9 West Jessamine        13-10.00  
      ND  13-10  13-09            
 11 Napier, Hollie            10 North Laurel          13-08.50  
      13-08.50  ND  13-03.75            
 12 Owens, Kassydee            9 Harlan County         13-03.50  
      12-01  13-03.50  13-00.25            
 13 Valentine, Hailey          8 North Laurel          13-00.00  
      13-00  12-07.50  12-11.25            
 14 Kuhnapfel, Harper         10 Southwestern          12-04.50  
      12-04.50  12-02.50  11-08.75           
 15 Burton, Keyana             8 Southwestern          12-02.00  
      ND  12-02  11-11            
 16 Croley, Alicyn             9 Whitley County        12-01.00  
      10-09.50  ND  12-01            
 17 Barnes, Taylor             9 Whitley County        10-06.00  
      9-09.75  9-11.25  10-06           
 
Event 30  Boys Long Jump High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Swentzel, Jamesy          11 West Jessamine        21-11.25   10   
      21-00.50  21-10  ND  19-08.50  20-09.50  21-11.25
  2 Tsotigh, Delsin           10 Madison Central       21-01.25    8   
      19-08.50  19-10.50  19-08.50  19-07  18-01.50  21-01.25
  3 Pressley, Chase M.        11 Madison Central       20-03.75    6   
      19-11  19-07.50  20-03.75  19-01.50  19-10.75  20-02.50
  4 Bertram, Dalton            9 Pulaski County        19-02.00    4   
      ND  18-05  19-02  18-04.50  ND  ND
  5 Miller, Cameron           12 Southwestern          19-01.00    2   
      16-11.50  17-11.50  18-03.75  19-01  18-01.50  18-00.50
  6 Powell, Chandler          11 Whitley County        18-11.50    1   
      17-08.50  18-05.25  17-02  18-00  18-07.50  18-11.50
  7 Rodrigues, Devon          12 Harlan County        J18-11.50  
      17-06  18-01  18-11.50  16-06.25  ND  ND
  8 Mangham, Laytham          11 West Jessamine        18-01.00  
      ND  ND  18-01         
  9 Mercer, Evan              10 Pulaski County        17-11.50  
      17-11.50  16-05.50  16-06.75         
 10 Preston, Dylan             9 Johnson Central       17-10.00  
      17-10  ND  17-02         
 11 Ramsey, Daulton           12 Southwestern          17-07.50  
      17-07.50  17-07  16-06.50         
 12 Joseph, Kyton             12 Harlan County        J17-07.50  
      17-00  17-07.50  16-11         
 13 Mcwhorter, Cole           12 North Laurel          17-04.50  
      16-03.75  16-05.50  17-04.50         
 14 Smith, Dakota             12 South Laurel          17-02.75  
      ND  17-02.75  16-00.50         
 15 Houser, Quentin           10 North Laurel          16-11.25  
      16-08  16-11.25  14-08         
 16 Dalton, Seth              10 Johnson Central       16-08.50  
      16-02  16-08.50  14-07.50         
 17 Carson, Brayden            8 Madison Southern      16-06.00  
      15-04  15-05.50  16-06         
 18 Yount, Preston            11 Whitley County        16-05.75  
      16-05.50  15-01.50  16-05.75         
 19 Webber, Richard            9 Madison Southern      15-00.75  
      15-00.75  14-04  14-00         
 
Event 31  Girls Triple Jump High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mason, Keyandra           11 Madison Central       34-10.50   10   
      ND  ND  34-10.50  ND  ND  34-10
  2 Wright, Kaylynn            8 Madison Southern      34-03.00    8   
      32-03.50  32-04.50  34-03  33-05  33-09  33-09.50
  3 Todd, Taleya              10 Madison Central       33-07.50    6   
      32-02  ND  33-06.50  32-07.50  33-07.50  33-06.50
  4 Dunn, Maddy                9 Pulaski County        32-05.00    4   
      30-11  31-09  32-05  31-01  31-06.50  30-06
  5 Bruin, Morgan              9 Pulaski County        31-07.50    2   
      ND  29-07.50  31-02  30-07  31-07.50  ND
  6 Absher, Caroline          10 West Jessamine        31-02.00    1   
      30-00.50  31-00.50  30-07.50  29-06  31-02  31-02
  7 Blanton, Madison          11 Harlan County         30-00.50  
      29-09  29-11.50  29-00  30-00  29-06.50  30-00.50
  8 Montgomery, Brie          12 Madison Southern      29-02.00  
      27-09.50  29-02  28-03.50            
  9 Napier, Hollie            10 North Laurel          29-01.50  
      29-01.50  28-00  29-01           
 10 Corum, Sydney              9 West Jessamine        28-05.00  
      28-05  ND  27-03.50            
 11 Newell, Mallory           10 Southwestern          27-01.00  
      ND  27-01  25-06.50          
 12 Middleton, Reanna         11 Harlan County         26-07.00  
      ND  ND  26-07            
 -- Croley, Alicyn             9 Whitley County              ND  
      ND  ND  ND          
 
Event 32  Boys Triple Jump High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pressley, Chase M.        11 Madison Central       42-00.50   10   
      40-08.50  41-02  ND  40-05  42-00.50  41-07.50
  2 Bertram, Dalton            9 Pulaski County        39-10.00    8   
      38-03  38-09  38-08  36-09  36-08  39-10
  3 Horne, Allen              12 West Jessamine        39-08.00    6   
      39-08  38-05  38-09  39-05  37-11  ND
  4 Miller, Cameron           12 Southwestern          38-07.00    4   
      37-11  38-03.50  36-09  36-01  36-06  38-07
  5 Houser, Quentin           10 North Laurel          37-06.00    2   
      36-11.50  33-11  ND  ND  ND  37-06
  6 Powell, Chandler          11 Whitley County        37-03.50    1   
      35-06  36-11.50  37-03.50  36-10.50  36-10  36-02
  7 Joseph, Kyton             12 Harlan County         36-10.00  
      36-02  36-08  36-10  35-11  36-05.50  ND
  8 Carson, Brayden            8 Madison Southern      36-07.50  
      35-09  36-05.50  36-07.50         
  9 Mercer, Evan              10 Pulaski County        35-03.75  
      ND  35-03.75  ND         
 10 Garcia, Alex               8 North Laurel          33-09.00  
      33-09  33-06  ND         
 11 Short, Daniel             12 Johnson Central       31-08.00  
      ND  ND  31-08            
 12 Webber, Richard            9 Madison Southern      30-02.00  
      27-02.50  29-08  30-02            
 13 Spurlock, Gavin            7 Harlan County         30-00.50  
      29-08  30-00.50  29-05.50            
 14 Pressley, Parks            9 Madison Central       29-07.00  
      29-07  ND  26-05           
 -- Ramsey, Daulton           12 Southwestern                ND  
      ND  ND  ND           
 
Event 33  Girls High Jump High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shivel, Kelsi             12 Pulaski County         4-10.00   10   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    O    O    O    O  XXX 
  2 Hylen, Anna               11 West Jessamine        J4-10.00    8   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  3 Wells, Katie              11 Johnson Central        4-08.00    6   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    O   XO    O  XXX 
  4 Blanton, Madison          11 Harlan County         J4-08.00    4   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O   XO  XXX 
  5 Wyatt, Ashton              9 West Jessamine         4-06.00    1.50
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O  XXX 
  5 Moberly, Kayleigh          8 Madison Southern       4-06.00    1.50
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O  XXX 
  7 Mayfield, Devin           11 Pulaski County        J4-06.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 
       XO   XO    O  XXX 
  8 Todd, Taleya              10 Madison Central       J4-06.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    O   XO  XXX 
  8 McClure, Macie            10 North Laurel          J4-06.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O   XO  XXX 
 10 Hess, Kaleigh             12 Madison Southern       4-04.00  
     4-02 4-04 4-06 
        O    O  XXX 
 11 Owens, Kassydee            9 Harlan County         J4-04.00  
     4-02 4-04 4-06 
        O   XO  XXX 
 12 Blair, Kinsley             8 North Laurel           4-02.00  
     4-02 4-04 
        O  XXX 
 12 Lewis, Montana             9 Southwestern           4-02.00  
     4-02 4-04 
        O  XXX 
 
Event 34  Boys High Jump High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pressley, Chase M.        11 Madison Central        5-10.00   10   
     5-08 5-10 
       XO  XXO 
  2 Ramsey, Daulton           12 Southwestern           5-08.00    7   
     5-04 5-06 5-08 5-10 
        O    O   XO  XXX 
  2 Caudill, Brett            10 Johnson Central        5-08.00    7   
     5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Tsotigh, Delsin           10 Madison Central       J5-08.00    4   
     5-04 5-06 5-08 5-10 
       XO    O  XXO  XXX 
  5 Holder, DeAireus          12 West Jessamine        J5-08.00    2   
     5-04 5-06 5-08 5-10 
        O  XXO  XXO  XXX 
  6 Steelman, Dakota          12 North Laurel           5-06.00    1   
     5-02 5-04 5-06 5-08 
        O    O    O  XXX 
  7 Travis, Zach               8 Pulaski County        J5-06.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O    O    O  XXO  XXX 
  8 Ware, Ian                  9 Pulaski County        J5-06.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O  XXO   XO  XXO  XXX 
  9 Carson, Brayden            8 Madison Southern       5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O   XO  XXX 
  9 Powell, Chandler          11 Whitley County         5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O   XO  XXX 
 11 Sabine, Earley            12 Southwestern           5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O    O  XXX 
 12 Childers, Brandon         11 West Jessamine        J5-02.00  
     5-02 5-04 
       XO  XXX 
 13 Joseph, Kyton             12 Harlan County         J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
       XO   XO  XXX 
 14 Dalton, Seth              10 Johnson Central       J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O  XXO   XX 
 15 Williams, Josh            12 Madison Southern       5-00.00  
     5-00 5-02 
        O  XXX 
 15 Chasteen, James           10 Harlan County          5-00.00  
     5-00 5-02 
        O  XXX 
 
Event 35  Girls Pole Vault High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smyth, Jade               10 Madison Southern       9-06.00   10   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        O    O    O    O  XXO    O    O   XXX 
  2 Hodge, Lillian             7 West Jessamine         9-00.00    8   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
       XO    O   XO    O  XXO  XXX 
  3 Allen, Amber              11 Harlan County          7-06.00    6   
     5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Kelly, Kiley               9 Pulaski County        J7-06.00    4   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O  XXO  XXX 
  5 Kuhnapfel, Harper         10 Southwestern           7-00.00    1   
     6-00 6-06 7-00 7-06 
       XO    O    O  XXX 
  5 Vitatoe, Abby              9 Harlan County          7-00.00    1   
     5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 
        O    O   XO    O  XXX 
  5 Campbell, Siera           11 Pulaski County         7-00.00    1   
     6-00 6-06 7-00 7-06 
        O   XO    O  XXX 
  8 Lowe, Martha              10 Madison Central        6-06.00  
     5-06 6-00 6-06 7-00 
        O    O    O  XXX 
  9 Hodge, Bella               9 West Jessamine        J6-06.00  
     5-06 6-00 6-06 7-00 
       XO  XXO    O  XXX 
 -- Moody, Payton             12 Southwestern                NH  
     6-00 
      XXX 
 -- Naegle, Lydia             10 Madison Central             NH  
     5-06 
      XXX 
 
Event 36  Boys Pole Vault High School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Petrey, Tristan           10 Madison Central       12-06.00   10   
     10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 
         O     P   XXO    XO    XO     O   XXX 
  2 Slusser, Kade             10 Southwestern          12-00.00    8   
     10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
         O     O     O   XXO     O   XXX 
  3 Godsey, Hunter            11 Pulaski County        11-06.00    6   
     10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 
         O     O     O     O   XXX 
  4 Hurst, Jeffrey            11 Madison Central      J11-06.00    4   
     9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 
        O     O    XO    XO     O   XXX 
  5 Kratzer, Isaac            11 West Jessamine        11-00.00    2   
     9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        O     O     O     O   XXX 
  6 Carrington, Ryan          12 Southwestern          10-00.00    1   
     8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        O    O  XXO     O   XXX 
  7 Helton, Phillip           10 Harlan County          9-06.00  
     9-00 9-06 10-00 
        O    O   XXX 
  8 Jackson, Gage             11 South Laurel           9-00.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        O   XO   XO    O  XXO    P   XXX 
  9 Daniels, Cainan           10 Pulaski County         8-00.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O    O  XXX 
 10 Cornelius, Clayton        11 Madison Southern      J8-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O   XO    O    O  XXX 
 11 Williams, Josh            12 Madison Southern      J8-00.00  
     7-06 8-00 8-06 9-00 
      XXO   XO    P  XXX 
 12 Woods, Grant               9 North Laurel           7-00.00  
     7-00 7-06 
       XO  XXX 
 -- Fitzpatrick, Caleb        10 West Jessamine              NH  
     8-00 8-06 
        P  XXX 
 
            Women - High School - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Pulaski County             119        2) Madison Southern          105.50
    3) West Jessamine             104.50     4) Madison Central            92   
    5) South Laurel                36        6) Harlan County              35   
    7) Johnson Central             34        8) North Laurel               23   
    9) Whitley County               8       10) Southwestern                1   
 
              Men - High School - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Madison Central            145        2) Southwestern               93   
    3) West Jessamine              85        4) North Laurel               77   
    5) Pulaski County              61        6) Johnson Central            25   
    7) Whitley County              21        8) Harlan County              19   
    9) South Laurel                17       10) Madison Southern           15